Spojte se s námi


Bundesliga

Úchvatný rekord! Češi jsou s Leverkusenem nejlepší ze všech elitních soutěží v Evropě

České trio fotbalistů drží se svým německým týmem unikátní sérii a jsou díky tomu nejlepší ze všech elitních soutěží v Evropě.

Publikováno

dne

České trio fotbalistů drží se svým německým týmem unikátní sérii a jsou díky tomu nejlepší ze všech elitních soutěží v Evropě.

Anglie, Španělsko, Itálie, Francie a samozřejmě i Německo. To je výčet všeobecně uznávaných pěti nejlepších fotbalových soutěží v Evropě.

A pouze jediný z šestadevadesáti prvoligových mužstev z těchto zemí v dosavadním průběhu soutěžního ročníku neprohrál – německý Bayer Leverkusen.

Patnáct výher, tři remízy a žádná prohra v Bundeslize. Celkově čtyřiadvacet triumfů a tři remízy ve všech soutěžích. 85 vstřelených a 20 inkasovaných branek. To je letošní Bayer Leverkusen.

Mužstvo ze Severního Porýní-Vestfálska tak má zatím lepší výsledky než evropská top klasa v podání Realu Madrid, Barcelony, Manchesteru City, Juventusu či milánských gigantů. Třeba takový AC Milán prohrál v lize už čtyřikrát a hned dvakrát také v základní skupině Ligy mistrů.

Podíl na úspěchu má i české trio

„Bayer Leverkusen Xabiho Alonsa je stále jediným dosud neporaženým týmem v top 5 nejlepších fotbalových soutěžích v Evropě,“ komentuje Fabrizio Romano počínání německého celku v aktuální sezoně.

Fanoušky v Česku může těšit fakt, že na tomto skvělém tažení mají podíl také tři čeští hráči. Uzdravený útočník Patrik Schick, bohužel málo hrající ofenzivní univerzál Adam Hložek a brankářská dvojka Matěj Kovář. Ten dostává prostor především v pohárové Evropě, kde odchytal hned pět vítězných duelů v Evropské lize.

Leverkusen je díky této sérii v Bundeslize na prvním místě o sedm bodů před Bayernem Mnichov, který má ale dva zápasy k dobru. Základní skupinu Evropské ligy potom „lékárníci“ projeli s šesti výhrami. Povede dosavadní skvělá série na konci ročníku k titulu?

Zdroj: X – Fabrizio Romano, Bayer Leverkusen

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.