Vízek: Od Plavšiče nic nečekám, nelíbil se mi už ve Spartě. Ostatním by ale měl Trpišovský dodat více sebevědomí

Srdjanovi Plavšičovi zatím angažmá ve Slavii nevychází podle představ, dlouho se zotavoval ze zranění a jeho výkony po návratu jsou zatím matné. Ladislav Vízek od něj ale vůbec nic nečeká.

Na jaře to vyvolalo velký poprask. Srdjan Plavšič neprodlouží ve Spartě končící smlouvu a zadarmo odejde k největšímu rivalovi, do Slavie. Srbský fotbalista si ještě proti sobě poštval všechny fanoušky, když tvrdil, že se Slavií nejedná.

V sešívaném dresu se ale zatím moc nechytá. Začátek sezóny měl sice poměrně slušný, ale v duelu s Ferencvárosem jej tvrdým zákrokem vyřadil ze hry Civič a od té doby jsou výkony srbského záložníka hodně špatné.

Slavii se v posledních zápasech nedaří tolik, jako dříve a Jindřich Trpišovský se tak snaží točit sestavou, jak to jen jde. To se ale úplně nelíbí Ladislavu Vízkovi.

„Trochu se divím tomu, jak je Jindra netrpělivý. Krmelec hraje poločas, ale hned jde dolů. Další kluci to samý. Nedivím se tomu snad jen u Plavšiče. Od něj nic nečekám, mně se nelíbil už ve Spartě. Tam měl ještě sem tam dobrej mač, ve Slavii ale úplně vyčpěl,“ uvedl Vízek pro Deník Sport.

„Jindra by měl klukům typu Krmenčíka dodávat sebevědomí, ukázat jim, že za nimi stojí. Kdyby se to v kariéře stalo mně, nervozitou bych nespal. Pořád bych měl v hlavě, že jednou zahraju blbě a hned jdu dolů… Mezi hráči musí být napnelismus. Takové zacházení potkalo všechny: Stancia, Tecla, Kuchtu,“ dodal Vízek.

Trpišovský si v Českých Budějovicích připravil o poločase hned tři střídání. Stáhl Krmenčíka, Ekpaie a Traorého, na jejich místa přišli Kuchta, Lingr a Ševčík. A bylo to okamžitě znát, zvlášť Kuchta se Ševčíkem kompletně otočili obraz hry a sešívaní za 15 minut vyrovnali na 2:2.

Poločasové střídání není ve Slavii nic nového, ve čtvrtečním duelu s Maccabi si tuto hořkou pilulku spolknul Plavšič, kterého nahradil Samek. V derby proti Spartě naopak zůstal po pauze v kabině Samek, na druhou část naskočil Stanciu.

V duelu na Feyenoordu Trpišovský také sáhl o poločase pro tři změny, když Stancia, Ekpaie a Tecla nahradili Lingr, Plavšič a Kuchta. I tehdy to ale mělo pozitivní účinek, Slavia snížila na 1:2 a byla nizozemskému celku oproti prvnímu poločasu vyrovnaným soupeřem.

Zdroj: Deník Sport, Livesport

Je Nita odepsán? Holec nezklamal, není důvod něco měnit, říká Vrba

Florin Nita byl ze startu sezóny jednoznačně nejlepším hráčem Sparty, letenským svými zákroky zachránil několik bodů. Jenže fotbal je neúprosný a během chvíle může být vše jinak. Momentálně to vypadá, že se mezi tři tyče dlouho nepostaví.

Od začátku sezóny byl Nita neotřesitelnou jedničkou Sparty. Při absenci Krejčího II. a slabší formě Hložka byl navíc zřejmě tím nejlepším, co Sparta nabízela. Dokonce se začaly objevovat hlasy, že je to nejlepší brankář ligy, čemuž napomáhal neuvěřitelnými zákroky, třeba proti Mladé Boleslavi.

Jenže fotbalový osud je nevyzpytatelný. Nita odnesl sparťanskou ostudu na Slovácku, kde dostal 4 branky, posazením na lavičku. Když se v sestavě na Rangers objevil Dominik Holec, bylo to obrovské překvapení. Nikdo nečekal, že se porážka svalí na Nitu, trenér Vrba ale chtěl prostě něco změnit.

A Holec nastoupil i do duelu proti Liberci. Předvedl velmi slušný výkon, v závěru navíc zachránil výhru při tutovce Tupty. A jak se tak zdá, upevnil si místo aktuální jedničky letenských.

„Nezklamal nás, takže není důvod teď něco měnit,“ hlásil v rozhovoru pro zápase Pavel Vrba a dal tak najevo, že Nita se do branky jen tak nepodívá.

Na první pohled se může zdát, že jde jen o krátkodobou změnu, ale když se na to podíváte v souvislostech, může se zdát, že Nitu na Letné odepsali.

Nitovi už je 34 let, Holcovi 27. Pokud si chce Sparta připravit brankáře do budoucna, dávalo by smysl, aby dostal přednost právě slovenský gólman.

Druhým faktorem je rozehrávka nohou. Nita je na čáře fantastický, ovšem hra nohama rozhodně není jeho předností. Často své spoluhráče dostane rozehrávkou pod tlak nebo jen kopne míč na tribunu. V tomto má Holec nespornou výhodu, které si zřejmě všiml i Vrba.

Za Nitu už Sparta nedostane žádné velké peníze, zato u Holce naděje na pěkný výdělek stále je. Pokud se rychle rozchytá a dostane do formy, díky své dobré rozehrávce by mohl být zajímavý i pro týmy z lepších soutěží.

Když se to vezme kolem a kolem, vypadá to spíše, že Sparta čekala na příležitost, kdy dát šanci Holcovi, než že by Nita byl opravdu tak špatný, aby zůstal na lavičce. Zda je rumunský brankář skutečně odepsaný, se dozvíme v následujících měsících.

Zdroj: Livesport

Co ukázala Slavia proti Teplicím? Plavšič se zvedá, Schranz potřebuje gól

Slavia vyhrála pátý ligový zápas v řadě, popáté v řadě s čistým kontem. Teplicím dala tři góly a zůstala na prvním místě Fortuna ligy. Co utkání ukázalo směrem k dalším týdnům?

Schranz potřebuje gól

Ivan Schranz nedal již dva měsíce gól. Poslední zásah si připsal 19. září proti Bohemians, od tohoto utkání střelecky mlčí. Důvodu je několik, slovenský reprezentant se nejprve zranil, následně dostal volno kvůli tragédií v rodině.

Utkání s Teplicemi bylo Schranzovo třetí po návratu do plného tréninku a stejně jako proti Jablonci a Feyenoordu se trápil. Jakožto útočník jednoduše potřebuje gól nebo alespoň asistenci.

Jednu gólovou přihrávku si málem připsal, Jan Kuchta ale nájezd na gólmana nevyužil.

Zvedající se Plavšič

Srdjan Plavšič na svůj první bod v sešívaném čekal déle, než se čekalo. Teplice dorazil přesným centrem do vápna, který uklidil do sítě Aiham Ousou.

Srbský křídelník tak potvrdil, že se v posledních týdnech herně zvedá. Sympatický výkon podal proti Plzni, když měl šanci to potvrdit proti Pardubicím, nešťastně se zranil. Pomůže mu první asistence ve Slavii?

Masopust adekvátní alternativou

Že Lukáš Masopust dokáže zaskakovat na pravé obraně, jsme se několikrát přesvědčili v loňské sezóně, letos ale nastupoval výhradně před Alexanderem Bahem. Ten se ve čtvrtečním utkání s Feyenoordem zranil a český reprezentant tak po čase zamířil do obranné linie.

A vedl si dobře. Teplice přes svou stranu do ničeho nepustil a směrem dopředu podporoval Ivana Schranze. Dokonce si připsal asistenci, když přesným centrem našel hlavu Kuchty.

Zdroj: SK Slavia Praha

Adam Karabec byl nadšený z gólu, který vstřelil hlavou

Sparta Praha dokázala ukončit sérii nepříjemných výsledků a na domácím hřišti udolala soupeře z Liberce 2:1. Úvodní branku zápasu vstřelil už v 5. minutě Adam Karabec.

Sparta Praha dokázala ukončit sérii nepříjemných výsledků a na domácím hřišti udolala soupeře z Liberce 2:1. Úvodní branku zápasu vstřelil už v 5. minutě Adam Karabec hlavou po centru od Michala Sáčka.

První branku zápasu vstřelil Adam Karabec hned v 5. minutě. Dobře si naběhl na centr Michala Sáčka a zavěsil pod břevno. Po zbytek prvního poločasu Sparta byla aktivnějším týmem a Liberec přehrávala.

I přes velkou aktivitu Sparťanů dokázal ale Liberec srovnat. V 33. minutě vyrovnal Christian Frýdek. Karabec si uvědomuje, že to byla hloupá chyba. Jednalo se podle něj o zbytečný gól, který si nezasloužili obdržet.

Adam Karabec byl z gólu hlavou velmi nadšený. Proč? ‚‚Už dlouho mi prostě chodily centry na hlavu, které jsem nedával. Není to úplně moje doména. Teď mi to zas letělo na hlavu, tak jsem to zkusil trknout a naštěstí to vyšlo.“

‚‚Říkali jsme si, že jde o velmi důležitý zápas, protože jsme teď dvakrát nebodovali. Říkali jsme si, že to musíme zvládnout. Taky jsme to zvládli, takže jsme spokojení,“ říká Karabec po čekání na výhru.

Jednalo se o první Karabcův start v základní sestavě od srpna.

Za trenérovu důvěru a nasazení v základu se odvděčil skvěle. Je spokojený s výsledkem i se svým gólem.

Zdroj: AC Sparta Praha