Živé výsledky
  • SPA
    SPA
    PIS
    PIS
  • BRU
    BRU
    KAR
    KAR
  • STR
    STR
    PRB
    PRB
  • BOH
    BOH
    TRI
    TRI
  • BRA
    BRA
    VAR
    VAR
  • SPA
    SPA
    LAN
    LAN
  • KOM
    KOM
    DOM
    DOM
  • KRI
    KRI
    CEB
    CEB
  • TRU
    TRU
    BEN
    BEN
  • BZE
    BZE
    HOD
    HOD
  • NOV
    NOV
    Vít
    Vít
  • CID
    CID
    ADM
    ADM
  • KRU
    KRU
    KRA
    KRA
  • HUM
    HUM
    Vel
    Vel
  • HAV
    HAV
    FC
    FC
  • TAS
    TAS
    Uhe
    Uhe
  • OST
    OST
    OPA
    OPA
  • PEN
    PEN
    BAN
    BAN
  • OLY
    OLY
    ZAB
    ZAB
  • KRU
    KRU
    KRO
    KRO

Sparta funguje jako klub v Premier League, říká nová posila. Chtějí vše vyhrát

Sparta funguje jako klub v Premier League, říká nová posila. Chtějí vše vyhrát
Foto: AC Sparta Praha

Pražská Sparta má na pozici brankáře delší dobu trochu nejasno, fanoušci totiž nejsou vůbec spokojeni s výkony Petera Vindahla. V létě tak přišel z West Hamu Krisztián Hegyi a nové angažmá si nemůže vynachválit. Sparta podle něj funguje jako klub v Premier League.

  • Krisztián Hegyi je novou posilou Sparty
  • Chce zabojovat o post jedničky
  • Sparta podle něj funguje jako klub Premier League

Obří vlna kritiky se v minulé sezóně snášela na Petera Vindahla. Brankář Sparty se stal takovým hromosvodem pro fanoušky, kterým vadily nejen jeho časté chyby, ale zejména jeho styl chytání, kdy se občas ani nesnaží po střele skočit a zůstane stát.

Navíc si jej Brian Priske původně vybral kvůli dobré práci s míčem, ale ani to dánský brankář nepotvrzoval. Když se pak zranil, zaskočil jej Jakub Surovčík a rozchytal se do poměrně slušné formy.

Sparta však stejně potřebovala na pozici brankáře posílit, a tak z West Hamu přišel 23letý Krisztián Hegyi. Po třech letech putování po hostováních by se konečně někde rád usadil a ve Spartě cítí šanci zabojovat o pozici jedničky.

Maďarský brankář prošel akademií West Hamu, poté hostoval v třetiligovém Stevenage, skotském Motherwellu, nizozemském Den Bosch, maďarském Debrecenu a naposledy v MTK Budapešť.

Sparta funguje jako v Premier League, chválí si Hegyi

Zároveň si Hegyi přičichl k Premier League, když se párkrát ocitl na lavičce Hammers při ligových zápasech. Debut v prvním týmu si nepřipsal, nasál však atmosféru jedné z nejlepších lig světa. A po necelém měsíci působení v letenském klubu má podobný pocit.

„Myslím, že Sparta má s West Hamem spoustu společného. Především zázemí a fungování klubu mimo hřiště je tu na úrovni, kterou bych přirovnal ke standardům v Premier League. Byl jsem příjemně překvapený, jak je klub nastavený. Přesvědčila mě mentalita klubu. Sparta chce vyhrát všechno, co je v jejích silách, a to je něco, čeho chci být součástí,“ popisuje Hegyi nadšeně v rozhovoru pro Livesport Zprávy.

V přípravě odchytal mladý brankář poločas proti Opavě, na soustředění poté chytal celé zápasy s Osakou a Nordsjaellandem. Právě duel s norským celkem mu úplně nevyšel, když chyboval v rozehrávce a daroval snadno čtvrtý gól soupeři.

Dle Hegyiho slov ale po něm Sparta riskantní rozehrávku vyžaduje, což mu řekl sportovní ředitel Tomáš Rosický už při prvním hovoru. Liga začíná už v sobotu a Brian Priske tedy bude muset rozkrýt, kdo z dvojice Surovčík – Hegyi dostane přednost mezi třemi tyčemi.

Letenský celek poté čeká předkolo Ligy mistrů s Lyonem. Možností také je, že každý z brankářů naskočí do jiné soutěže a rozloží se tak síly.

Zdroj: Livesport

ŠTÍTKY:

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Hněv na Letné! Sparta zklamala, fanoušci po ostudě v Lyonu nešetří mladíky

Hněv na Letné! Sparta zklamala, fanoušci po ostudě v Lyonu nešetří mladíky

Slavia posílá dalšího hráče do Londýna. Nepotřebný záložník míří do druhé ligy

Slavia posílá dalšího hráče do Londýna. Nepotřebný záložník míří do druhé ligy

Mladá Boleslav už má náhradu za Macka, který posílil Spartu. K týmu se připojil bývalý hráč Interu Milán

Mladá Boleslav už má náhradu za Macka, který posílil Spartu. K týmu se připojil bývalý hráč Interu Milán

Čtyři góly a jasný vzkaz Chorému. Trpišovský musí rozseknout útočnické dilema

Čtyři góly a jasný vzkaz Chorému. Trpišovský musí rozseknout útočnické dilema

Lavička za 100 milionů. Africká posila zatím nedostala ve Slavii ani minutu

Lavička za 100 milionů. Africká posila zatím nedostala ve Slavii ani minutu