Spojte se s námi


Fortuna liga

Je Lars Friis pro Spartu vhodným trenérem? V předešlých angažmá příliš nepřesvědčil

Nástupcem Briana Priskeho na lavičce Sparty se stane dosavadní asistent Lars Friis. Prostředí na Letné velmi dobře zná, teď na něj čeká ale nová výzva. Podaří se mu navázat na práci jeho krajana a získá Sparta třetí titul v řadě?

Publikováno

dne

Nástupcem Briana Priskeho na lavičce Sparty se stane dosavadní asistent Lars Friis. Prostředí na Letné velmi dobře zná, teď na něj čeká ale nová výzva. Podaří se mu navázat na práci jeho krajana a získá Sparta třetí titul v řadě?

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Lars Friis nebyl součástí realizačního týmu Briana Priskeho ihned po příchodu do Sparty. Připojil se k němu až v prosinci roku 2022, kdy nahradil Thomas Nørgaarda.

„Jsou tu ty nejvyšší ambice a všichni tady chtějí vyhrávat, což se mi líbí. Veškeré zázemí a podmínky jsou zde opravdu na vysoké úrovni. Je tady všechno, co je potřeba k úspěchu, a díky tomu se můžu plně soustředit na svůj výkon,“ uvedl po svém příchodu.

Friis měl na starosti především útočnou část hry. Nutno podotknout, že trio Haraslín-Kuchta-Birmančevič fungovalo na výbornou, na čemž má osmačtyřicetiletý Friis obrovskou zásluhu.

Celek z hlavního města České republiky vstřelil v uplynulém ročníku Fortuna ligy 82 gólů. I díky tomu se mu podařilo obhájit mistrovský titul, k tomu navíc přidal i triumf v MOL Cupu.

Je zcela pochopitelné, že se o Briana Priskeho strhl velký zájem. Nakonec zamíří do nizozemského Feyenoordu, kde nahradí Arneho Slota, který přijal lákavou nabídku anglického Liverpoolu.

Sparta tak v nadcházejícím ročníku coby hlavní trenér povede právě Friis. Smlouvu by měl dostat pouze do června roku 2025, aby v případě neuspokojivých výsledků mohlo dojít k jejímu rozvázání.

Trenérské zkušenosti Larse Friise

Výhodou Friise je fakt, že prostředí na Letné výborně zná. Příliš zkušeností s pozicí hlavního trenéra však nemá. Pokud pomineme angažmá v mládeži Midtjyllandu a B-týmu Brentfordu, má za sebou zkušenosti pouze z Viborgu a Aalborgu.

Ve Viborgu odtrénoval 34 utkání s bilancí šestnácti výher, deseti remíz a osmi proher. V průměru tedy získal 1.71 bodu za zápas, přičemž zaznamenal pozitivní skóre 68:43. Friis využíval formaci 4-3-3.

V Aalborgu se mu dařilo podstatně hůře, z 22 duelů slavil vítězství jen v šesti případech. Čtyřikrát ukončil rozhodčí utkání za nerozhodného stavu a dvanáctkrát jeho svěřenci opouštěli hřiště jako poražení.

Bude velmi zajímavé sledovat, zda se mu podaří navázat na práci Briana Priskeho a dovedu Spartu ke třetímu titulu v řadě. Ten by navíc znamenal jistotu účasti v následujícím ročníku Ligy mistrů.

Zdroj: Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.