Spojte se s námi


Fortuna liga

Nadcházející derby rozhodne o více věcech, míní Ladislav Krejčí. Kapitán Sparty očekává vypjatý zápas a pořádné emoce

Jeden z nejdůležitějších zápasů této sezóny. Sparta v neděli na Letné přivítá Slavii v celkově už 310. derby pražských „S“. Po pohárovém střetnutí to bude druhý vzájemný zápas městských rivalů v jednom týdnu. Co před nedělí řekl kapitán Sparty Ladislav Krejčí?

Publikováno

dne

Jeden z nejdůležitějších zápasů této sezóny. Sparta v neděli na Letné přivítá Slavii v celkově už 310. derby pražských „S“. Po pohárovém střetnutí to bude druhý vzájemný zápas městských rivalů v jednom týdnu. Co před nedělí řekl kapitán Sparty Ladislav Krejčí?

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Co do boje o mistrovský titul naprosto klíčové střetnutí. Slavia v posledních pěti zápasech se svým úhlavním rivalem dokázala zvítězit pouze jednou, a to ve finále MOL Cupu ročníku 2023. Tehdy se v 59. minutě trefil David Douděra, o pět minut později zařídil pojistku Slavii vlastním gólem Filip Panák.

Dvakrát derby ovládla Sparta, dvakrát se urodila remíza. Situace v tabulce je pak taková, že by svěřenci Jindřicha Trpišovského potřebovali zvítězit.

Jenže na Letné je rozhodně nečeká nic lehkého. Sparta udělala ze svého domácího stadionu nedobytnou tvrz, vždyť doma od začátku sezóny ještě neprohráli.

Pouze s Kodaní na pokutové kopy, jinak v EPET Areně prohrál třeba Betis Sevilla, Galatasaray nebo plzeňská Viktoria. Body zde brali pouze Rangers.

Sparta je v současné době lídrem ligové tabulky, když ve 22 zápasech získala 59 bodů. Sešívaní mají na kontě o čtyři body méně, momentálně figurují na druhé příčce probíhajícího ročníku české nejvyšší soutěže. Za Slavií je desetibodová mezera na třetí Viktorii Plzeň.

Krejčí o nadcházejícím derby…

K nadcházejícímu derby promluvil kapitán Sparty Ladislav Krejčí. Ten očekává o něco větší emoce než v poháru.

„Regenerace je pořád v procesu, ale na neděli budeme připraveni. Navíc, po výhře se regeneruje lépe. Jim stačí jedna nebo dvě příležitosti. Jsou natolik silní, že když ty situace nedokážeme vyřešit, tak ty šance mají a pak už je to jen o tom, zda je promění nebo ne. Musíme je co nejvíce minimalizovat,“ řekl Krejčí v rozhovoru před zápasem.

„Myslím si, že tam bude více náboje z obou stran, protože derby rozhodne o více věcech do budoucí fáze sezóny,“ doplnil kapitán Sparty.

Zdroj: Fortuna liga, AC Sparta Praha

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.