Spojte se s námi


Fortuna liga

Fanoušci Slavie se bouří! Mnozí vyhazují trenéra Trpišovského, který podle nich už klubu nemá co dát

Slavia ve středu ztratila vítězné derby a nakonec v Edenu padla v prodloužení. Fanoušci to pochopitelně těžce koušou, jejich tým totiž vedl o dvě branky a chybami v obraně o postup do semifinále přišel. Mnozí toho už mají dost a vyhazují kouče Jindřicha Trpišovského.

Publikováno

dne

Slavia ve středu ztratila vítězné derby a nakonec v Edenu padla v prodloužení. Fanoušci to pochopitelně těžce koušou, jejich tým totiž vedl o dvě branky a chybami v obraně o postup do semifinále přišel. Mnozí toho už mají dost a vyhazují kouče Jindřicha Trpišovského.

Ve středu došlo k prvnímu měření sil nesmiřitelných rivalů tohoto týdne. V rámci MOL Cupu se oba sešli v Edenu a favoritem byla domácí Slavia, zejména kvůli domácímu prostředí. Oba týmy sestavy proházely, za Spartu se ani na lavičku nevešli Lukáš Haraslín s Peterem Vidanhlem či Tomášem Wiesnerem.

Start utkání nám napověděl, že nás čeká pořádná bitva, avšak s tím rozdílem oproti dřívějšku, že uvidíme i hezký fotbal. Sparta ze startu neproměnila své velké šance a nakonec dvakrát inkasovala. Zdálo se tedy, že je po zápase a dost možná uvidíme další debakl.

Tým trenéra Briana Priskeho se ovšem zvedl a Victor Olatunji dvěma přesnými zásahy dokázal skóre vyrovnat. Slavia byla opařená, nedokázala toho mnoho vymyslet a utkání došlo až do prodloužení, které si kvůli náročnému programu nepřál ani jeden z trenérů.

V něm měla Sparta výhodu pokutového kopu, který Adam Karabec proměnil a z postupu do semifinále se mohla radovat Sparta. Ta se může těšit na los, v semifinále jsou Zlín s Opavou a v dubnu se dohraje utkání mezi Jabloncem a Plzní.

Trpišovský už nemá co týmu dát, míní fanoušci

Fanoušci Slavie tuto porážku těžce kousají. Aby také ne, dvougólové vedení se doma zkrátka neztrácí a výsledek jde i za trenérem Jindřichem Trpišovským, který takticky nezvládl druhý poločas.

Právě proto je mnoho těch, kteří by jej rádi viděli z klubu odejít. Fanoušci si uvědomují, že jejich týmu pořádně pomohl a před stadionem si zaslouží sochu, spolupráce se ale po letech zdá jaksi vyčerpaná.

„Jindřich Trpišovský se zapsal do historie jako nejúspěšnější trenér novodobé Slavie. Teď se zapíše do historie jako trenér, který toho dokázal nejvíc pro**bat! Dvě sezóny skvěle rozehrané na titul prohrál v neskutečných koncovkách zápasů, včetně asi pěti derby,“ komentoval utkání na X Edward The Iron.

„Trpišovský (a jeho realizák) se prostě přežil. Stejně jako jakýkoliv jiný trenér. Jediná chyba je, že celé vedení i majitel klubu neustále prohlašují, jak je neodvolatelný. Mezitím tu budeme mít druhého Vrbu. Na tiskovkách už tak působí…“ reagoval Jakub Širc.

Jestli s názory těchto a jiných fanoušků Slavie souhlasíte či nikoliv, to už necháme na vás. Na druhou stranu je ale snadné psát o odvolání současného kouče, když nemáte vyhlédnutou adekvátní náhradu. Obzvlášť v rozjeté sezóně je to o to větší problém.

Zdroj: X, MOL Cup

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.