Spojte se s námi


Bundesliga

Výprodej v Leverkusenu? Odejít k největšímu rivalovi může trenér Xabi Alonso i mladý supertalent

Bayer prožívá jednu z nejlepších sezon ve své historii a vládne Bundeslize. Možná právě kvůli těmto úspěchům se o dva jeho klíčové muže zajímá největší rival. Odejde k němu trenér Xabi Alonso i obrovsky talentovaný hráč Florian Wirtz?

Publikováno

dne

Bayer prožívá jednu z nejlepších sezon ve své historii a vládne Bundeslize. Možná právě kvůli těmto úspěchům se o dva jeho klíčové muže zajímá největší rival. Odejde k němu trenér Xabi Alonso i obrovsky talentovaný hráč Florian Wirtz?

Xabi Alonso a Florian Wirtz objektem zájmu

Leverkusen je ve velké pohodě, kterou by mu ale chtěl narušit v současné době jeho úhlavní rival. Bayern Mnichov mocně touží hned po dvojici klíčových mužů, která stojí za úspěchem Bayeru.

Prvním z nich je trenér Xabi Alonso, o jehož budoucím spojení s bavorskou metropolí se mluví už delší dobu. Nutno podotknout, v Mnichově odehrál tři sezony a v každé z nich získal titul. Dvaačtyřicetiletého kouče by ale chtěl i Liverpool.

Vedle Alonsa je v hledáčku mnichovského managementu také jeden z nejlepších hráčů „lékárníků“ Florian Wirtz. Teprve dvacetiletý talent už v tomto ročníku ve všech soutěžích stihl osm branek a sedmnáct asistencí. O velký přestup si vyloženě říká.

Pokud vyhrají titul, přestup se nabízí

„Florian má v Leverkusenu smlouvu do roku 2027. Po tuto dobu zde také bude s největší pravděpodobností působit,“ prozradil záložníkův otec a zároveň manažer Hans-Joachim Wirtz pro Kölner Stadt-Anzeiger.

Je pravda, že zrovna Wirtz má na odchod z města nad řekou Rýnem ještě čas. Na druhou stranu, Bundesligu už hraje čtvrtým rokem a má v ní odkopáno 100 utkání s bilancí devatenácti gólů a dvaatřiceti asistencí.

Pokud by Leverkusen svou jízdu opravdu dotáhl do vítězného konce, u Xabiho Alonsa, i Floriana Wirtze by se odchod vyloženě nabízel. A to jsou oba se svým týmem ještě ve hře jak v národním poháru, tak i v Evropské lize. Tam narazí na Karabach, aktuálního lídra německé nejvyšší soutěže tak čeká poněkud náročné cestování do Ázerbájdžánu.

V Bundeslize vede tým ze Severního Porýní-Vestfálska aktuálně o osm bodů právě před Bayernem Mnichov a zatím směřuje k prvnímu titulu v historii. Přerušil bych tak jedenáctiletou nadvládu mnichovského giganta.

Zdroj: Bayern Leverkusen, Bild, Kölner Stadt-Anzeiger

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.