Spojte se s námi


Fortuna liga

Fanoušci Baníku reagují na zápas ve Zlíně: Nemohoucnost v útoku je děsivá, utrpěli jsme výhru. 3 body jsou, ale…

Baník Ostrava zatím prožívá poměrně zvláštní jarní fázi sezóny. Hlavně tedy co do samotných herních výkonů. Hra slezského celku je totiž často nečitelná, což ale na jednu stranu je pro tým Pavla Hapala dobře. Jenže fanoušci tenhle aspekt zrovna nevítají.

Publikováno

dne

Baník Ostrava zatím prožívá poměrně zvláštní jarní fázi sezóny. Hlavně tedy co do samotných herních výkonů. Hra slezského celku je totiž často nečitelná, což ale na jednu stranu je pro tým Pavla Hapala dobře. Jenže fanoušci tenhle aspekt zrovna nevítají.

Baník působí zcela odlišně i v rámci jednoho zápasu. Důkazem je nedávné střetnutí s Bohemians, kde měla Ostrava několik gólových příležitostí. Do druhého poločasu ale jakoby nastoupil jiný tým, Baník se zavřel vzadu a nechal hrát Klokany.

Přestože měli hosté v poli o jednoho hráče méně, dokázali z vítkovického stadionu odvézt bod za remízu 1:1. Nečitelnost výkonů tedy zároveň sráží i samotný Baník, stejně tak diametrální rozdíl v herním projevu i v rámci jednoho utkání.

Trenér Hapal byl však po zápase se Zlínem nespokojený s dalším zásadním faktorem, a to s efektivitou v zakončení, respektive s finální fází ofenzivních akcí. V průběhu zápasů se totiž do obrovských šancí dostali Abdullahi Tanko, Quadri Adediran i Matěj Šín.

Ani jedna však neskončila za zády zlínského gólmana, Baník se tak musel o výhru strachovat až do závěrečných minut.

„Jsme spokojeni s vítězstvím, ale jsem zklamaný ze dvou věcí. Zaprvé z toho, že jsme zápas nerozhodli dříve, protože těch situací jsme tam na to měli dost. V závěru jsme se pak nemuseli o výsledek obávat,“ řekl na tiskové konferenci po nedělním klání trenér Hapal.

Reakce fanoušků

A co na hubenou výhru ve Zlíně říkají fanoušci ostravského klubu? Samozřejmě, že zisk plného počtu se počítá a je to ta naprosto hlavní věc. Jde ale také o to, aby se Baník výkony na hřišti přibližoval nejlepším týmům Fortuna ligy, pokud skutečně má do budoucna ambici hrát pravidelně evropské poháry.

„Gratulace za 3 body a díky za snahu. Ovšem naše nemohoucnost v útoku je děsivá. Nakopávání nefunguje vůbec a po zemi máme problém dát přihrávku na 3 metry. V jasných gólovkách – škoda mluvit. Ale vítězství je vítězství, rubeme dál!“ píše jeden z fanoušků na Facebooku pod příspěvkem Baníku oznamující výhru 1:0.

„Utrpěli jsme výhru. Ten útok je zápas od zápasu impotentnější. Bereme 3 ušmudlané body, to je jediné plus,“ má jasno další z příznivců slezského celku.

„Neproměňovat tutové šance je problém, a proto neporážíme týmy z horní části tabulky. Spálit takové tutovky si můžeme dovolit jen proti takovým marným týmům, jako se dneska ukázal Zlín,“ komentuje další z řady fanoušků Baníku.

Velice podobně pak hovoří i všichni ostatní. A sice, že zisk tří bodů je pochopitelně to nejdůležitější, jenže finální fáze zkrátka v posledních zápasech skřípe. Pakliže tedy trenérský štáb v čele s koučem Hapalem neodbourá tenhle faktor, jen těžko se může z dlouhodobého hlediska rovnat elitní trojici Fortuna ligy.

Zdroj: Fortuna liga, FC Baník Ostrava

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.