Spojte se s námi


Fortuna liga

VIDEO: Nesmyslná hloupost a červená karta. Preciado nakopl Bořila a rozdělil fanoušky Sparty. Kdo by si nechtěl kopnout, ptají se zastánci obránce

Pražská Letná v neděli hostila druhé rychlé derby pražských „S“ v rychlém sledu za sebou. V poháru se radovala z vítězství Sparta, Slavia chtěla vyřazení a porážku svému rivalovi v lize oplatit. To se však nepovedlo. Více než výsledek se ale řeší zákrok, po němž si Angelo Preciado připsal červenou kartu.

Publikováno

dne

Pražská Letná v neděli hostila druhé rychlé derby pražských „S“ v rychlém sledu za sebou. V poháru se radovala z vítězství Sparta, Slavia chtěla vyřazení a porážku svému rivalovi v lize oplatit. To se však nepovedlo. Více než výsledek se ale řeší zákrok, po němž si Angelo Preciado připsal červenou kartu.

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Po poměrně vyhroceném středečním duelu, který po skvělém obratu ovládla v prodloužení pražská Sparta, se očekávala zajímavá odveta pražského derby. Slavia měla o motivaci postaráno. Kromě oplacení porážky chtěla vyhrát kvůli tomu, aby se na rivala dotáhla v tabulce.

I letenští si dobře uvědomovali, že nedělní ligová odveta může rozhodnout o několika věcech. Proto k zápasu oba celky přistoupily s velkou opatrností a se snahou vyvarovat se chybám.

Podle toho zápas vypadal. Střel i šancí bylo pomálu. Dalo by se říct, že zápasu chyběly také větší emoce. Oba týmy byly skvěle takticky připraveny a vzájemně se vynulovaly. Derby tak skončilo bezbrankovou remízou.

Nejdiskutovanějším momentem je vyloučení jednoho z hráčů Sparty. Angelo Preciado si po souboji s Janem Bořilem neodpustil hloupost, po níž viděl zbytečnou červenou kartu.

Preciado rozdělil fanoušky Sparty

Angelo Preciado byl při souboji o míč atakován Janem Bořilem. Po pádu na zem se po kapitánovi Slavie nesmyslně ohnal kopačkou a trefil jej kolíky do stehna. Bořil sice předvedl povedenou hereckou etudu, nicméně jen využil příležitosti, kterou mu hvězda Sparty nabídla.

Od 86. minuty tedy hráli letenští bez svého obránce. Preciado byl totiž po zásahu videorozhodčího vyloučen. Zcela právem. Fanoušci domácích se ale úplně neshodují na tom, zdali svého oblíbence chválit, nebo naopak kritizoval.

Bořil je dlouho trnem v jejich očích. Na kontě má mnoho zákeřností, hodně se připomíná zejména jeho faul na Václava Kadlece. Mimo to jej fanoušci letenských nemají rádi právě kvůli tomu, že třebaže rád rozdává rány, neumí je přijímat, což se nyní ukázalo.

I proto Preciado svým zákrokem rozdělil fanoušky. „Ruku na srdce, kdo bychom si do něj nechtěli kopnout? Závidím,“ má jasno jeden z fanoušků, který se Ekvádorce zastal na Twitteru. „Preciado právě nakopl Bořila, čímž splnil sen všech Sparťanů,“ dodal další zastánce.

Jenže se našlo i mnoho kritiků. „Proč to k***a udělal? To je fakt demence,“ zlobí se někteří příznivci. Ti se bojí toho, jaký trest klíčový hráč Sparty dostane. Absence takového fotbalisty jen na pár zápasů může být v těsném boji o titul zcela zásadní.

Zdroj: Fortuna liga, Twitter, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.