Ocenil bych data dokazující větší riziko nákazy na stadionech než v divadle, vyjádřil se k opatřením šéf LFA Svoboda

Česká republika se od pondělí opět octne v nouzovém stavu a sportovní akce se mohou rozloučit s diváckými návštěvami. Paradoxně však lidé mohou například do divadla. Nařízení již kritizoval například Ondřej Novotný, promotér MMA organizace OKTAGON, a nyní se vyjádřil i šéf Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda.

banik ostrava fanousci zdroj fcb.cz
Zdroj: fcb.cz

Jestli si chcete naposledy na nějakou dobu užít atmosféru na sportovním stadionu, tak k tomu využijte víkend. Od pondělí bude totiž v České republice opět platit stav nouze, který opět vyprázdní tribuny na všech sportovních akcích.

Že opatření nedávají smysl, to není úplně novinkou a ani překvapením. Co už překvapením jest, tak vyjádření Dušana Svobody, šéfa Ligové fotbalové asociace.

„Jsme si vědomi mimořádnosti a závažnosti aktuální situace, všichni sledujeme čísla pozitivně testovaných osob v posledních týdnech. Současně však stále nerozumím rozdílu mezi účastí omezeného počtu diváků na fotbalovém stadionu v otevřeném prostředí a sledování divadelního představení v uzavřených budovách,“ nechal se slyšet v oficiálním vyjádření.

„Stejně jako dosud i nadále jsme připraveni na konstruktivní debatu na půdě Národní sportovní agentury i Ministerstva zdravotnictví. Zároveň bych velmi ocenil zpřístupnění dat, která dokládají zvýšené riziko nákazy na fotbalovém stadionu například ve srovnání s účastí na divadelním představení, abychom měli případně možnost zavést další preventivní opatření a umožnili našim fanouškům alespoň omezenou možnost návštěvy fotbalových utkání,“ dodal Svoboda.

LFA také potvrdila, že Ligový výbor bude v nejbližších dnech diskutovat další vývoj a vnitřní opatření.

Zdroj: LFA

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Odpornej slizoune D.Svobodo fanoušci by velmi ocenili kdyby věděli minimalně 4-5 týdnu předem přesný den a hodinu kdy jejich tým hraje což slibuješ 4.sezonu a nic !!! Chápu že za peníze které jsi dostal od O2 za prodej Tv práv s tím druhým ksi…. Vackem + roční “odměny” musíš nějak splatit ale ne tím že ty budeš 4 roky lhát a slibovat fanouškum a přitom dobře vědět že o termínech rozhoduje ta zkur…. O2 tv !!! Zájmy a potřeby fanoušku jsou vám uplně u prd… !!!

  2. Přesně tak👍. V Premier league, každý tým ví od kolika a v jaký den bude hrát i v třeba v Lednu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Pro PSG nadešel čas pomsty, Manchester United zavítá do Paříže: Preview a tipy na sázení

Po velkých problémech během září se PSG konečně dalo dohromady a již roztočilo svá kola na plné obrátky. Teď už by je koronavirus zaskočit neměl, přišel tedy čas se konečně pomstít za ostudnou porážku s Manchesterem United v Lize mistrů.

Revoluce v evropských pohárech díky koronaviru? UEFA připouští změnu formátu vyřazovacích bojů!

Koronavirus poznamenal celý svět. Dotklo se to pochopitelně i toho fotbalového. Nicméně snaha o to, aby se fotbalové soutěže dohrály, přinesla zajímavé inovace a zdá se, že některé z nich by se mohly stát pravidelnou součástí evropských pohárů.

Skvělé gesto nové posily Kladivářů – část finančního bonusu pošle 100 zaměstnancům svého bývalého klubu

Alžírský útočník Said Benrahma se v poslední den přestupového okna přesunul do nového týmu. Se svým bývalým klubem se však rozloučil jinak, než bývá zvykem.