Spojte se s námi


Fortuna liga

Sparta má před druhým derby několik es v rukávu! S čím přijde Slavia?

Sparta zvládla první derby v tomto týdnu, když na půdě Slavie Praha dokonala překvapivý obrat z 0:2 na konečných 3:2 v prodloužení. Před nedělním utkání tak jsou na koni. Mají navíc několik trumfů. Jak zareaguje Slavia?

Publikováno

dne

Sparta zvládla první derby v tomto týdnu, když na půdě Slavie Praha dokonala překvapivý obrat z 0:2 na konečných 3:2 v prodloužení. Před nedělním utkání tak jsou na koni. Mají navíc několik trumfů. Jak zareaguje Slavia?

Když tým vede 2:0, ale nakonec díky dvěma gólům Victora Olatunjiho vedení ztratí a v následném prodloužení po penaltě prohraje a vypadne z poháru, udělá to s psychikou hráčů hodně.

Svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského na tom momentálně po prvním derby pravděpodobně nejsou právě co do psychické stránky ideálně, musí se z toho však co nejdříve oklepat, protože už v neděli je čeká ligová odveta na Letné.

A to může být pro sešívané pořádně tvrdý oříšek. Nejen, že Sparta je momentálně v laufu poté, co otočila téměř prohrané derby a předtím zdevastovala Galatasaray Istanbul v Evropské lize 4:1. Navíc má v rukávu několik es.

Prvním z nich je návrat klíčových opor, které sparťané v MOL Cupu šetřili. K dispozici by měl být hvězdný křídelník Lukáš Haraslín, jenž má ohromnou formu, a do brány se postaví obvyklá jednička Peter Vindahl.

Místo něj chytal v poháru náhradník Vojtěch Vorel a nebylo to úplně ono. Naproti tomu Slavia svou předpokládanou jedničku a zimní posilu z Plzně Jindřicha Staňka zřejmě ještě nebude moct využít.

Sparta udělala z Letné nedobytnou tvrz

Dalším esem ve sparťanském rukávu je domácí prostředí. A tedy nedobytná letenská tvrz, ze které si soupeři v letošní sezoně body zkrátka nevozí, na což přišli i zmínění fotbalisté tureckého Galatasaray.

Třetím trumfem pro Spartu je aktuální rozpoložení jak hráčů, tak i trenérů. Sparťané jsou v obrovské psychické i herní pohodě, sešívaní se zatím na jaře dost hledají a trápí.

Středeční MOL Cup to jen potvrdil. Kouč Sparty Brian Priske jen září a rozdává úsměvy, zatímco slávistický lodivod Trpišovský se kaboní a přemýšlí, jak rozjetou Spartu zastavit. Není se mu ale co divit. Po poslední prohře to právě kouč Slavie na sociálních sítích schytal i ze strany vlastních fanoušků.

Má k tomu ale vůbec v současné chvíli nějaké vhodné prostředky? Určitě by pomohlo, kdyby se do brány už mohl postavit Staněk. Obrana by před ním mohla hrát jistěji než před Alešem Mandousem.

V základu už ale určitě nastoupí Lukáš Provod, který by pro Spartu mohl být hrozbou. A hlavně také potrestaný kanonýr Václav Jurečka. Trpišovský bude svým svěřencům muset naordinovat výrazně vylepšenou taktiku, aby sparťanskou tvrz vyloupili.

Zdroj: Fortuna liga, iDnes

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.