Spojte se s námi


Fortuna liga

Penalta pro Spartu? Haraslín ji kopat neměl, sudí chybu neudělal. Komise rozhodčích vyhodnotila i další momenty 23. kola

Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR jako už tradičně vyhodnocovala správnost verdiktů sudích v rámci uplynulého kola Fortuna ligy. Tentokrát se jednalo o derby pražských „S“ nebo vyloučení Denise Halinského v zápase Pardubic s Viktorií Plzeň.

Publikováno

dne

Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR jako už tradičně vyhodnocovala správnost verdiktů sudích v rámci uplynulého kola Fortuna ligy. Tentokrát se jednalo o derby pražských „S“ nebo vyloučení Denise Halinského v zápase Pardubic s Viktorií Plzeň.

Za sebou máme 23. kolo Fortuna ligy a jako už tradičně se i v rámci něj odehrálo několik sporných momentů. Komise rozhodčích FAČR se tedy opět vyhodnocovala správnost verdiktů sudích v několika zápasech.

Mezi nejsledovanější sportovní události tohoto víkendu patřilo bezpochyby 310. derby pražských „S“, v němž musel konkrétně rozhodčí Ondřej Pechanec řešit například potenciální penaltu pro domácí.

Lukáš Haraslín totiž v 59. minutě zahrál míč ve vápně, načež poté přepadl přes gólmana Slavie Jindřicha Staňka a stopera Tomáše Holeše. Sudí Pechanec však penaltu nenařídil a ani videorozhodčí nakonec neměl potřebu do jeho rozhodnutí zasahovat.

„Hráč domácího družstva (Haraslín) nejdříve zahrál míčem a následně při snaze přeskočit vybíhajícího brankáře hostujícího družstva došlo ke kontaktu s ním i s hráčem hostujícího družstva (Holešem). O přestupek se nejednalo,“ stojí v oficiálním prohlášení komise.

V 310. derby pražských „S“ se řešil ještě jeden zásadnější moment, a to červená karta pro Angela Preciada v 84. minutě. Ekvádorský obránce se totiž u rohového praporku ohnal nohou po Janu Bořilovi. Sudí Pechanec po konzultaci s videorozhodčím udělil Preciadovi červenou kartu.

Komise rozhodčích nicméně tento moment nikterak neokomentovala, jelikož samotné vyloučení nefigurovalo mezi vybranými spornými událostmi 23. kola Fortuna ligy.

Komise rozhodčích vyhodnotila i další sporné momenty

Mezi dalšími zkoumanými momenty bylo také vyloučení Halinského (Pardubice), jenž v zápase proti Viktorii Plzeň ostře fauloval Pavla Šulce. Rozhodčí Jan Machálek domácího fotbalistu po konzultaci s videorozhodčím už v šesté minutě poslal předčasně do sprch.

„V 6. minutě utkání rozhodčí na základě intervence VAR správně vyloučil hráče domácího družstva č. 4 za surovou hru. VAR správně intervenoval,“ uvádí komise ve svém komuniké.

Rozhodčí pak neudělali chybu ani v zápase mezi Zlínem a Baníkem Ostrava. V tomto případě se jednalo o první a jediný gól utkání, jehož autorem byl hráč hostí Jan Juroška. Podle komise také sudí správně nařídil pokutový kop ve prospěch Jablonce v duelu proti Hradci Králové, a to za faul Karla Spáčila na Dominika Hollého.

Baník díky trefě Jurošky ve Zlíně vyhrál 1:0 a do Ostravy si odvezl cenné tři body. Jablonec si ale s Hradcem Králové rozdělili body po remíze 1:1.

Zdroj: Fortuna liga, FAČR

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.