Živé výsledky
  • TBI
    TBI
    SLO
    SLO
  • ARA
    ARA
    SHR
    SHR
  • SAB
    SAB
    KUP
    KUP
  • MJA
    MJA
    LRI
    LRI
  • GOT
    GOT
    LEV
    LEV
  • AGF
    AGF
    POZ
    POZ
  • FLO
    FLO
    DRT
    DRT
  • FEN
    FEN
    ZAB
    ZAB
  • THU
    THU
    DIN
    DIN
  • BIS
    BIS
    GYO
    GYO
  • STU
    STU
    HEA
    HEA
  • KLA
    KLA
    ZAL
    ZAL
  • Vik
    Vik
    HAP
    HAP
  • LAR
    LAR
    CRV
    CRV
  • CAM
    CAM
    BAH
    BAH
  • NEF
    NEF
    BUD
    BUD
  • ATH
    ATH
    ZFK
    ZFK
  • GLT
    GLT
    RIG
    RIG
  • KLA
    KLA
    Lud
    Lud
  • MIT
    MIT
    Zim
    Zim

Záchranářskou misi u B-týmu zvládl, nyní Loučku čeká ještě těžší výzva. Sparta hraje o všechno

Záchranářskou misi u B-týmu zvládl, nyní Loučku čeká ještě těžší výzva. Sparta hraje o všechno
Foto: AC Sparta Praha

V posledních týdnech se to zdálo jako nevyhnutelné. Výkony Sparty nebyly ideální, trenér Lars Friis nenašel z prekérní situace východisko. Vaz mu definitivně zlomila prohra 1:3 ve finále MOL Cupu na půdě Sigmy Olomouc. Do konce nadstavbové části zbývají dva zápasy. Spartu v nich povede v roli hlavního trenéra Luboš Loučka.

  • Lars Friis neustál prohru 1:3 se Sigmou
  • Dočasným nástupcem se stal Luboš Loučka
  • Po záchranné misi u B-týmu jej čeká zřejmě ještě náročnější úkol

Éra Briana Priskeho je minulostí. Byl to právě Dán, kdo měl hlavní podíl na úspěších letenského celku. Dvě sezony, dva tituly. K tomu i triumf v MOL Cupu. Není divu, že po něm sáhl nizozemský Feyenoord. Sparta však nehledala náhradu, našla ji totiž ve vlastních řadách. Lars Friis dostal důvěru, ačkoliv jeho předešlé angažmá nebyly úplně zdařilé.

Začátek sezony se Spartě vydařil, Friis vytěžil maximum z práce svého předchůdce. Spartu dostal přes předkola až do ligové části Ligy mistrů, na což celek z hlavního města České republiky čekal dlouhých devatenáct let.

V soubojích s těmi nejlepšími byly zákonitě znát výrazné rozdíly. Postupem času dolehla krize na tým i v ligové soutěži. Výsledkem je manko 25 bodů na Slavii, šestibodová ztráta na Baník Ostrava i Viktorii Plzeň.

Prioritou tak bylo finále MOL Cupu, což mohlo Spartu posunout do čtvrtého předkola Evropské ligy. Jenže Sparta finále nezvládla a trenér Friis další nezdar neustál. „Po obrovském zklamání ze zápasu v Olomouci už jsme nemohli nadále čekat. I s ohledem na fakt, že jsme v ligové tabulce až na čtvrtém místě a prohráli jsme čtyři zápasy v řadě,“ prozradil sportovní ředitel Tomáš Rosický.

Náročný úkol pro Luboše Loučku

Dočasným nástupcem se stal Luboš Loučka. Dvaačtyřicetiletý trenér, jenž doposud vedl B-tým. Ten se ještě v polovině dubna musel strachovat o udržení se ve druhé nejvyšší soutěži. Záchrannou misi však nakonec Loučka zvládl a své svěřence dostal do poklidného středu tabulky. K záchraně pomohl také Indrit Tuci. Nastoupil ve třech zápasech, skóroval do sítě Zlína i Sigmy Olomouc B.

Po sérii čtyř výher se B-tým Sparty nachází se ziskem 37 bodů na šestém místě, od sestupových pozic je vzdálen osm bodů. Podstatně blíže má naopak ke třetí pozici, která zajišťuje místo v baráži. Na třetí Vyškov totiž ztrácí pouze tři body.

Nyní čeká na Loučku ještě těžší úkol. Jeho úkolem je, aby Sparta zůstala na čtvrtém místě, které znamená účast ve druhém předkole Konferenční ligy. Pátý Jablonec však má pouze o dva body méně. Do konce sezony zbývají poslední dva zápasy. Již v neděli se letenští představí na hřišti Baníku Ostrava, o týden později v domácím prostředí vyzvou Sigmu.

Úkolem Loučky je zastavit sérii čtyř proher. Změna na trenérském postu se obvykle na týmu projeví pozitivně. Sparta hraje o všechno, sezona zcela bez evropských pohárů by byla velkou komplikací. A to i při přestupových jednáních.

Pro Luboše Loučku jde o obrovskou výzvu. Také on ale sbíral zkušenosti od Briana Priskeho v roli asistenta, které nyní může zužitkovat. Pravděpodobně však půjde pouze o dva duely. Dá se očekávat, že vedení klubu znovu půjde zahraniční cestou.

Zdroj: Autorský článek

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Zvrat na Letné! Sparta po nepovedené přípravě jedná, z Polska chce přivést gólové monstrum

Zvrat na Letné! Sparta po nepovedené přípravě jedná, z Polska chce přivést gólové monstrum

Vystřízlivění na Letné: Fanoušci Sparty vzdávají Ligu mistrů. Tohle Rosického probudí, zní sítěmi

Vystřízlivění na Letné: Fanoušci Sparty vzdávají Ligu mistrů. Tohle Rosického probudí, zní sítěmi

Rodri, klobouk dolů! Zlatý míč za MS 2026 však měl dostat někdo jiný

Rodri, klobouk dolů! Zlatý míč za MS 2026 však měl dostat někdo jiný

„Vypadni ze záběru!“ Trump se nacpal k oslavám mistrů světa, fotbaloví fanoušci zuří

„Vypadni ze záběru!“ Trump se nacpal k oslavám mistrů světa, fotbaloví fanoušci zuří

VIDEO: Paredes po finále MS ve fotbale 2026 běsnil. Napadl Španěly a dostal červenou

VIDEO: Paredes po finále MS ve fotbale 2026 běsnil. Napadl Španěly a dostal červenou