Reklama

Že by se situace začala otáčet ve prospěch Slavie? Hráči Rangers měli údajně rasisticky urážet Stanciua

Tohle snad není pravda! Rangers v čele se Stevenem Gerrardem nařknuli Ondřeje Kúdelu z údajného rasismu. To, co český reprezentant zašeptal do ucha Glena Kamary, se stále neví. Ale na povrch údajně začínají vyplouvat informace o rasistickém urážení od hráčů Rangers směrem k rumunskému záložníkovi pražské Slavie Stanciuovi.

Zdroj: SK Slavia Praha

To by mohlo znamenat obrat celé situace! Pokud by se Kúdelovi nic neprokázalo a naopak by se potvrdily zatím neoficiální informace o rasismu na adresu Nicolae Stanciua, tak by se Rangers mohli chytit za nos.

Sami označili jednoznačně a bez důkazů Ondřeje Kúdelu za rasistu, ale právě hráči Rangers během zápasu měli častovat Stanciua jako “rumunského cikána”.

Celý případ nyní vyšetřuje UEFA, která měla právě tyto nadávky na adresu Stanciua zachytit.

Rangers ve svých řadách mají rumunského spoluhráče, kterým je Ianis Hagi. Informace, které vyplouvají poslední dobou na povrch, zatím hrají do karet pražskému celku. Vše nasvědčuje tomu, že právě skotský mistr neunesl prohru.

Obě strany jsou v maximálním napětí, jaké UEFA vynese rozsudky. Kúdela se doznal k tomu, že Kamaru vulgárně urazil, ale rasismus odmítl. I za vulgární nadávku však může dostat od UEFA stop na pár zápasů.

Co si o celé situaci myslíte? Mohlo dojít k rasismu na adresu Stanciua?

Zdroj: Instagram – Slávistické zprávy

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Pokud se Kúdelovi neprokáže rasismus, tak by neměl dostat žádný trest, jak by k tomu přišel, že je potrestán pouze on přičemž takových nadávek zaznělo určitě spousta i horších i od jiných hráčů…

  • Nadávka protihráči je v pravidlech fotbalu uvedena mezi případy nesportovního chování, které mají být trestány červenou kartou a disciplinárkou.

   • Jen drobnost, když už jsi se zmínil o těch pravidlech . .
    Za “nesportovní” chování nikdy nemůžeš dostat červenou kartu. Za to můžeš dostat pouze žlutou. Červenou můžeš v tomhle případě dostat pouze za “hrubé” nesportovní chování . .

  • Nezdá se vám, že řešení celého incidentu je nějak zmanipulovaný? Nejdůležitější by měl být ten útok na našeho hráče a jeho zranění. Tak proč se točí na nějakém slovním útoku?

 2. vyloučit Rangers ze všech soutěží na 10 let. exemplárně pro nárůst násilí i v řadách jeho fanoušků. rozsekat někoho mačetou, chtít kopačkou zabít brankáře? příště postaví magora s pokynem vem pálku a přeraž mu páteř..v nejhoršim budeš mít červenou kartu? Asi ne….

 3. Rumunský cikán je holt mnohem níž než finský černoch. Anebo je to obráceně? Finský černoch je mnohem níž něž rumunský cikán? A právě proto je oběť? Anebo oběť nemůže být z Východu? Správná oběť je jenom ze Západu? Je to holt složité. Proto by měl co nejdřív vzniknout při EU speciální institut, který by posuzoval a rozhodoval o tom, do jaké míry je kdo obětí rasismu.

 4. Tak pokud to UEFA vyřeší tak, že dostane Kúdela třeba 2-4 zápasy za urážku, Slavie bez ztráty kytičky a Rangers pořádný flastr za dění po zápase, Kamara za dění po zápasě, Roofe za faul a ještě nějakej další za cikána, tak u mě UEFA morálně stoupne o několik levelů výše. Ale nějak tomu nevěřím, mám pocit, že tam bude tendence trestat oba kluby tak nějak podobně, aby náhodou hyperkorektní společnost nekvíkala, že UEFA přechází rasismus vůči černochům (jiné xenofobní vyjádření přeci tolik nevadí, rasismus vůči jejich bývalým otrokům je přece horší i než vražda, že…)

 5. Nevěřím tvrzení slávistů!Pokud by k tomu došlo,ozývali by se hned po obvinění Kúdely.Ale vyjít s takovým obviněním až po týdnu zavání úmyslem,jak se pomstít.Asi není situace pro Kúdelu tak růžová,jak nám tady tvrdí.Jinak by Slavia po týdnu k tomu nesáhla.Buď se ozvu hned,nebo jsem v podezření ze lži.Proč se neozvali hned?Nebo se jedná o akci “když oni,tak my také”?Jinak se v článku neobjevil žádný zdroj kromě proslulé agentury JPP.Takže je možné i to,že si to vymyslel sám autor článku.

  • to není od Slávie , je to zachyceno v odposleších, čtěte články pořádně a né jako baby v konzumu ,

   • Tak mi najděte v tomto článku jedinou zmínku o odposleších,nejsem neomylný.Tam nic takového není!Takže kdo má číst pořádně a čte jak baba v konzumu?Nakonec slávista bude raději lhát,než přiznat,že se zmýlil.Já reaguji na tento článek a tam žádné odposlechy nejsou zmíněny.Jinak,co gramatika?

    • Celý případ nyní vyšetřuje UEFA, která měla právě tyto nadávky na adresu Stanciua zachytit.

  • No a nebo to nejsou třeba jenom takoví uplakánci a neřeší kdejakou peach o vinu! Znáte to ne “Žalovníček žaluje pod postelí maluje!”

  • Jezis ty jsi jelito, nebo te nenaucily ve skole ani cist? Nejprv si clanek precti nez tu zacnes olacat nesmysly, dekuji.

  • To zjistila komise UEFA, když si pustila ten zápas znovu a soustředila se na veškeré slovní potyčky a na zvuk, ty trdlo. Netahej do toho Slávii.

  • jednoduchá odpověď. Slávisti kňourali jak je u nás zvykem někde v koutku a čekali až je nějaký pán podrbe za ouškama. Teprve když se museli poradit s advokátama začali vystrkovat růžky, to už ale bylo pozdě. A že nejede Kůdela ven? Jak je všechno nachystáno okamžitě na letišti by byl vzat do vazby a celá diplomacie by jen brečela, protože by to pro ně byl precedentní a odstr
   ašující případ a nevěřím, že by byl propuštěn. Navalnyj hadr.

 6. Vážení čtenaři Kudela prý je rasista a co nadavaní Stancovi do ciganu to asi neni rasismus od hráču Ragers

 7. Čeho se od těch podvodníků,lhářů,kteří lžou 120let ještě nedočkáme,ale leze to z nich jak z chlupaté deky.Kúdela musel být hrozně pomlácený,když na něm za týden nebylo nic znát.Asi byl hodně zapudrovaný.

  • Ty budeš asi z Letný, viď. O těch podvodnících bych pomlčel. Určitě se pamatuješ, když za Pepy Chovance jste omluvili z repre několik hráčů pro zranění (jeden byl Pekhart), kteří za 2 dny nastoupili, myslím někde v Rakousku v přáteláku a to s jinými jmény na dresech. Takže klídek.

 8. Začíná to do sebe zapadat, Gerard určitě po prvním zápase poznal, že remízu
  si z prvního zápasu odvezli zázrakem. Co umí Stanciu, to dobře věděl, z toho
  by vyplývalo provokovat jej. Ostatním skotským hotentotům připravil
  upravenou verzi základní ostrovní taktiky : kopni a běž ( myšleno do balonu)
  na pro ně snáze pochopitelnější variantu : kopni koho potkáš, nejlépe do hlavy
  a běž si pobrečet. Bohužel neprofesionální Kúdela mu nahrál na smeč , to
  je poslední stéblo, kterého se zoufalý Gerard chytá. Na takového hráče
  skutečně úsměvné.

 9. Pokud je Stanciu Rumun a puvodem je cikan, tak nikde nevidim zadnou urazku. To je konstatovani faktu. Pokud neni minimalne jedno z toho, tak nych se tomu smal… byt Stanciem.
  Me kdyby nekdo rekl, ze jsem opicak, tak se zacnu rechtat… otazka je, ze cerny to asi berou jinak a vydiraji.

 10. Tak oni Stancia už uráželi v prvním zápase a v druhém také, to byla známá věc už po utkání. Ale pokud to zachytili činovníci UEFA, tak to celý případ posunulo úplně jinam. Holt Stanciu není žádný labilní uplakánek, jako ten Fin.

 11. Pokud je to pravda, tak potom pokrytectví ze strany rangers je fakt hnus nejvyšší. Nejhorší na tom je, že jsem měl Gerarda fakt rád a mysllel jsem, že je to i férovej chlap. Ale ve světle posledních událostí je to morální ubožák, který uměl hrát výborně fotbal. Velké zklamání

 12. Nechápu, kam ten svět spěje. Černochovi řeknete, že je černý a je zle. To znamená, že vlastně
  popírá svoji identitu, barvu, rasu. Již jsem někde psal, že se řeší nesmyslně rasismus, ale
  brutální svinská hra Rangers nikoli, doufám , že činovníci UEFA vezmou rozum do hrsti.

 13. Tvl oni nam zmasakruji pulku tymu, a cely svet resi debilni slovni vulgarismus…Ten jeste cloveka nezabil, ale ten faul na Kolare klidne mohl..Dneska, aby clovek se bal rict cerna, aby se nekoho nedotknul…Chapu, ze pro cernocha je to asi jiny, ale kurva pokud on sam se nesmiri s tim byt cerny, tak vzdycky ho tohle dokaze totalni znicit, jako kdyby me urazilo, ze jsem beloch, anebo treba kdybych byl vetnamec..Tak kurva jsem vetnamec a co jako?Ale ne oni se rozbreci div ne na hristi, a pak mu jeste napali delo, kde nejsou zadny zaznamy, jelikoz zakryly kamery..Frajeri tam v tom Rangers..A Gerrard?Smutny to pribeh…aneb jak z legendy se stane hovado…:))

 14. Je mnoho úvah o tom ,jak to bylo. Nikdo z nás Kúdelu neslyšel. Ale to co jsme viděli, byla brutální hra soupeře. Vždycky nám říkali, že rasismus je násilí proti jednotlivci a nebo skupině lidí. Ve druhém poločase šli po hráčích Slavie takovým způsobem, že bylo jasné ,že někoho odnesou. Kůdela udělal chybu ,a to velkou, ale hráči Rangers za úmyslné zranění soupeře jsou rasisti opravdu. Nejsem Slávista, ale držím Kůdelovi palce aby mohl hrát. Nakopnutí míče do břicha ležícího hráče je rasizmus a ubohost. Kamara by měl jít za roh ,dát si facku ,a pak už mlčet.

 15. Mudrlanti, přečtěte si tady dva články od pánů Janáse a Volise a mrdne vám v tý slávistický palici úplně. Jeden píše, že Stancia rasisticky uráželi a druhej, že o něj mají eminentní zájem. Dezinformace a mlžení stoupající nad Edenem.

 16. Ve fabrice jsme měli cikána jeřábníka.Vždycky ve sprchách když jsme si umývali záda jsem mu říkal.Pojď umyju ti záda a udělám z tebe bělocha.On vždycky řekl.To bys musel mít Savo.Nikdy se to nepovažovalo za rasismus.Ve vyhrocených zápasech určitě padají horší slova než řekl Kůdela.To poslední dobou si černoši myslí že jsou všichni proti nim.Pochybný hnutí Black matters,nebo jak se to jmenuje by měli zrušit.

  • Není důvod ho rušit. Měli by jim všichni a to celý svět dát jasně najevo, že na ně všichni kašlou. Měli by jasně sdělit všem těm ublíženým, že když se jim tady nelíbí, ať táhnou do háje. Viděli bychom, kolik by jich odešlo.

 17. Co se tady pořád řeší? Rasismus? Tak tohle teda se sportem nemá nic společného. Nějaké klekání a podobně na sportovištích zakázat. A jediný kdo má podle mě právo posuzovat jestli při zápase dojde k porušení nějakých pravidel je rozhodčí a při hrubém porušení má okamžitě zastavit zápas a mužstvo které se provinilo by automaticky prohrálo kontumačně. A ze strany těch kreténů co řvou neslušně z tribun,postupovat obdobně. A mám takový dojem,že kluby a hráči by si to po nějakém čase ohlídali sami,protože by přicházeli o peníze. Prostě politikaření a jiné jim podobné věci do sportu N e p a t ř í !!!

 18. Stačí přečíst diskusní příspěvky a nestranný člověk pozná co za spodinu fandí tomu čínskému Cirkusu Eden.Debilitou vyčnívají,spravedlivý trest je nemine!

  • Pripominali mi Kanadu ať na ms 2005,kdy par sekund před koncem ryan smyth nesmyslné sekal Jiřího fischera do noh.Nebo ať to bylo Nagano,kdy ani Amerika ani Kanada neunesla porážku.Jsem hrdý,ze jsem Čech,a nemáme takovou hloupou omezenou mentalitu.

  • Souhlasím s tebou v jedné věci.Jak je možný že někomu nevadí, že za slavií stojí Čínský peníze.Být to můj klub, okamžitě mu přestávám fandit i kdyby měl vyhrát LM.To at radši kope divizi, ale bez čínanů

  • Rudo, když už mluvíš o DEBILITĚ, zamyslel jsi se taky sám nad sebou? Nejsem fanouškem Slavie a nikdy nebudu, ale jsem fanouškem českého fotbalu. Co na tom, že je majitel z Číny? Kolik jiných evropských klubů má majitele z jiné země, víš to?
   To, co hráči Rangers předvedli v zápase i po něm svědčí pouze o tom, co jim jejich trenér řekl , aby dělali…
   Můj názor je že průběh zápasu vůbec nezvládl slavný Gerrard a tudíž absolutní vinu na všem, co se stalo nese on sám, vše ostatní vyplynulo z jeho nefotbalového přístupu.
   Za mě Gerrard doživotní stop ve funkci trenéra v jakékoliv lize.

 19. Běžte už do hajzlu s rasismem.Čím víc to čtu a pozoruji ty tlaky, tím víc se ze mě stává rasista.At jdou všichni černí tam odkud přišli, vybudují si svou zem civilizaci, ekonomiku a anás at už nechají v naší zemi v klidu žít.Evrposký fotbal se bez nich obejde a my se budeme ve své zemi moci konečně nadechnout.
  A to že jsme pro Brity opice z východu mě vážně neuráží.Je mě to ukradený.Jen pořád ti černí tu dělají ze všeho peklo.

 20. Jsem banikovec.Kdysi kopal za nej,ale to co předvedli rangers nemá obdoby.Nejvíc mě mrzí,ze to neunesl gerrard.Pro mne vynikající fotbalista,ale soudnost nikde neviděl.Hráli zákeřně a místo,aby se zamysleli nad svými likvidačními zákroky a nudnym fotbalem hledají záminky.Pro mne velké zklamání.Slávka je přejela a zaslouženě postoupila.Namysleni egoisticti skoti,kteří neunesli prohru.Jen tak dále.Mrzi mě chování hráčů rangers.Za to co předvedli,by opravdu měli být vyloučeni na par let z evropských poháru.

 21. Ano, existuje pojem “nesportovní chování”, kam patří i verbální urážky. Řídící orgán má právo trestat. Souhlasím i s potrestáním KUdely, ale pouze v případě, že budou potrestáni, a budou trestáni, všichni hráči, kteří se podobného chování dopustili. V tom případě se obávám, že bude hodně případů, kdy se bude dohrávat v 7 hráčích, nebo už žádní hráči nebudou k dispozici …. Že se hráči k protivníkovi “lichotky” nevybírají zná každý. A je úplně jednou o jakou soutěž se jedná…..

 22. Nechci úplně zlehčovat rasismus, ale víc mne znepokojuje způsob jakým byl zapas veden ze strany rozhodčího a celkový přístup Rangers, který neměl ze sportem nic společného, krasná reprezentace evropské ligy. O fotbalových fanouškách asi netřeba se bavit, to je kapitola sama pro sebe(pro ty méně bystré zkuste se zamyslet v jakých sportech dochází k nejvíce násilnostem mezi fanoušky a jinými problémy s nimi spojenými)

 23. Mne by jen zajímalo, jestli vy “černochobijci” projevující se tady v diskuzi svými výblitky, stejně posuzujete a hodnotíte i ty “kluky opálený” v červenobílých slátaných dresech? A že je Sima muslim vám taky nevadí? Vždyť vy jste ho už vynesli přímo do nebe. A jaký je to nebe?

 24. Ty seš dobře jetej. Stancia uráželi hráči a získat ho chce asi vedení Rangers,to je trošku něco jiného než ty “mudrlante”,jak výše v diskuzi tvrdíš. A ti “černobijci”, jak se dá vydedukovat z jednotlivých příspěvků, jsou nejenom slávisté,ale také zřejmě příznivci klubu z Letné ,kam zřejmě
  patří i Josox. Jinak u tebe a tvého “bratra” ve zbrani Rudolfa se ta frustrace z úspěchu Slavie dotýká až hvězd.

  • Co to meleš za hovna? Mně jsou pražská “S” u prdele, jen žasnu jak hluboko klesá inteligence českého (jen fotbalového?) národa. Kvapem se přibližujeme “východu”. Ještě že se toho Havel nedožil. /A teď teprve očekávám hovnomet./

 25. Rumusky ci…n to možna je ale víc je dě,,ka prodejna cela slavie at jde do hajzlu už jednou je obvinil Lukaku pak hajlování v Dánsku pode rasismus na Kangu. Zkratka a dobře je to jedna pakaž cela Slavie jen doufam že UEFA jim tyhle jejich vystřelky sečtou a budou platit.

 26. Vše je to v rovině tvrzení proti tvrzení, takže velký problém, všechny kauzy vyžadují důkazní břemeno, a to v tomto případě není, ledažeby si někdo zahrával s křivým svědectvím. Kamerový záznam onoho okamžiku existuje a je jasně vidět že v blízkosti nebyl nikdo kdo by mohl přesně Kúdelu slyšet co “šeptá” , ruchové mikrofony rovněž nic nezaznamenaly.
  Pokud se příspěvek zakládá na pravdě ( cituji z článku : Ale na povrch údajně začínají vyplouvat informace o rasistickém urážení od hráčů Rangers směrem k rumunskému záložníkovi pražské Slavie Stanciuovi ), pak je to opět v rovině tvrzení proti tvrzení a nabízí se otázka proč “Tvrdíková parta” jde s kauzou Stanciua do protiútoku až nyní, proč asi, že ?

 27. Celý je to jen a jen západní hnůj ! My z východu jsme méně, a oni ze západu, a britové coby brtaranci USA, tihle západní, vždy ti nespravedlivý ublížení, a dožadující se poprávu svého zadostiučinění. Věřím tomu, že Stanciovi nadávali, to mi tam zapadá, bylo to i vidět. Záúadní prasata !

 28. i pokud by se jednalo o rasismus což pochybiji tak určitě není na místě menší trest pro napadení hráče v prostorácho stadionu než když někdo někoho urazí.

 29. Skotové neunesly a cely západni fotbalový svět,že nějaký bezvýznamný mančaft z východu který k poměru anglických mužstev s mohutnými rozpočty si je vychutnává.Taky by se jim mohlo stát,že prijdou o dobře zaplacený chlebiček.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené