Reklama

V Nashvillu se na play-off NHL může těšit přes 12 tisíc fanoušků

Těžké časy nepochybně zažívá i nejlepší hokejová liga na světě, kde v tomto sportu zároveň víří největší balík peněz. Ačkoliv některé týmy tráví své zápasy ještě stále relativně v tichu, jinde už to začíná zase pořádně vřít. Hokej se konečně vrací do normálu. 

Zdroj: Michael Rivera, CC BY-SA 4.0

Nashville Predators byl jedním z mnoha týmů, kde bylo na začátku v jejich aréně zcela prázdno. Přestože mají pod stropem vyvěšený banner, který poukazuje na místní publikum jako na pověstného sedmého hráče v poli, měli úvodní zápasy v sezoně spíš tréninkovou kulisu.

Až v průběhu ročníku se do Bridgestone Arény začali vracet diváci, alespoň tedy v omezeném množství pár tisícovek fanoušků. Postupné navýšení povolené kapacity mělo však stále vzrůstající tendenci.

V posledních zápasech podporovalo Predátory až 50 % celkové kapacity. Nashville navíc navzdory nevydařenému začátku postoupil do play-off, kde dojde pravděpodobně k dalšímu navýšení počtu diváků v hale.

Oddělení veřejného zdraví v Nashvillu povolí na vyřazovací boje v Bridgestone Aréně až 12 135 diváků. Kromě toho bude moct stánek v country městě na nadcházející nehokejové akce přivítat dokonce plnou kapacitu hlediště.

Na zápasy Preds v honbě za nejslavnější hokejovou trofejí tak budou moct v Nashvillu zaplnit přibližně 70 % celkové kapacity, což je na dnešní poměry, vzhledem k epidemiologické situaci ve světě, hodně luxusní číslo.

Aby však NHL tento počet diváků v aréně umožnila, musejí organizátoři vybavit Bridgestone Arénu o další tři klimatizační jednotky, aby bylo v hale zajištěno kvalitní větrání vzduchu. 

Tím by se mělo v hale vytvořit prostředí srovnatelné s venkovními podmínkami, což zároveň pomůže zvýšení kvality ledové plochy a to navzdory stoupajícím teplotám vzduchu a vlhkosti.

Hokejový chrám v Nashvillu s celkovou kapacitou 17 159 míst pro hokejové fanoušky prochází velmi často modernizací. Proto taky není takový problém v této hale dodržovat přísné bezpečnostní protokoly, které NHL před letošní sezonou nastavila.

Zdroj: Nashville Predators, NHL

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

Milionový byznys! NHL by mohla mít v brzké době reklamy i na dresech

Pro evropské fanoušky běžná záležitost, pro zámořské noční můra. O reklamě, kterou by mohli nosit na svých dresech už i hráči NHL, se docela vážně mluví už od roku 2018.

Čeští para hokejisté se střetnou s Ruskem. Hlavním adeptem na zlato je Kanada

Češi sehráli své zápasy v základní skupině se ctí. Přesto dál čekají na gól. Jasnými favority zůstává Kanada s USA.

Václav Varaďa je v nominaci na nejlepšího kouče v Evropě! V další nominaci figurují taky Jágr a Hübl

Hlavní trenér třineckých Ocelářů se po letošní mistrovské sezóně dočkal velké pocty! Server Eurohockeyclubs jej zařadil do úzké nominace o nejlepšího trenéra v Evropě. Václav Varaďa je vůbec prvním trenérem z Česka, který se této nominace dočkal.
Reklama