Spojte se s námi


Fotbal

Výčet všech problémů Antonia Conteho v předchozích působištích. Neshody s vedením i korupce

Italský trenér Antonio Conte je rozhodně velmi úspěšným fotbalovým koučem. Když se ovšem ohlédnete za jeho dosavadní kariérou, zjistíte, že většina jeho dřívějších zaměstnání neskončila zrovna ideálně.

Publikováno

dne

Italský trenér Antonio Conte je rozhodně velmi úspěšným fotbalovým koučem. Když se ovšem ohlédnete za jeho dosavadní kariérou, zjistíte, že většina jeho dřívějších zaměstnání neskončila zrovna ideálně.

Bari (2007-2009)

V roce 2007 se Conte stal trenérem druholigového klubu Bari. Tým, který bojoval o záchranu, dostal ve zbytku ročníku do pohodlné poloviny tabulky a následující rok dokonce oslavil senzační postup.

I přes úspěch v podobě postupu se italský trenér rozhodl klub opustit, protože se podle něho ambice klubu neshodovaly s jeho ambicemi. Ještě tentýž rok se hlasitě dožadoval pozice na lavičce Juventusu. Ten ho však ještě tehdy odmítl.

Atalanta (2009-2010)

I přes úspěšný začátek angažmá přišly velmi brzy problémy. Klubu se přestalo herně dařit, fanoušci začali proti Contemu hlasitě protestovat a dokonce došlo i na osobní konfrontace.

Po jednom z utkání, které Atalanta na domácí půdě prohrála, došlo ke střetu mezi ním a fanoušky. Conte musel obdržet policejní ochranu. Následující den italský trenér sám podal rezignaci.

Později se objevily i informace, že Antonio měl problém s hráči i samotným kapitánem klubu.

Juventus (2011-2014)

Po úspěšném působení v druholigovém klubu Siena, kterému zajistil postup mezi italskou elitu, usedl na lavičku Juventusu.

Během působení dostal nejprve zákaz činnosti na 10 měsíců z důvodu, že během angažmá v Sieně neoznámil dva případy manipulace s výsledky, o který měl vědět. Trest mu byl později snížen na čtyři měsíce.

Samotné působení v Juventusu skončilo z důvodu, že se ital nedohodl s vedením na podpisu nových hráčů. Později přijal nabídku trénovat italskou reprezentaci.

Chelsea (2016-2018)

Po velmi úspěšné sezoně, kdy se Chelsea radovala ze zisku trofeje, přišlo na řadu trápení. Nebylo tajemstvím, že i zde měl italský kouč problémy s vedením ohledně podpisu a prodeje hráčů.

Inter Milán (2019-2021)

I v Interu se Conte dočkal úspěchu v podobě zisku mistrovského titulu. O to větší překvapení bylo, když několik dnů poté oznámil Inter Milán jeho odchod.

Podle zpráv se jednalo o další nesouhlas ze strany Antonia Conteho s přestupovou politikou klubu a prodejem hráčů z důvodu špatné finanční situace milánského celku.

Tottenham Hotspur (2021- Doposud)

Pokud se ohlédnete zpět na velmi častý nesoulad ve vizích ohledně přestupů mezi ním a vedením klubu, je poměrně překvapivé, že se rozhodl vzít práci právě na lavičce Spurs.

S ohledem na přístup Daniela Levyho se daly problémy velmi brzy očekávat. Zde se ovšem nedá mluvit o tom, že by mu vedení neposkytlo potřebné prostředky a vybrané fotbalisty. Londýnský celek přes léto úřadoval a přivedl spoustu nových hráčů.

Je samozřejmě otázkou, kolik z těchto fotbalistů bylo skutečně první volbou a kolik jich bylo až několikátým řešením.

V současné chvíli je vztah mezi Contem a celým klubem na bodě mrazu. Ostře pálí do způsobu vedení i přístupu hráčů. Ať už jde o rýpání mezi ním a Richarlisonem, nebo hodnocením mentality celého klubu.

Zdroj: Transfermarkt, Serie A

Reklama

Fotbal

West Ham gólem v závěru utkání porazil Fiorentinu a vyhrál Konferenční ligu

West Ham zvládl finále Evropské konferenční ligy, Fiorentinu porazil 2:1. Oba Češi v barvách Hammers odehráli celé utkání, Antonín Barák se do hry dostal až v nastavení. Rozhodla branka z 89. minuty.

Publikováno

dne

West Ham zvládl finále Evropské konferenční ligy, Fiorentinu porazil 2:1. Oba Češi v barvách Hammers odehráli celé utkání, Antonín Barák se do hry dostal až v nastavení. Rozhodla branka z 89. minuty.

První střelu vyslal hned v úvodní minutě útočník West Hamu Michail Antonio, gólman Fiorentiny ale neměl mnoho práce. Na druhé straně pálil z dálky záložník Rolando Mandragora, mezi tři tyče ale nezamířil.

Oba týmy měly chuť hrát, z hranice vápna zkusil štěstí Declan Rice, levou tyč minul pouze o kousek. Po dobré patnáctiminutovce tempo trochu opadlo, West Ham se často cítil ukřivděně pro špatné rozhodnutí sudího.

Míč drželi primárně Italové, z tempa ale hráče dostalo zbytečné vyhození kelímků fanoušků West Hamu, z nichž jeden zasáhl a roztrhl hlavu Cristiana Biraghiho. V nastavení sice Fiorentina šla do vedení, branka Luky Joviče však neplatila pro ofsajd.

Po výměně stran začal aktivněji West Ham, k pořádné koncovce se však ne a ne dostat. Na druhé straně pálil z dálky Christian Kouamé, Alphonse Areola ale neměl se střelou doprostřed brány problém.

V 58. minutě zahrál rukou ve vápně Biraghi, což hlavní sudí odhalil až po zhlédnutí opakovaného záběru. Balón si následně vzal Said Benrahma a ranou pod břevno poslal Hammers do vedení.

V 67. minutě bylo vyrovnáno, elegantní střelou k zadní tyči nedal šanci se trefil zkušený Giacomo Bonaventura. Italům gól dodal sebevědomí, vedení měl na noze Mandragora, z voleje ale minul.

V 80. minutě málem nenápadnou hlavičkou uspěl Tomáš Souček, gólman Fiorentiny si však poradil. V 89. minutě již Londýňané slavili, po úniku za obranu udeřil Jarrod Bowen. Úplný závěr již West Ham ustál a zvítězil 2:1.

Zdroj: UEFA

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Dva roky v PSG pro mě byly těžké, ale už jsou za mnou, hodnotí Messi svou francouzskou misi

Lionel Messi oznámil, že se upíše Interu Miami. V rozhovoru pro Mundo Deportivo také prozradil, proč opouští Evropu a nevrátil se do Barcelony. Mimo to však krátce zhodnotil své dva roky v PSG.

Publikováno

dne

Lionel Messi oznámil, že se upíše Interu Miami. V rozhovoru pro Mundo Deportivo také prozradil, proč opouští Evropu a nevrátil se do Barcelony. Mimo to však krátce zhodnotil své dva roky v PSG.

Nejlepší fotbalista historie končí v Evropě. Po štacích v Barceloně a Paříži ho čeká nové dobrodružství ve Spojených státech amerických. Upíše se totiž Interu Miami a pro fotbal v Americe je to velká věc.

Fanoušci doufali, že se ještě alespoň na chvíli vrátí do Barcelony, nicméně z pochopitelných důvodů, které i vysvětlil, se rozhodl tak neučinit. Vina však není v žádném případě na jeho straně.

Lionel Messi odmítl astronomickou sumu od Al-Hilalu, měl i nabídky z Evropy, žádnou však nepřijal. Bez Barcelony pro něj setrvání v Evropě nebylo možností.

Argentinská modla navíc zhodnotila své dva roky v PSG. A že by zrovna pozitivně, to se říct nedá. Naopak.

„Končím se smíšenými pocity. První rok byl velmi těžký z různých důvodů. Druhý rok? Prvních šest měsíců jsem se cítil skvěle ve městě i klubu. Uprostřed sezony ale bylo mistrovství světa a to poznamenalo všechny týmy i sezonu,“ přiznal Messi pro Mundo Deportivo.

„Čekal jsem, že v Paříži skončím jinak, ale bohužel. Byly to dva roky, které pro mě byly obecně těžké, ale už jsou za mnou,“ dodal držitel sedmi Zlatých míčů.

Messi také poznamenal, že to pro jeho rodinu nebylo snadné. Svůj podíl na tom měla ale také Barcelona, respektive konec v ní, kdy se vše změnilo během jedné noci. Měl podepsat novou smlouvu, místo toho zjistil, že se musí loučit.

Do Paříže odešel narychlo, musel vše zařizovat poměrně na poslední chvíli, žil s rodinou nějakou dobu v hotelu. Jak zkrátka Argentinec tvrdí, jeho rodinný život v Paříži utrpěl. V Miami si chce dopřát pravý opak.

Zdroj: Mundo Deportivo, Transfermarkt

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Messi oznámil nové angažmá! Být to o penězích, šel bych do Saúdské Arábie, tvrdí. Vysvětlil i svůj odchod z Evropy a proč se nevrátí do Barcelony

A je po spekulacích, je jasno. Lionel Messi oficiálně oznámil, že končí v Evropě a jeho novým týmem bude Inter Miami. V čerstvém rozhovoru pro plátek Mundo Deportivo vysvětlil své kroky a prozradil, proč nevyšel návrat do Barcelony.

Publikováno

dne

A je po spekulacích, je jasno. Lionel Messi oficiálně oznámil, že končí v Evropě a jeho novým týmem bude Inter Miami. V čerstvém rozhovoru pro plátek Mundo Deportivo vysvětlil své kroky a prozradil, proč nevyšel návrat do Barcelony.

Messi novým hráčem Interu Miami

Lionel Messi má v Paříži smlouvu do konce června, už má ale jasno o další štaci. Poslední měsíce se spekulovalo o jeho budoucnosti. Ještě před koncem PSG v Lize mistrů vypadalo nadějně prodloužení angažmá ve Francii, pak se ale vše změnilo.

Ve hře měl být návrat do Barcelony, přišla i astronomická suma ze Saúdské Arábie, nicméně nakonec se stane nejlepší fotbalista historie hvězdou Interu Miami. Sám hráč to potvrdil pro Mundo Deportivo.

Sice ještě zbývá doladit oficiality a formality, nicméně Messi je plně rozhodnut upsat se celku z Floridy. Když prý nevyšel návrat do Barcelony, nechtěl dále zůstávat v Evropě. Chtěl se dostat pryč z centra pozornosti.

Proč se nevrátil do Barcelony?

„Opravdu jsem chtěl. Byl jsem nadšený, že se budu smět vrátit, ale po tom, co jsem zažil při svém odchodu, jsem nechtěl čelit stejné situaci. Čekat, co se bude dít, mít mou budoucnost v rukou někoho jiného,“ promluvil Lionel Messi o nezdařeném návratu do Katalánska.

Ve hře byla i již zmíněná Saúdská Arábie, jak ale sám Argentinec tvrdí, jeho rozhodnutí rozhodně nebylo o penězích. Ty nehrály v jeho rozhodování roli.

V Miami si chce Messi více užívat rodinu. Nicméně k nevydařenému comebacku se vyjádřil ještě rozsáhleji. Z trenérem Xavim byl v kontaktu často, s prezidentem klubu Joanem Laportou už příliš ne.

„Chtěl jsem se rozhodnout sám. Myslet na sebe, na rodinu. I když se říkalo, že La Liga vše schválila, bylo nutné udělat ještě mnoho dalších věcí. Barcelona by musela prodávat hráče, snížit hráčské platy. Nic z toho jsem nechtěl podstupovat. Už jsem byl obviněn z mnoha věí, které během mé kariéry v Barceloně nebyla pravda,“ říká Argentinec.

Messi zkrátka nechtěl nést zodpovědnost za něco takto nepříjemného. „Peníze pro mě nebyly problémem ani překážkou. O smlouvě jsme se ani nemuseli bavit. Nabídka ale nikdy nebyla formální, písemná ani podepsaná,“ dodal.

Že by byl přesvědčen o tom, že Barcelona udělala pro jeho návrat dost, to se říci nedá. Prý je to ale věc klubu. Během středy ovšem klub nebyl schopen stoprocentně potvrdit, že se Messi může vrátit, což ale vzhledem k situaci chápe. Mělo to však vliv na jeho rozhodnutí.

Držitel sedmi Zlatých míčů mimo jiné věří, že v klubu jsou lidé, kteří si jeho návrat nepřáli. Do Barcelony se však chce jednoho dne vrátit, aby jí oplatil vše, co pro něj udělala.

Zdroj: Mundo Deportivo, Sport.es

Pokračovat ve čtení

Oblíbené