Alex Baluta není v nominaci Slavie pro Ligu mistrů

Někteří fanoušci čekali podobné překvapení jako loni, kdy proti Genku nastoupil Traoré s Masopustem, kteří do té doby nenastupovali. Šance na nečekané nasazení rumunského technika v Lize mistrů ale dnes klesly k nule.

Zdroj: slavia.cz

Slavia zatím celkem jednoznačně vede ligu, výkonově to zatím není ono a fanoušci se ptají, proč nehraje Alex Baluta. Ten loni příliš neoslnil, ale po odchodu Stocha a Zmrhala se čekalo, že dostane šanci.

Nedá se říct, že by Alex zklamal, ale ani že by přesvědčil o svých kvalitách. Minulou sezónu měl spíš průměrnou. Častokrát obešel soupeře, ale následně ztratil míč, za což byl hodně kritizován.

Největší problém mu ale dělalo vracení. Styl Jindřicha Trpišovského je založen na rychlém návratu do obrany, což Alex nezvládal. Trenér sešívaných navíc potvrdil, že má problém s jazykem a příliš nekomunikuje s kabinou.

Po příchodu Stancia se očekávalo, že půjde nahoru, ale v úvodních pěti zápasech neodehrál ani minutu. Věrní fanoušci, kteří se chodí dívat i na tréninky Slavie tvrdí, že právě Baluta působí skvělým dojmem a bývá jedním z nejlepších hráčů.

Nasazení rumunského křídelníka ve čtvrtém předkole Ligy mistrů by byla nečekaná voba. Vzhledem k loňskému tahu trenéra Trpišovského, kdy do základu poslal Traorého s Masopustem, kteří do té doby nehráli, byla tato možnost reálná.

Dnes ale Savia představila nominaci, ve které se Alex nenachází. Prodej Jaromíra Zmrhala totiž způsobil, že má Slavia jen 2 odchovance v A týmu. V Evropských pohárech ale musíte mít minimálně tři hráče, kteří mezi patnácti a jednadvaceti lety působili ve svém klubu tři roky, nebo déle.

Součka a Krále tedy doplnil veterán Švec, který nastupuje za slávistické béčko. Vše tedy směřuje k Alexově odchodu. Anebo se pokusí probojovat do sestavy, kde by si zahrál po boku svého kolegy z reprezentace?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..