Případ Ngadeu? Tvrdík se lapil do vlastní pasti. Ani výraz uličník není na místě

Zdálo se, že kamerunský stoper Michael Ngadeu podepíše ve Slavii novou smlouvu a i přes zájem Gentu zůstane v Edenu. Předseda představenstva „sešívaných“ Jaroslav Tvrdík dokonce před pár dny zveřejnil Ngadeovu fotku, která značila, že se povedlo klíčového stopera udržet. Nakonec je vše jinak. Ngadeu místo chystaného podpisu smlouvy odletěl do Belgie a Slavia se bude muset obejít bez své opory. Tvrdík na Twitteru Ngadea nazval uličníkem, což samozřejmě vyvolalo rozporuplné emoce. Měl se předseda Slavie zachovat jinak, nebo je označení uličník na místě?

Zdroj: slavia.cz

Po odchodu Simona Deliho do belgických Brugg by byla ztráta Ngadea pro Slavii ještě více fatální než za normálních okolností, a proto se o jeho udržení snažili ještě více. Osmadvacetiletému bekovi nabídli nový výsostný kontrakt a podle všeho se s Ngadeem na podpisu ústně domluvili.

Jenže věci se ve fotbale mění z minuty na minutu a i v případě kamerunského reprezentanta přišel zásadní zlom. “Simon odešel jako legenda, Michael jako uličník. Písemně odsouhlasená smlouva hráčem a agentem. Přílet hráče na slavnostní podpis. V noci místo oznámeného přespání útěk do Belgie. Byli jsme jen vyjednávací páka na vyšší kontrakt. Tohle nedůstojné divadlo si klub nezasloužil, Míšo,” uvedl Tvrdík na Twitteru v pondělí brzo ráno.

Ngadeu se rozhodně nezachoval morálně správně a Slavii svým způsobem podrazil. Ale fotbal je tvrdý byznys a podobné věci se stát mohou. A Tvrdík si o podobnou situaci vyloženě říkal. Pokud dopředu oznámil podpis hráče na sociálních sítích, ačkoliv ještě nic oficiálního neproběhlo, musel počítat s tím, že ovlivní situaci na přestupovém trhu.

Gent zřejmě zvýšil svou aktivitu a Ngadeovi ještě přitlačil na platu. To jej asi přesvědčilo k odchodu do Belgie. Svým způsobem šlo od kamerunského beka o podraz, ale fotbal je byznys a Ngadeu prostě využil situace. 

Tvrdík jej poté nazval uličníkem. Takové označení rozhodně není na místě. Ano, Ngadeu se nezachoval morálně správně, ale Tvrdík si do podobné situace sám naběhl. Navíc do Slavie již dříve přišli hráči, kteří se domluvili jinde a nakonec otočili kormidlo směrem k Edenu.

Asi nejlepším příkladem je Jan Sýkora, který si plácl s Viktorií Plzeň, ale následně mu Slavia nabídla lepší smlouvu a podmínky a malý záložník navlékl červeno-bílý dres. Podobně měl podle médií přestoupit také Vladimír Coufal, ten ovšem údajnou slovní dohodu se Spartou vyvrátil.

Výraz uličník je ještě více nevhodný, když přičteme fakt, že toho pro „sešívané“ udělal opravdu hodně. Během tří let se vypracoval v oporu obrany, spousta fanoušků si základní jedenáctku bez něj nemohla představit. 

Nedůstojné loučení od obou stran.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Souhlas s autorem. O smlouvě se nemá nic zveřejňovat, dokud není podepsaná, zvlášť když Tvrdík musel vědět, že hráčův agent vede vážná jednání o smlouvě i jinde. Tohle bych hráči vůbec nevyčítal, to je práce agenta. Hráč se jen domluví s agentem, jaká nabízející se angažmá jsou pro něho přijatelná, a pak se řídí jeho pokyny a jde tam, kde se agentovi podaří vyjednat nejlepší podmínky.

  • Ano, bohužel v něčem máte pravdu, ale na druhou stranu, všechno je o lidech že. A to se nezastávám luftJardy, toho fakt nemusím. Ani agent by s ním nic nezmohl, kdyby u sešívek chtěl zůstat. Takže klasika dnešní doby – peníze mno. A zlatý časy, kdy k domluvě stačilo čestný slovo:). Vím, jsem naivka, ale rád bych to někdy ještě zažil. Dnes na každý prd máme miliony paragrafů, už se v tom nikdo nevyzná a každý si to vykládá po svém.

  • Pěkný den, pro tyto hráče jsme pouze přestupní stanice do světa. Proto by kluby měli být opatrnější i jejich hra je založena na tom aby se ukázali ,nejsou do kolektivu a nezáleží jim na něm.

   • Jasně Josef, to nikdo nepopírá. Ale kdyby Tvrdík radši držel hubu a nedělal Slávii vostudu, udělá líp… Ty jeho tvíty akorát dělaj ze slávistů pitomce.

 2. Co bude mít tam, by mu tady nedali. Navíc jeho spoluobčané z Kamerunu častěji ( naštěstí ),míří tam než sem.
  Třeba si chce občas popovídat v rodné řeči.

 3. Co může Tvrdík, tento bývalý politický gauner, dnešní fotbalový gauner tvrdit? Něco o uličnictví?
  Směšné!
  Michael pochopil(konečně), že naše “liga” mu nic nepřinese. A Slavia pod Tvrdolínem už ani náhodou!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Slavia zakázala svým hráčům na hostování nastupovat proti ní! Prý se tento krok neosvědčil

A je to tu zase. Téma Slavia a hráči na hostování se řešilo v létě ve velkém. Mnoho hráčů totiž odešlo do Slovanu Liberec. Po velkém tlaku veřejnosti se sešívaní rozhodli alespoň povolit svým hráčům nastoupit do zápasu proti ní. Nyní to ale po půl roce opět zakazuje. Proč?

Odegaard oficiálně v Arsenalu! Zásadní roli v rozhodování prý hrál Mikel Arteta

Martin Odegaard se v létě vrátil do Realu Madrid, kde mu byl slíben dostatek prostoru, aby prokázal své kvality. Slib však nebyl dodržen a talentovaný Nor požádal o uvolnění na hostování, v čemž mu bylo vyhověno. Ofenzivní záložník si vyzkouší angažmá v Premier League.

José Mourinho oslavil 58. narozeniny. Jaká byla jeho dosavadní kariéra?

Osobitý portugalský kouč působil v Anglii, Španělsku či například v Itálii. Za sebou má celou řádku vypjatých a takticky zvládnutých duelů. Jak doposud vypadala jeho trenérská kariéra.