Spojte se s námi


Evropská liga

Přímý postup do Ligy mistrů je velmi blízko! Plzeň má vše ve svých rukou

České kluby zaznamenaly v pohárové Evropě skvělé výsledky. Posledním účastníkem zůstává Viktoria Plzeň, jež si zahraje čtvrtfinále Evropské konferenční ligy. Zároveň bude usilovat také o přímý postup vítěze Fortuna ligy do Ligy mistrů.

Publikováno

dne

České kluby zaznamenaly v pohárové Evropě skvělé výsledky. Posledním účastníkem zůstává Viktoria Plzeň, jež si zahraje čtvrtfinále Evropské konferenční ligy. Zároveň bude usilovat také o přímý postup vítěze Fortuna ligy do Ligy mistrů.

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Vítěz Fortuna ligy přímo do základní skupiny Ligy mistrů? Pro sezonu 2025/26 se nejedná o nereálnou záležitost. Stačí, když Viktoria Plzeň uhraje ve čtvrtfinále Evropské konferenční ligy alespoň jednu remízu.

V aktuálním ročníku získala Česká republika do koeficientu rekordních 13.250 bodu, což ji řadí na šesté místo. V celkovém žebříčku jí náleží jedenáctá pozice, přičemž za desátým Skotskem zaostává o pouhých 0.250 bodů.

Právě desátá příčka by zajistila vítězi Fortuna ligy přímý postup do základní skupinu Ligy mistrů 2025/26. Skotsko již nemá ve hře po vyřazení Rangers žádný tým.

Stačilo by tedy, pokud by svěřenci Miroslava Koubka uhráli ve čtvrtfinále Evropské konferenční ligy minimálně jednu remízu. Tím by se vyrovnal bodový zisk Skotska a v prospěch českých klubů by hrál vyšší bodový zisk z aktuální sezony.

Západočeši na území pohárové Evropy stále nenašli přemožitele, a to i navzdory tomu, že začínali již ve druhém předkole. Základní skupinu dokonce opanovali bez jediného zaváhání, v osmifinále vyřadili Servette po dvou bezbrankových remízách až v penaltovém rozstřelu.

Ve čtvrtfinále se momentálně třetí mužstvo Fortuna ligy utká s jedním z následujících soupeřů: Aston Villa, Bruggy, Lille, Olympiakos, Fenerbahce Istanbul, Fiorentina či PAOK Soluň.

Již v nadcházejícím ročníku evropských pohárů bude mít Česká republika znovu pět zástupců, přičemž první dva celky Fortuna ligy čekají kvalifikační duely do nového formátu základních skupin Ligy mistrů.

Zdroj: UEFA, Football Coefficient

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.