Spojte se s námi


Fotbal

VIDEO: Nicolae Stanciu touto krásnou ranou otevřel skóre proti Ukrajině

Rumunsko zápasem proti Ukrajině otevřelo čtvrtý hrací den základních skupin evropského šampionátu. První poločas se nesl ve znamení vyrovnané hry, dokud se zpoza vápna do míče neopřel někdejší hráč pražské Slavie i Sparty Nicolae Stanciu.

Publikováno

dne

Rumunsko zápasem proti Ukrajině otevřelo čtvrtý hrací den základních skupin evropského šampionátu. První poločas se nesl ve znamení vyrovnané hry, dokud se zpoza vápna do míče neopřel někdejší hráč pražské Slavie i Sparty Nicolae Stanciu.

Ukrajina do zápasu vstoupila více aktivněji, měla daleko více míč na svých kopačkách. Hra se však odehrávala jen na polovině hřiště a žádné velké akce neebyly k vidění. Dlouhé nákopy za obranu si rumunská obrana v klidu pohlídala.

Rumunsko naopak zvolilo hlubokou obranu, kterou jistila ještě hluboka stažená záložní řada. Ukrajinci mají hrozně těžké dostat se do gólových situací a zakončení celkově. Zvolená taktika tak týmu skvěle sedí a především zatím vychází.

Ve 29. minutě měl míč na kopačce ukrajinský brankář Andryi Lunin. Rozehrávku však zvolil riskantní, jak je zvyklý z Realu Madrid, což se týmu stalo osudným. Lunin však našel pouze kopačku Dennise Mana, který měl dostatek času na zpracování.

K míči se tak na hranici velkého vápna dostal Stanciu, kterou výstavní ranou do levého horního rohu Luninovi branky otevřel skóre zápasu. Nutno říci, že brankář španělského velkoklubu byl zcela bezmocný.

Stanciu sezonu odehrál v dresu saudskoarabského Damacu, kde si připsal 4 branky a 7 asistencí ve 27 zápasech. Střední záložník, který část kariéry strávil v Česku tak znovu ukázal, jak skvělou střelu zpoza vápna má.

Ukrajina, která měla do té doby zápas zcela pod kontrolou, alespoň co se držení míče týká inkasovala hned po své první chybě. Rumunsko naopak ukázalo skvělou produktivitu.

Rumuni tak navazují na kvalifikaci, ve které neprohráli a s 22 body vyhráli svou skupinu. Jejich soupeřem bylo i takové Švýcarsko, které se po několik let považuje za jeden z předních evropských celků.

Zdroj: EURO 2024

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.