Spojte se s námi


Chance Liga

Trpišovského nový přístup k posilám ovoce nenese. Před dvěma lety by Santos po srpnových výkonech již nehrál

Komentář: Zbytečné vyloučení proti Panathinaikosu, chyba před gólem při prohře s Hradcem Králové, dvě hrubé chyby v utkání se Zlínem, tři velké přešlapy proti Slovácku a v tuto neděli nesmysl v Plzni. Eduardo Santos do nového angažmá ve Slavii vstoupil hrůzostrašně, přesto pravidelně nastupuje v základu.

Publikováno

dne

Komentář: Zbytečné vyloučení proti Panathinaikosu, chyba před gólem při prohře s Hradcem Králové, dvě hrubé chyby v utkání se Zlínem, tři velké přešlapy proti Slovácku a v tuto neděli nesmysl v Plzni. Eduardo Santos do nového angažmá ve Slavii vstoupil hrůzostrašně, přesto pravidelně nastupuje v základu. Přitom takto to pod Jindřichem Trpišovským v minulosti nechodilo.

Čtyři sezóny zpět, kdy slávisté táhli svou pouť Evropskou ligou, měli ustálenou sestavu, do níž sahali jen v nouzi. Kouč Trpišovský měl své koně, na které sázel, nové posily to mívaly těžké. Dostávaly totiž jednu, dvě šance.

Krásným příkladem jsou Alexandru Baluta s Janem Matouškem. Oba přišli před ročníkem s cílem atakovat základní sestavu, oba ale dostali minimum šancí.

Baluta nastupoval alespoň v utkáních s ne tak silnými týmy, Matoušek si však na šanci počkal až do třetího kola skupinové fáze EL v Kodani.

Následně ale odehrál pouze 530 minut. S Lukášem Masopustem to vypadalo podobně. Z Jablonce přišel jako hvězda ligy, poprvé se do základní sestavy dostal až v odvetě v Genku.

A kdovíkde by byl dnes, kdyby tehdy nezahrál tak dobře. Možná už by šanci nedostal a po sezóně by hostoval zpátky v Jablonci.

V posledních měsících ovšem vedení Slavie sešlo ze své cesty. A bylo to hned znát. Prvním krokem bylo nasazení Srdjana Plavšiče v kvalifikaci Ligy mistrů v Budapešti.

Na lavičce zůstali Peter Olayinka či Abdallah Sima, přesto dostal v důležitém zápase přednost nesehraný Plavšič. A směrem dozadu vyloženě hořel, výsledkem byla prohra 0:2.

Podobné to bylo u Ubonga Ekpaie. Výkony hrozné, přesto v první půlce sezóny odehrál přes tisíc minut. V zimě přišel Maksym Talovjerov a hořel jako dlouho žádná posila Slavie za poslední roky. Přesto 681 odehraných minut, z toho polovina ve velkých zápasech.

Letos je to extrém. David Douděra, Christ Tiéhi, Moses Usor a Eduardo Santos do sestavy zapadli téměř okamžitě. První tři zmínění si to výkonnostně asi zaslouží, přestože dva nebo tři roky nazpět by figurovali maximálně mezi náhradníky, u Santose je to každopádně s podivem.

Chybuje opravdu v každém zápase, pokud opomeneme domácí ligové klání s Teplicemi, v němž neměl žádnou práci. Stoperů má trenér Trpišovský málo, proč ale v neděli do zápasu s Plzní nenasadi osvědčenou oporu Ousoua?

Jednalo se totiž o stejnou chybu jako v loňské nadstavbě s Hradcem Králové (3:4), kdy vedle sebe postavil Davida Hovorku s Tarasem Kačarabou, kteří spolu do té doby hráli jen jednou.

Zdroje: Fortuna liga, SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.