Spojte se s námi


Fotbal

Los Konferenční ligy: Viktoria Plzeň se o postup porve s finalistou minulé sezóny! Jaké je složení čtvrtfinálových dvojic?

V pátek odpoledne proběhl los Konferenční ligy pro čtvrtfinále v rámci probíhajícího soutěžního ročníku. Na území pohárové Evropy už mohou fanoušci českého fotbalu sledovat pouze Viktorii Plzeň, která se do čtvrtfinále probojovalo přes Servette. Koho jí určil los Konferenční ligy?

Publikováno

dne

V pátek odpoledne proběhl los Konferenční ligy pro čtvrtfinále v rámci probíhajícího soutěžního ročníku. Na území pohárové Evropy už mohou fanoušci českého fotbalu sledovat pouze Viktorii Plzeň, která se do čtvrtfinále probojovalo přes Servette. Koho jí určil los Konferenční ligy?

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

V pátek v poledne proběhl v Nyonu los čtvrtfinále Ligy mistrů, který určil velmi zajímavé dvojice. O něco později pak dění na jihozápadě Švýcarska pokračovalo, na programu byl totiž pro změnu los Evropské ligy.

Ve 14:00 poté odstartoval los Konferenční ligy, tedy soutěže, ve které stále působí Viktoria Plzeň. Její cesta pohárovou Evropou v tomto ročníku je vskutku působivá, dá se interpretovat jako naprosto úchvatná.

Viktoria Plzeň se přes předkola dostala do základní skupiny, kterou nakonec bez ztráty jediného utkání totálně opanovala. Za šest zápasů získala celkem 18 bodů se skóre 9:1. Za sebou nechala Dinamo Záhřeb, které ztratilo dokonce 9 bodů, Astanu a Ballkani.

Díky vítězství prvenství ve skupině C se vyhnula bojům v šestnáctifinále a namířila si to tedy rovnou do osmifinále. To přineslo velice vyrovnaný boj se Servette, svěřenci Miroslava Koubka tento švýcarský celek porazili až po penaltách.

Západočeši tak mohli s napětím sledovat, koho jim přisoudí páteční los Konferenční ligy. Byť v osudí figurovaly asi i přijatelnější alternativy, nakonec se Viktoria vydá do Itálie. Plzeň ve čtvrtfinále vyzve Fiorentinu, podobu ostatních dvojic si můžete prohlédnout níže.

Jak promluvil los Konferenční ligy?

Velmi zajímavý bude souboj mezi Aston Villou a Lille, ostrou bitvu nejen na hřišti můžeme čekat v duelu Olympiakosu proti Fenerbahce. Bruggy se utkají s PAOKem.

Viktoriáni tedy začnou doma 11. dubna, odvetu odehrají o týden později. Fiorentina je finalistou minulého ročníku Konferenční ligy, letos do čtvrtfinále probojoval přes Maccabi Haifu, a to po těsných výsledcích 4:3 a 1:1. V této sezóně Serie A je Fiorentina až jedenáctá.

Vylosováno bylo už i semifinále. Postupující z dvojice Aston Villa/Lille si to o postup do semifinále rozdá s vítězem čtvrtfinále číslo 2, tedy s Olympiakosem nebo Fenerbahce.

Pokud by Plzeň vyřadila Fiorentinu, začala by díky losu semifinálový dvojzápas doma, a to proti vítězi z dvojice Bruggy/PAOK. Ve finále by pak Viktoria byla označena jako hostující celek.

Nutno dodat, Západočeši budou hrát i o koeficient. Benfica Lisabon totiž tím, že z Evropské ligy vyprovodila skotské Rangers, pomohla českému fotbalu, který bojuje o desátou příčku právě se Skotskem. Pokud Viktoria Plzeň vybojuje ve čtvrtfinále Konferenční ligy alespoň jednu remízu, zahraje si příští mistr Fortuna ligy rovnou základní skupinu Ligy mistrů.

Zdroj: UEFA, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.