Reklama

Blog: Jako kapka v moři! Tisícovka diváků v O2 Aréně je spíš výsměch 

Já si tak nějak nemůžu pomoct. Stále dokola v TV přenosu slýcháme, jak fantastický krok kupředu je vpuštění tisícovky diváků na hokej. Faktem ale je, že tohle množství je v tak velkém prostoru, jako je O2 Aréna, spíš na kroucení hlavou, než velkolepé jásání a otevírání šampaňského.

Zdroj: Jan Beneš, Český hokej

Všude ve světě, kde jim na hokeji záleží, udělali už dávno maximum pro to, aby ten počet byl daleko větší. Tedy až na některé výjimky. Ale přece nebudeme hledat neustále srovnání s těmi nejhoršími.

Koukněte třeba na záběry z finále KHL, ať už jde o zápasy nebo následné oslavy. Nebo se podívejte, jak návštěvnost roste v NHL. Například v Nashvillu se na play-off dostane přes 12 tisíc diváků! 

Žádné striktně hlídané rozestupy nebo zbytečné komandovaní obecenstva. Jenomže u nás? Nejen, že si ten fanoušek, který zaplatí 1200 Kč za PCR test, nemůže koupit alespoň vodu k občerstvení, ale kvůli odvrácení katastrofy si ji nemůže do arény ani přinést. 

A to věřte, že v zámoří panují pro NHL tak přísné bezpečnostní protokoly, jako nejsou v žádných jiných ligách. Nicméně fanoušci na tribuně jsou jednou z priorit. A je vlastně teď úplně jedno, jestli je to bráno z hlediska zábavy či byznysu.

Rozhodně netvrdím, aby se lidé na hokej za těchto podmínek úplně vykašlali. Tohle je čistě na dobrovolné bázi. Vždycky tvrdím, že ve finále svým trucováním nejvíce potrestají ty, kteří za to vůbec nemohou.

U nás jsme si to s diváky odzkoušeli už před třemi týdny na finále Extraligy. Jen s tím rozdílem, že se celá ta skupina lidí naskládala do relativně malé arény s kapacitou něco přes 5000 lidí. Světě div se, nikdo z celého počtu otestovaných lidí se nenakazil. 

Trvalo nám víc než rok, abychom zjistili, že hokejový stadion zaplněn zdravými lidmi není žádná časovaná bomba. 

O2 Aréna je kolos, který pojme téměř 18 tisíc diváků! Poměr fanoušků v hale je tak naprosto nelogický. Nehledě na to, že největší hokejový stánek v republice má velké množství vchodů, takže oddělit od sebe určité skupiny lidí není prakticky žádný problém.

Díky své velikosti a možnostem, které O2 Aréna má, se jedná pro hokej snad o nejbezpečnější místo, co se týče vnitřních akcí na území České republiky.

Aktuální počet vpuštěných diváků za těchto přísných okolností je něco jako výsměch. Je pravda, že nejsem žádný epidemiolog, ale v některých případech by stačilo použít selský rozum. A pokud chceme raději koukat na data, tak na ně koukněme. 

Tak či tak by ale nikdo k takovému závěru nedošel. Počet diváků na sportovních zápasech není dán na základě žádného evropského či světového doporučení. Tento osud má v rukou jen hrstka lidí, kteří řídí stát.

Všude jinde na světě je počet vpuštěných fanoušků závislý na nějakém procentu z celé kapacity stadionu. Čím větší prostor, tím logicky více diváků.

I tak Ministerstvo zdravotnictví ČR udělilo výjimku jen pro zmíněnou tisícovku. Dokonce i přesto, že se nikde v podobných studiích lidé nenakazili. Říkám si, k čemu nám ty studie potom vlastně jsou?

Nejsmutnější na tom je, když celý tento směšný projekt Česká televize v doprovodu se svazem neustále kvitují. Je pravda, že někdy není potřeba hledět darovanému koni na zuby. 

V některých případech se dá říct: „Lepší něco než nic”. Tohle jsem taky hlásil v případě extraligového finále. Od té doby bychom však očekávali, že budeme kráčet spíše kupředu. 

Navíc nám tu cestičku vymetá čím dál lepší epidemiologická situace. Jak by řekl klasik: „Koucourkov hadr!”

Zdroj: Český hokej 

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. 20% z kapacit fotbalových a hokejových stadionu by měl být od nové sezony 100% povolen ale sozřejmě po předloženi negativního antigest testu ne staršího jak 48 hodin nebo certifikát o ovočkování na covid a po celou dobu mít přes nos a usta respirator či roušku. V připadě nezhoršení situace navýšení počtu denně nakažených po 30 dnech navýšit možný počet fanoušku na 30% z celkové kapacity stadionu za stejných opatření jako před tím !

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

Milionový byznys! NHL by mohla mít v brzké době reklamy i na dresech

Pro evropské fanoušky běžná záležitost, pro zámořské noční můra. O reklamě, kterou by mohli nosit na svých dresech už i hráči NHL, se docela vážně mluví už od roku 2018.

Čeští para hokejisté se střetnou s Ruskem. Hlavním adeptem na zlato je Kanada

Češi sehráli své zápasy v základní skupině se ctí. Přesto dál čekají na gól. Jasnými favority zůstává Kanada s USA.

Václav Varaďa je v nominaci na nejlepšího kouče v Evropě! V další nominaci figurují taky Jágr a Hübl

Hlavní trenér třineckých Ocelářů se po letošní mistrovské sezóně dočkal velké pocty! Server Eurohockeyclubs jej zařadil do úzké nominace o nejlepšího trenéra v Evropě. Václav Varaďa je vůbec prvním trenérem z Česka, který se této nominace dočkal.
Reklama