Spojte se s námi


Fotbal

Viktoria Plzeň pro ně neexistuje? Fanoušci Fiorentiny se po losu EKL vidí ve finále. Fotbalový bůh nás miluje, shodují se

Viktoria Plzeň za sebou má historický počin. Vůbec poprvé v klubové historii se ukáže ve čtvrtfinále některého z evropských pohárů. Nyní už zná i svého soupeře, s nímž se porve o další postup. Fanoušci italské Fiorentiny si ale ze Západočechů nedělají těžkou hlavu.

Publikováno

dne

Viktoria Plzeň za sebou má historický počin. Vůbec poprvé v klubové historii se ukáže ve čtvrtfinále některého z evropských pohárů. Nyní už zná i svého soupeře, s nímž se porve o další postup. Fanoušci italské Fiorentiny si ale ze Západočechů nedělají těžkou hlavu.

Vsaďte si s bonusem a získejte 300 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Oba týmy se musely probojovat do soutěže přes předkola. Zatímco Viktoria Plzeň absolvovala hned tři, Fiorentina jediné. Západočeši přešli přes Dritu, Gziru a Tobol, toskánský celek si poradil s Rapidem Vídeň.

Když se však rozehrály základní skupiny Konferenční ligy, byli svěřenci Miroslava Koubka nekompromisní. Šest zápasů, šest výher, skóre 9:1. Za sebou nechali Dinamo Záhřeb, Astanu či FC Ballkani.

To italský klub až tak suverénní nebyl, první místo si ale v konkurenci Ferencvárose, Genku a Čukarički bez větších potíží pohlídal a získal 12 bodů za tři výhry a tři remízy.

Plzeň i Fiorentina si tak vybojovaly místo v jarní fázi soutěže a zatímco Viktoria prošla dál přes Servette a přepsala klubovou historii, celek s Antonínem Barákem vyřadil Maccabi Haifu, přičemž právě český fotbalista vstřelil v odvetě rozhodující gól.

Nyní se oba týmy ve čtvrtfinále Konferenční ligy utkají spolu. Celkově už je jasné schéma až do finále.

Fanoušci Fiorentiny podceňují Viktorii Plzeň

Jakmile bylo rozlosováno složení dvojic a zveřejněn pavouk pro zbytek vyřazovací části Konferenční ligy, začaly se sociální sítě plnit různými reakcemi. Zajímavé pochopitelně byly zejména ty pod účtem italského týmu.

Fiorentina bude proti Viktorii rozhodně favoritem, nicméně její fanoušci vidí nejen tento dvojzápas až příliš lehce. V podstatě se vidí už ve finále, ať už je v semifinále v případě postupu čeká PAOK či Bruggy.

„Perfektní scénář. Nemohlo to dopadnout lépe. Teď splňme svou povinnost,“ shodují se příznivci toskánského klubu na Twitteru. „Když dojdeme do semifinále, budeme čelit dalším dvěma slabým týmům. Fotbalový bůh nás miluje. Musíme být obezřetní, abychom tuto šanci nepromarnili,“ dodávají.

V Itálii tedy mají jasno. Žádají jediné. Aby si tým vštěpil vítěznou mentalitu a došel si letos pro trofej.

Zdroj: ACF Fiorentina, UEFA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.