Spojte se s námi


Bundesliga

Dílo dokonáno! Bayern přišel o své místo na výsluní, Leverkusen stanovil nový rekord Bundesligy

Bayer Leverkusen na svém trávníku v pátek v rámci 23. kola Bundesligy porazil Mohuč 2:1 a udělal tak další významný krok na cestě za titulem. Mimo jiné ale zlomil dosavadní rekord německé soutěže, který sebral právě svému pronásledovateli – Bayernu Mnichov.

Publikováno

dne

Bayer Leverkusen na svém trávníku v pátek v rámci 23. kola Bundesligy porazil Mohuč 2:1 a udělal tak další významný krok na cestě za titulem. Mimo jiné ale zlomil dosavadní rekord německé soutěže, který sebral právě svému pronásledovateli – Bayernu Mnichov.

Sezóna snů – přesně takhle lze interpretovat dosavadní postup Bayeru Leverkusen v probíhajícím ročníku německé nejvyšší soutěže. Přiznejte se, kdo před jeho začátkem tipoval svěřence Xabiho Alonsa jako nejžhavější kandidáty na zisk titulu?

Zvednutých rukou napříč všemi fanouškovskými obcemi zřejmě nebude moc. Leverkusen však dost možná prožívá nejlepší sezónu v klubové historii.

Bayer má totiž velmi dobře našlápnuto k zisku mistrovského titulu. Aktuálně má na kontě už 61 bodů a nachází se na čele ligové tabulky.

A byť má před sebou ještě jedenáct zápasů, jejichž náročnost bude k blížícímu se konci sezóny z různých důvodů stoupat, v Leverkusenu už se jednoznačně musí hovořit o útoku na zisk prvního mistrovského titulu v dějinách klubu.

Bayern sice má svůj zápas 23. kola Bundesligy ještě před sebou, na Thomase Tuchela a spol. však jedenáctibodová ztráta zkrátka nemůže působit dobře.

Leverkusen jede na titul a láme rekordy!

Leverkusen letos zkrátka dominuje Bundeslize. Vše navíc ještě vylepšuje zlomený rekord, který sebral dosavadnímu držiteli a pronásledovateli co do boje o titul – Bayernu Mnichov. Bayer totiž ani po 33 odehraných zápasech, včetně deseti zápasů z minulého ročníku, nepoznal hořkost porážky.

„Slavit to nebudu. S hrou týmu, výkonem i výsledkem jsem spokojený, ale musíme v tomto ohledu pokračovat dál. Jsme na tom dobře, musíme se každopádně soustředit na jeden zápas za druhým,“ řekl Xabi Alonso po nedávném duelu s Heidenheimem, v němž Leverkusen vyrovnal rekord Bayernu (32 zápasů bez prohry).

Po utkání s Mohučí, které lídr Bundesligy po gólech Granita Xhaky a Roberta Andricha vyhrál 2:1, Xabi Alonso opět krotil emoce.

„Dokud to nedopadne, tak se o rekordy nezajímám. Když se tak ale stane, jsem za to opravdu rád. Jsem na tým pyšný,“ řekl na pozápasové tiskové konferenci.

Zdroj: Bundesliga, Bayer Leverkusen

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.