Reklama

Jdu ukázat to nejlepší, hlásí Procházka před odletem do Vegas. Co zaznělo na tiskovce?

Jiří Procházka je na odletu do Las Vegas, kde jej čeká druhý zápas v UFC. V rámci hlavního zápasu večera se utká s Dominickem Reyesem již 2. května. Na řadu tedy v pondělí podvečer přišla tisková konference. Co na ní Procházka se svými trenéry prozradil?

Jiří „Denisa“ Procházka při tréninku. | Zdroj: Beaufort

Trenéři Jiřího Procházky počítají s tím, že Dominick Reyes bude chtít zápas vzít na zem, třebaže se jedná o skvělého postojáře. V jednom podcastu totiž Reyesův trenér prozradil, že se více zaměřují v této přípravě na wrestling. Trenérský tým moravského rodáka se tak připravuje na všechny varianty.

A jak se sám Procházka cítí? „Cítím se skvěle. Příprava byla dlouhá a byť jsem po posledním zápase i před ním říkal svým trenérům, že bych chtěl zvolnit v tréninkovém tempu a trénovat méně, nedávat tělu takový záhul a víc si to řídit, zvolil jsem to, co vždy platí. Makat a nijak do toho sám nezasahovat,“ prozradil.

Procházka mohl využít toho, že byl zápas odložen. Původně k němu mělo dojít v únoru. Doléčil tak různé naraženiny, více regeneroval a v dlouhodobém cyklu to prý má jedině pozitivní účinky. S přípravou jsou spokojeni i trenéři.

Před prvním zápasem rodák z Hostěradic dle svých slov pociťoval tlak, nyní je ale prý větší: „Při tom prvím zápase jsem se cítil více uvolněně. Nejde ani tak o ten zápas, ale s kým do něj jdu. Reyes má mnohem větší zkušenosti, jde z něj cítit větší zápasové IQ a umí v zápase přemýšlet, otáčet scénáře. Cítím takové to napětí a za to jsem svým způsobem rád.“

Tlak veřejnosti pak utlumuje tím, že si tolik nevšímá sociálních sítí a mobilu obecně. „Už jsem si říkal, jestli před výletem na zápas nehodím telefon někam, ať se můžu soustředit jen na zápas a aby bylo všechno skvělé. Ale nechávám to proplout a jdu ukázat to nejlepší,“ nechal se slyšet “Denisa”.

Procházka je pak vůbec prvním zápasníkem z České republiky, který se představí v hlavním zápase galavečera UFC. Velké rozdíly ale oproti normálu nevnímá. „Zatím jsem to do sebe nenechal moc proniknout, možná si to nechám dojít až po zápase. Bude to velký, ale bude to bez diváků a beru to jako další zápas. Větší bude jen to, že Bruce Buffer (hlasatel UFC – pozn. red) bude něco navíc vyhlašovat.“

Navíc měl být pouze medailonek a menší dokument, který UFC o Procházkovi natáčí.

V rámci přípravy prostřídal Procházka hned několik sparing partnerů, z nichž vypíchl zejména vycházející hvězdu Oktagonu Matěje Peňáze: „Myslím, že jeho postoj je lepší než Reyesův a tady v ČR, možná i v Evropě, jsem nemohl mít lepšího sparinga.“

Trenéři moravského zápasníka také naznačili, s kým by dával smysl další Procházkův zápas. Blachowicz a Teixeira půjdou o titul, nabízí se tedy souboj s Rakičem. Ten o sobě nyní dává hodně vědět a spekuluje se o tom, že v případě, že Procházka vyhraje, bude s Rakičem zápasit o možnost vyzvat šampiona.

Nezbývá tedy nic jiného, než doufat ve vítězný Procházkův návrat. Budoucnost totiž vypadá velice slibně!

Zdroj: Tisková konference Jiřího Procházky

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Nenápadné hvězdy! Koho sledovat na Euru?

Do začátku Eura zbývá měsíc. 11. června turnaj otevře utkání Turecka s Itálií, Češi se poprvé představí tři dny nato. Jaké hráče se vyplatí na evropském šampionátu sledovat, přestože se o nich tolik nemluví.

Není pro Adama Hložka čas na přestup? Sparta mu začíná být malá

Adam Hložek je, co se fotbalových schopností týče, nepochybně největší český talent od dob Tomáše Rosického. Ve Fortuna lize už kroutí třetí sezónu, je mu přitom stále teprve 18 let.

Plzeň chce být na přestupovém trhu aktivní! Zájem má o tři záložníky, brankáře a mladého stopera Karviné

Plzeňská Viktoria nechce být pozadu, a tak již jedná o posilách na ročník 2021/22. V současné době se v klubu hojně spekulují jména tří záložníků, brankáře a stopera. O kom je řeč?