Top 10 nejdražších přestupů Slavie. Kolikátá je v žebříčku nová posila z Dánska?

Od roku 2015, kdy Slavii převzali movití majitelé, se sešívaní vyšvihli zpět mezi elitní českou smetánku. Bohaté sportovní úspěchy jí zaručují každoročně velké příjmy, které generují i díky povedeným prodejů hráčů. Mají tak dostatečný kapitál na zajímavé a drahé přestupy. Kdo vyšel červenobílé na nejvíc peněz?

Zdroj: slavia.cz

10 – Gino van Kessel – 33 milionů korun

Když v sezóně 2016/17 přicházel Gino van Kessel za tehdy ohromných 33 milionů korun, byla z toho nejdražší posila v historii české ligy. Angažmá v Edenu se mu ale vůbec nepovedlo a bylo tak rychle zapomenuto – stejně jako přestupní částka, která byla už několikrát překonána.

9 – David Hovorka – 33 milionů korun

V létě 2019 potřebovala Slavia zaplnit mezeru ve stoperské dvojici po odchodech Deliho s Ngadeem a sáhla tak do Jablonce pro Davida Hovorku. Ačkoli spousta fanoušků tento přestup zpochybňovala, Hovorka minimálně do svého zranění ukazoval, že Jindřich Trpišovský nesáhl vedle.

8 – David Zima – 35 milionů korun

A další nahrazování stoperů. Po zranění Davida Hovorky, které ho vyřadilo do konce sezony, sháněla před rokem Slavia nového stopera.

Nesáhla ale na žádnou jistotu, zvolila mladého Zimu z Olomouce, který teprve začal nastupovat v áčku Sigmy. 35 milionů za neozkoušeného mladíka se zdálo jako velký risk, ale vyplatil se.

7 – Michael Ngadeu Ngadjui – 38 milionů korun

Třetí a poslední stoper v TOP10. Ngadeu přišel za trenéra Uhrina na základě datového systému. Ačkoli nejprve nastupoval na pozici defenzivního štíta, později se zasunul na stopera, kde se rozehrál do brilantní formy. Do Gentu pak přestupoval za 122 milionů.

6 – Jan Matoušek – 42 milionů korun

Od mladého útočníka se toho rozhodně čekalo víc. Do velkého fotbalu ho vystřelila povedená sezóna v Příbrami, Slavia ho vykoupila za 42 milionů. Alespoň část splatil vítězným gólem ve skupině Evropské ligy proti Kodani.

5 – Tomáš Holeš – 43 milionů korun

Holeš přicházel původně z Jablonce jako budoucí náhrada za Vladimíra Coufala. Po počátečním sezení na lavičce se trenér Trpišovský rozhodl mu najít místo v sestavě a předělal ho na defenzivního záložníka. Tam nakonec zůstal i po odchodu Coufala.

4 – Alexander Bah – 48 milionů korun

Přestup dánského mladíka se Slavii skutečně povedl. Jeho hodnota dle webu transfermarkt dosahuje až 68 milionů, sešívaní ho přivedli výrazně za míň. I když je ve smlouvě zakotveno poměrně velké procento z budoucího přestupu, Bah může být další terno.

3 – Alexandru Baluta – 72 milionů korun

Rumunský ofenzivní šikula přišel z University Craiovu za poměrně velkou částku. Hned při svém debutu se představil gólem, naplno zapadnout do základní sestavy se mu ale nikdy nepodařilo. Minulé léto odešel do Puskás Akademie.

2 – Peter Olayinka – 86 milionů korun

Skvělá investice. Jinak se ani nazvat přestup Petera Olayinky nedá. V posledních sezónách se stal opravdovým tahounem sešívaných, který ještě více roste v evropských soutěžích. Jaroslavu Tvrdíkovi chodí na stůl nabídky za 220 milionů korun a více, ten je ale zatím s díky odmítá.

1 – Nicolae Stanciu – 100 milionů korun

Nejdražší hráč v historii české ligy. Při přestupu do Slavie překonal o 4 miliony svůj rok starý rekord ze Sparty. První půlrok v sešívaném měl zahřívací, v tom druhém už jako tahoun dovedl svůj tým k titulu. Na podzim kvůli rodinným záležitostem trošku klopýtal, ke konci už se ale zase dostal do svojí obvyklé formy.

Zdroj: Transfermarkt.com

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Maddison, Grealish, Foden nebo Mount. Kdo bude hrát na Euru?

Euro 2021 se rychle blíží a hráči to cítí. Tlak na předvedené výkony se stupňuje a v následujících měsících některým z nich uhasne sen o hraní na evropském šampionátu. Obzvlášť nelehký úkol čeká trenéra anglické reprezentace Garetha Southgata při výběru středních záložníků.

Podívejte se na největší chyby rozhodčích v české lize

Být rozhodčím není pro každého. Svými rozhodnutími většinou naštvete minimálně jeden tábor a často si vyslechnete spoustu urážek z ochozů i od samotných hráčů. Ovšem chyby, kterých se dopustili někteří rozhodčí v naší nejvyšší soutěži, jsou opravdu něco. Podívejte se sami.

Petr Rada: Lidi na fotbal nechodí, ale výzkumy děláme. V tom jsme dobří

Stal se prvním trenérem, kterému se podařilo dostat se přes hranici 600 získaných bodů. Aktuálně se nachází na čísle 602. I proto jsme ho oslovili s nápadem na rozhovor, který se týká jeho trenérské kariéry. "Hergot, co to, že tak najednou," reagoval Petr Rada.