Spojte se s námi


Fotbal

Přepište dějiny! Viktoria Plzeň po penaltách vyřadila Servette a postupuje do čtvrtfinále Konferenční ligy, Jedlička novým hrdinou

Že Viktoria Plzeň dojde z českých klubů v evropských pohárech nejdál? To by hádal málokdo. Nicméně se tak děje. Západočeši přepsali klubovou historii a postupují do čtvrtfinále Evropské konferenční ligy.

Publikováno

dne

Že Viktoria Plzeň dojde z českých klubů v evropských pohárech nejdál? To by hádal málokdo. Nicméně se tak děje. Západočeši přepsali klubovou historii a postupují do čtvrtfinále Evropské konferenční ligy.

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Nečekané se stalo skutečností. Příliš se s ní nepočítalo. Do evropských pohárů se musela probojovat přes tři předkola, poté Viktoria Plzeň zahájila skvělou jízdu. V Konferenční lize dodnes neprohrála a přepsala historii. Alespoň klubovou.

Do základní skupiny se dostala přes Dritu, Gziru a Tobol. Ve skupině si musela poradit s Dinamem Záhřeb, Astanou a FC Ballkani. Málokdo očekával, že by ji ovládla. Věřilo se spíše chorvatskému celku.

Viktoria Plzeň ale vyhrála všech šest zápasů se skóre 9:1. Předvedla tak senzační výkon, na který chtěla na jaře navázat. Opět ji však nečekalo nic snadného. Hned v osmifinále čelila jednomu z nejlepších švýcarských klubů.

První zápas na půdě Servette skončil bezbrankovou remízou. Posléze si Západočeši v lize smlsli na pražské Spartě, kterou doma porazili vysoko 4:0. To byla skvělá předzvěst toho, co se může stát jen o pár dní později.

Do odvety proti klubu z Ženevy vstupovali povzbuzeni senzačním výkonem. Nehodlali ale propadnout přílišné euforii, což se vyplatilo.

Viktoria Plzeň přepsala historii

Zatímco Slavia v osmifinále Evropské ligy narazila na AC Milán a Sparta na Liverpool, Viktoria Plzeň měla o soutěž níž nejhratelnější los a třebaže to neměla snadné, dokázala si s rozdanými kartami poradit. Po bezbrankové remíze venku svedla se Servette vyrovnaný zápas také v Plzni.

Střel bylo k vidění poměrně dost, nicméně nějaké velké šance si oba týmy příliš nevytvářely. I proto také druhý zápas skončil po 90 minutách výsledkem 0:0. Následovalo prodloužení, v němž také gól nepadl.

Posléze se střelci obou klubů mohli předvést v penaltovém rozstřelu, který lépe zvládli Západočeši. Velký podíl na tom ovšem měl hrdina mezi třemi tyčemi Martin Jedlička. Ten hned dvě penalty vychytal. Naopak se trefili Tomáš Chorý, Jhon Mosquera a Pavel Šulc.

Viktoria Plzeň tak vůbec poprvé ve své klubové historii postupuje do jarní části některého z evropských pohárů.

Zdroj: UEFA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.