Spojte se s námi


Bundesliga

VIDEO: Problém pro lídra Bundesligy? V Leverkusenu měli strach o klíčového hráče! Všechno bylo nakonec jinak

Páteční zápas Leverkusenu s Mohučí (2:1) potvrdil dominanci Bayeru v německé nejvyšší soutěži, ale nabídl také jeden zvláštní okamžik, během kterého měli přítomní strach o klíčového hráče domácích. Všechno bylo nakonec jinak.

Publikováno

dne

Páteční zápas Leverkusenu s Mohučí (2:1) potvrdil dominanci Bayeru v německé nejvyšší soutěži, ale nabídl také jeden zvláštní okamžik, během kterého měli přítomní strach o klíčového hráče domácích. Všechno bylo nakonec jinak.

Bayer Leverkusen to myslí opravdu vážně. Po páteční výhře 2:1 nad Mohučí, vede Bundesligu o osm bodů před Bayernem a navíc zlomil dosavadní rekord soutěže, který sebral právě týmu z Mnichova.

Bayer nebyl poražen ve 33 bundesligových duelech po sobě. A tak je jasné, že v týmu, kde nastupují také Češi Patrik Schick, Adama Hložek a Matěj Kovář, panuje skvělá nálada. Během zápasu s Mohučí to ostatně potvrdil středopolař Granit Xhaka.

Švýcar, který se do Leverkusenu přesunul po sedmi letech v Arsenalu, proti Mohuči vstřelil hned v 3. minutě vedoucí branku. Byla jeho první v klubu a parádní. Naběhl si za velkým vápnem na odražený balón a levačkou ho poslal do vzdálenější šibenice.

Povedená akce ale měla zajímavé pokračování. Místo aby se jednatřicetiletý reprezentant začal radovat, chytl se zezadu za levé stehno. Spoluhráčům, realizačnímu týmu i všem divákům hned zatrnulo. Svalové zranění!

Kolem Xhaky se seběhli spoluhráči a záložník lehce cvičil s levou nohou. Po chvíli se ale začal usmívat a bylo jasné, že celá tato prapodivná událost byla pouze zvláštní formou oslavy vstřelené branky.

Z televizních záběrů je ale patrné, že zatímco někteří spoluhráči zřejmě tušili, o co jde, realizační tým na lavičce to nevěděl. Lékaři už byli na cestě na hřiště, když je zarazil trenér Xabi Alonso.

Podle vyjádření na stránkách klubu Alonso ví, že jeho svěřenec takto branky na tréninku někdy slaví. Celá situace tak pouze ilustruje pohodu, ve které se celý Leverkusen nachází.

Zdroj: Bayer Leverkusen, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.