Smrt sportu je program? Nevyhovíme čistému teroru, kritizuje promotér Ondřej Novotný vládní kroky

Od pondělí se neřeší nic jiného než vyjádření, v němž se ministr zdravotnictví Roman Prymula nechal slyšet, že je zapotřebí zavést opět nouzový stav. Od středečního rána se jeho schválení a detaily řeší na půdě Poslanecké sněmovny, třebaže některé náznaky byly ještě dříve. Nelze se divit, že to některé lidi z oblasti sportu nenechává chladné.

Zdroj: facebook.com/Nippon34

Chaos, zmatek, chaos a zase zmatek. Nic nevystihuje lépe kroky Babišovy vlády, zejména tedy od počátku doby koronavirové. Opatření proti novému viru covid-19 nedávala smysl už na jaře, nicméně to se dalo alespoň omluvit tím, že nikdo o viru nevěděl zhola nic.

Poté přes léto došlo k úplnému podcenění a stát se nijak nepřipravil na to, že by mohla přijít druhá vlna. A jak se to bude řešit? Zákazy, rušení a další zákazy. Opět ale úplně nesmyslné. Do divadel se totiž bude dále moci chodit, sportovní akce se ale smí konat bez diváků a ekonomicky to opět drtivě zasáhne všechna sportovní odvětví v České republice.

Nelze se divit, že některým už dochází trpělivost. Jedním z nejviditelnějších kritiků vládních kroků je Ondřej Novotný, promotér a vlastník MMA organizace OKTAGON. Ten kvůli vládním nařízením musel rušit či přesouvat několik turnajů, případně vymýšlet, jak své “dítě” udržet nad vodou. Prošel si zkrátka své a když už se zdálo, že bude lépe, je tomu přesně naopak.

„Nechápu! Mám obrovský sál. Vyšší stropy a většinou i vzdálenosti od sebe než na baletu a divadle. Všichni sedí. Do všeho jsme investovali. Od chvíle, kdy se začaly prodávat lístky, jste 8 krát změnili nařízení a teď mi říkate, že končíme úplně? #Smrtsportu je program?“ vyjádřil se na svém Twitteru.

Tím však nekončil. Vyjádřil se i na Instagramu. „A ven… Takhle nám teď vzkazuje plukovník, že se máme chovat k fanouškům a divákům,“ zkritizoval Prymulu. „Uvidíme, jak to dopadne. Pořád jsme přesvědčení, že turnaj (má se konat 17. 10. – pozn. red.) bude a pořád věříme, že s fanoušky,“ pokračoval.

„Jsme připraveni vyhovět čemukoliv, co je rozumné, ale ne čistému a nesmyslnému teroru, který vede k upřednostňování jedněch před druhými. Ale hlavně ke zničení našeho sportu, našeho snu a naší organizace a firmy, která se stará o více než 150 lidí. K nim cítíme zodpovědnost,“ dodal Novotný.

Nezbývá než doufat, že se k němu připojí i další velké postavy sportovní scény v České republice.

Zdroj: Ondřej Novotný

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Nikdo pořad tak nebrečí jako Češi a Slováci ! Jinde v Evropě mají stejná opatření někde ještě tvrdší ale nebreči tam tak jako tady a na Slovensku ! 95% z vás co nejvíc brečite máte vyděláno na minimalně 2 roky do předu ale furt budete plakat ! To chce se uskrovnit nemít káry za milion a více a každý měsic utratit 80-90 tis.kč 😉 Je spousta lidí kteří na tom jsou daleko huř ale nekňuči jako vy !!

   • MILLWALL má pravdu . Kdo by dělal vámi opovrhované a málo placené práce ? Každý nemůže být milionář a super úspěšný jako vy a vaši blízcí . Někteří z velmi dobře placených hráčů v zahraničních ligách si vydupou úpravu smlouvy protože spoluhráč má o pár tisíc eur více než oni . Při milionových příjmech je to směšná částka , to je závist a nenažranost . Ještě se musím smát když někdo řekne že kariéra je krátká . To jim v 35 letech upadnou nožičky , ručičky nebo co se jim stane .

  • Ti zápasníci nejsou milionáři. Žijí od výplaty k výplatě a pokud nejsou turnaje, nemůžou normálně trénovat. Myslíte, že každý z nich bere raketu? Nebuďte debil.

   • Proč hned někoho nazývate debilem? Od výplaty k výplatě žije u nás mnoho lidí živících se prací která je pro lidi důležitější než toto. Zkuste žít bez prodavačky , uklízečky, týden, čtrnáct dnů. Ps: prodavačku ani uklízečku v rodině nemám.

 2. Pan Novotný má pravdu.Prymula je kat.V kině 500 lidí na sebe může chrchlat a na hokej,fotbal nebo MMA bez diváků? Prymulo,okamžitě rezignuj.Malý mimina tomu rozumí líp,než ty!!

  • Pan promotér a jeho sen, dítě a co ještě, vaše mlácení nazyvate sport. Tímto krmite mládež, čím dřív skončíte tím líp

  • Jednoduchá rada, když se ti to nelíbí, tak na to nekoukej, běž se radši kouknout v televizi na ty simulanty na trávníku, co se honí za kulatým nesmyslem…😀

 3. Je to dobrý sport. Když se to někomu nelíbí, ať na to nekouká a nechá si komentáře primitiva pro sebe. A soucítím, tohle divadlo s virozou jestli bude pokračovat, bude to mít mnohem větší dopady než nějaká viroza. Pokud stát nemá peníze na škody způsebené svými nařízeními, nemá se do toho vůbec pouštět. Je to devastační plán pro spoustu podnikatelů a dál i zaměstnanců.

 4. JP: Celkem chápu všechno rozhořčení, MMA se mi líbí,líbí se mi podstatná část sportů …Ale bohužel nejde jen o MMA,bohužel nejde jen o všechen sport. Všechno jde zase do kopru. Možná se tady dá i chápat nějaký ten hejt o nenazranosti,milionech atd….za mě blbost,každý si své dveře musí najit…někomu stačí okno,někdo chce dveře, někomu jsou málo vrata…ALE JÁ UZ TO KU.VA NECHCI …a upřímně si bohužel nemyslím, že je to jen nějaká zas.ana politika…Ať to brzo skončí 👍…Meduza

 5. O jakém sportu to tady mluvíte ?? Organizovaná hospodská rvačka není a nikdy nebude sportem !! Fotbal , hokej , tenis ano , ale takový vypatlaný zmlácený chudák ke sportu ani nečichnul!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Damková končí v Komisi rozhodčích UEFA!

Po zatčení Romana Berbra a jeho rezignaci na všechny funkce ve FAČR se rozhodla skončit také jeho partnerka Dagmar Damková. Zůstávala však nadále členkou Komise rozhodčích UEFA. To už je však minulostí.

Martin Hašek musí Spartě zaplatit 800 000 eur! Rozhodl tak Sbor rozhodců FAČR

Sága Martina Haška s pražskou Spartou se táhne už od ledna. A teď došla ke svému konci, pro mladého hráče velice krutému. "Sbor se zabýval výpovědí profesionální smlouvy bývalým hráčem Haškem, kterou klub označil ve svém návrhu za neoprávněnou," uvedla na svých stránkách Sparta.

Trojitý zářez Sparty? Chorvatský rozhodčí Strukan utkání nezvládl

Nejen kopec smůly, ale především kontroverzní rozhodnutí rozhodcovské trojice vedenou Chorvatem Strukanem. I s tím se museli Letenští potýkat v souboji Evropské ligy proti francouzskému Lille.