Slavia senzačně vyřadila Leicester! Na góly Simy s Provodem už Lišky nezareagovaly

Slavia zvládla zápas s Leicesterem na jedničku a po výhře 2:0 postoupila do osmifinále Evropské ligy. První gól dal po výměně stran Lukáš Provod, druhý přidal z dálky Abdallah Sima.

Zdroj: SK Slavia Praha

Domácí do utkání vstoupili hodně aktivně, v prvních dvou minutách se hned dvakrát dostal ke střele Cengiz Under, obě šly ale naštěstí mimo. Turecký rychlík vypálil i v desáté minutě, Ondřej Kolář si ale dokázal poradit.

Ve 27. minutě se v šanci ocitl Marc Albrighton, trefil však pouze střed brány. Dvě minuty nato měl úvodní gól na noze Abdallah Sima, o pár centimetrů ale minul levou tyč.

Slávisté si pomalu začínali věřit, ve 39. minutě hlavičkoval Jan Kuchta, ani on ale branku netrefil. To byla poslední šance první půle, do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Slavia mohla jít do vedení hned po změně stran, Jakub Hromada však ve vyložené šanci netrefil míč ideálně. Minutu nato už ale mohli sešívaní slavit, centr Jana Bořila našel Lukáše Provoda, jenž z voleje propálil Kaspera Schmeichela.

Poté sice Leicester začal dominovat, do zakončení se ale nedostával a tak opět udeřila Slavia. Za vápnem si vzal míč Abdallah Sima a přízemní střelou nedal Schmeichelovi šanci.

Poté už Slavia hru kontrolovala a Vardyho pustila ke střele až v nastavení, jeho pokus ale zblokoval Ondřej Kúdela. Slavia tak po výhře 2:0 jde dál.

Svého příštího soupeře se dozví v pátek ve 13:00, kdy proběhne los osmifinále Evropské ligy.

Dále jdou celky Ajax, Olympiakos, Manchester United, Young Boys, Dinamo Záhřeb, Dynamo Kyjev, AS Řím, AC Milán, Villarreal, Šachtar, Rangers, Granada, Molde, Tottenham a Arsenal.

Zdroj: UEFA

1. Tak nějak nám ta přefukovaná bublina Leicesteru splaskla. V obou utkáních fotbalově vyhořel a pak na něj stačil JEN ukázněný taktický výkon skvěle “proškolené” Slavie. Nakonec mnoho českých “rychlokvašených” fanoušků určitých anglických klubů (zejména těch, v kterých působí (působili) čeští fotbalisté) by vám jistě popravdě přitakalo, že hlavní devizou anglického fotbalu je jen enormní nasazení. Latínové hrají mnohem lepší fotbal.

• To nasazení dneska Leicesteru chybělo. Šetřili se na Arsenal, a když zjistili, že snadno postoupit nepůjde, tak to vypustili. Už jsem tu kdysi psal, že naděje Slavie je v tom, že Foxes nemají takovou kombinaci šířky a kvality kádru, aby zvládli na 100% PL i EL, což se dneska ukázalo. Slavia zápas odehrála perfektně po taktické stránce, a když se k tomu přidala i produktivita v útoku, tak zaslouženě vyhrála a postoupila.

2. Bude-li tomu los přát, můžou ješte nějakej ten zápas odehrát a kdo ví…
    Každopádně v týhle fázi už budou všichni soupeři silní, takže se moc předvídat nedá. Jenom držet palce.

3. Slavie opravdu fyzicky nadupaná oni 1.poločas odmakali odjezdili odbránili a ve 2.poločase ještě o 1 stupeň na běhavosti přidali ! Jaký to rozdíl se Sparťanskými chodci Čelustkou Pavelkou Dočkalem a spol. ! Hodně se mi včera líbil mladičký stoper Zima – jestli tak to dál poroste tak v něm mají Slavisti další klenot který jim vydělá 150mil. při přestupu ven ( musim přiznat že když za něj dávali 30mil.kč nechápal jsem proč ). Snad i na Letné proběhne v květnu čistka mezi neschopnym vedením sp.ředitelem skautingem a noví lidé odborníci spolu s trenerem Vrbou přivedou kvalitní mladé běhavé dynamické technicky zdatné fotbalisty místo těch pruměráku v kádru a přeplacených vysloužilcu kteři na moderní rychlý běhavý fotbal absolutně nemají a mohou hrát maximalně v Boleslavy nebo Teplicích.

4. Super Slavia porazila béčko Lestru, který před 150 roky vyhrál titul a ze své slávy žije do teď. A Provod si namlouvá, že porazil top tým 😀 Přeju jim Manchaster United, aby opravdu hráli s top týmem

• Tyhle zakomplexované hlupáky zbožňuju. Tipnu si, Sparťan? Vše by to vysvětlilo! A jen tak pro pořádek. PL vyhráli v roce 2016! HLUPÁKU!!!!

5. Pro mne byl výkon Lesteru jednoznačně zklamáním,samozřejmě Slavia jim nic nedovolila,k čemuž jim gratuluju,ale celkově zápas až na oba goly moc fotbalové krásy nenabídl.Řekl bych,že Lester byl v tomto dvouzápase zhruba na stejné úrovni jako před nedávnem Celtik proti nekompletní Spartě,která ho dokázala dvakrát po sobě jednoznačně porazit.

6. Ze strany Slavie obětavý a takticky skvěle zvládnutý zápas. Divím se, že je rozhodčí nazaříz a nechal je vyhrát na úkor anglickýho klubu. Asi na revanž kvůli tomu vyřazení z LM..

• Co to plácáte za kraviny? Jakej revanž? To si myslíte, že ten holandský Turek zaregistroval nějakou anomálii v nepostupu Slavoe. Nefňukejte.

Přestupový trh v Extralize: Davida Kašeho lanaří Sparta, Sobotka by mohl zůstat. Zlín posiluje, Kometa tratí

Kdeco nám už teď naznačuje, že přestupové období před začátkem další sezóny bude letos mimořádně plodné. Jen co Sparta vyletěla z bojů o Masarykův pohár, už se v jejich organizaci mluví o velkých změnách.