Spojte se s námi


Fortuna liga

Komu více svědčí bod z derby? Spartě v tabulce, Slavii po mentální stránce

Derby nesmiřitelných rivalů mezi Spartou a Slavií tentokrát skončilo smírně. Ani jeden tým nedokázal vstřelit gól, a tak Letná viděla bezbrankovou remízu. Komu tento bod v titulovém boji více prospěje?

Publikováno

dne

Derby nesmiřitelných rivalů mezi Spartou a Slavií tentokrát skončilo smírně. Ani jeden tým nedokázal vstřelit gól, a tak Letná viděla bezbrankovou remízu. Komu tento bod v titulovém boji více prospěje?

Sparta měla před zápasem na čele tabulky čtyři body náskok právě na Slavii. Z logického hlediska tak remíza hrála více do karet právě jí, když si udržela od svého rivala odstup. A ano, z hlediska tabulky více prospěla dělba bodů domácím, ale ve fotbale hraje hlava a její mentální nastavení velký faktor.

A v tu chvíli Sparta nemůže být s remízou spokojená. Slavia byla mentálně dole, po středečním fiasku v poháru, kdy promrhala dvougólový náskok, se nabízelo zasadit jí finální ránu.

V to také fanoušci letenských doufali. Na domácím stadionu, kde tuto sezónu vyhráli všechny ligové zápasy, věřili, že svému rivalovi připraví peklo a také, že ji víceméně „dorazí“. Výhra by totiž znamenala už sedmibodový náskok na čele tabulky a navíc prohloubení sešívaného „bloku“ z derby, kde se v posledních zápasech sešívaným nedaří vydolovat dobré výsledky.

Jenže Sparta předvedla velice neslaný, nemastný výkon a za celý zápas vystřelila na branku pouze jednou. Jindřicha Staňka, který chytal soutěžní zápas po dvou a půl měsících a navíc se vrátil dříve ze zranění, tak vůbec neprověřila.

Remíza – zklamání a „spokojenost“

Není divu, že na Letné zavládlo po remíze zklamání. Tohle měl být zápas, kde Sparta demonstruje svou sílu, ukáže, že už je opravdu herně i mentálně nad Slavií a udělá mílový krok k titulu. Jenže to se nestalo.

Naopak na druhé straně barikády remíza jde po mentální stránce k duhu. Zvlášť, když k ní Jindřich Trpišovský, snad poprvé od příchodu do Slavie, přizpůsobil taktiku. Jistě, sešívaní měli možnost snížit čtyřbodový náskok a remíza zase tak moc neřeší, ale…

Po středeční blamáži byli slávisté opravdu dole. V aktuálním rozpoložení zkrátka neměli na to, aby se na Letné hnali bezhlavě za vítězstvím. O to víc, když sešívaným chyběli všichni kreativní hráči (Ševčík, Zafeiris, Wallem a Jurásek byl připravený jen na část zápasu).

V Edenu si tak dobře spočítali, že hlavním cílem je utkání neprohrát. Ztráta sedmi bodů by už totiž byla fatální nejen po bodové stránce, ale zároveň by to byla velká rána po té mentální.

Slavia bodem pouze odložila rozhodnutí o titulu na další zápasy. Dobře ví, že Spartu čekají nesmírně náročné dva týdny, ve kterých vyzve dvakrát Liverpool a mezitím musí jet do Plzně. Únava se kupí a dá se počítat, že jeden z klíčových hráčů Angel Preciado si minimálně tři zápasy postojí. Jedno derby nás navíc čeká ještě v nadstavbě.

Není tak divu, že na sociálních sítích zavládlo mezi fanoušky Sparty poměrné zklamání, zatímco příznivci červenobílých bod v této situaci docela vítali. Fotbal jsou totiž občas šachy a je potřeba myslet několik tahů dopředu.

Zdroj: Fortuna liga

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.