Spojte se s námi


Fotbal

Historický rekord pro Plzeň? Jako titul v roce 2015, vytetovat si to ale nenechám. Srdce to drama zvládlo, vtipkuje Miroslav Koubek

Je to tam, historie byla přepsána. Viktoria Plzeň je jediným českým zástupcem, který ještě hraje v evropských pohárech. Navíc překonala klubový rekord. Co na to zkušený trenér Miroslav Koubek?

Publikováno

dne

Je to tam, historie byla přepsána. Viktoria Plzeň je jediným českým zástupcem, který ještě hraje v evropských pohárech. Navíc překonala klubový rekord. Co na to zkušený trenér Miroslav Koubek?

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Kdo by čekal, že Viktoria Plzeň bude posledním českým klubem v pohárové Evropě? Sice působí „jen“ v Konferenční lize, přesto se musí rvát s nelehkými soupeři. Navíc se musela probojovat přes tři kvalifikační předkola.

Do základní skupiny se dostala přes Dritu, Gziru a Tobol. Ve skupině si musela poradit s Dinamem Záhřeb, Astanou a FC Ballkani. Málokdo očekával, že by ji ovládla. Věřilo se spíše chorvatskému celku.

Viktoria Plzeň ale vyhrála všech šest zápasů se skóre 9:1. Předvedla tak senzační výkon, na který chtěla na jaře navázat. Opět ji však nečekalo nic snadného. Hned v osmifinále čelila jednomu z nejlepších švýcarských klubů.

První zápas na půdě Servette skončil bezbrankovou remízou. Posléze si Západočeši v lize smlsli na pražské Spartě, kterou doma porazili vysoko 4:0. To byla skvělá předzvěst toho, co se může stát jen o pár dní později.

A stalo se. Miroslav Koubek dotáhl své svěřence po dramatické bitvě k historickému momentu. Zatímco Sparta a Slavia v Evropě ve čtvrtek v Evropě skončily, Viktoria Plzeň míří do čtvrtfinále Konferenční ligy.

Miroslav Koubek hodnotí historický počin Plzně

„Vnímám to jako historický klubový rekord. Mám pocit uspokojení, že se nám něco takového povedlo. Tenhle úspěch řadím na úroveň titulu z roku 2015, ale tetování si neudělám,“ vtipkoval Miroslav Koubek na tiskové konferenci po odvetě se Servette, kterou Viktoria porazila po penaltách.

Plzeň totiž vůbec poprvé v klubové historii postoupila do čtvrtfinále některého z evropských pohárů.

Hlavním hrdinou zápasu se stal Martin Jedlička, gólman chytil hned dvě penalty, celkově předvedl skvělý výkon. „Je opravdu jistý, byl jednoznačně nejvýraznější postavou. Pochytal pět nebo šest těžkých střel. Podržel nás a byl hrdinou,“ má jasno zkušený kouč.

Jestli to pro jeho nervy bylo těžké, na to odpověděl v dobrém rozmaru: „Jak stárnu, tak mi to asi dělá dobře. Beru to. Snažím se být nad věcí. Nehroutím se u toho. Není to špatné a srdce mi nebouchá. Zvládám to.“

Ve svém týmu vidí Miroslav Koubek velkou sílu. Zejména díky soudržnosti hráčů, v kabině je prý skvělá atmosféra a hráči vytvořili vynikající partu. Tu navíc posouvá to, že je mužstvo úspěšné v Evropě, což má dobrý vliv na psychiku i energii.

Zdroj: UEFA, FC Viktoria Plzeň

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.