Spojte se s námi


Fortuna liga

Věříme, že vyhrajeme, říká asistent trenéra Slavie. Kerbr zažil derby pražských „S“ úplně poprvé, co řekl před nedělní bitvou?

Sešívané čeká v neděli na Letné obrovsky těžký kus práce. Po vyřazení z MOL Cupu jede Slavia na Letnou, kde potřebuje uspět nejlépe za tři body. Co před nedělní bitvou řekl asistent trenéra Milan Kerbr?

Publikováno

dne

Sešívané čeká v neděli na Letné obrovsky těžký kus práce. Po vyřazení z MOL Cupu jede Slavia na Letnou, kde potřebuje uspět nejlépe za tři body. Co před nedělní bitvou řekl asistent trenéra Milan Kerbr?

Derby pražských „S“ zažil na vlastní kůži úplně poprvé, nyní se musí soustředit na další. Slávisté nakonec středeční pohárový zápas proti Spartě nezvládli, když v druhém poločase přišli o dvougólové vedení, v prodloužení postup letenských dokonal Adam Karabec.

„Jsme rádi, že je to takhle za sebou. My si ten pohárový zápas vyhodnotíme. Kluci měli ve čtvrtek regenerační trénink a viděl jsem na hráčích, že jsou odhodlaní ten zápas v neděli zvládnout. Věřím, že to zvládneme vítězně,“ řekl v rozhovoru před zápasem Milan Kerbr.

Posledních pět derby hovoří lépe pro Spartu, která vyhrála dvakrát. Jinak se v rámci derby pražských „S“ urodily dvě remízy, Slavia svého městského rivala porazila ve finále MOL Cupu minulý rok.

Jak před nedělním derby vypadá situace na čele tabulky? Sparta je v současné době lídrem ligové tabulky, když ve 22 zápasech získala 59 bodů.

Sešívaní mají na kontě o čtyři body méně, momentálně figurují na druhé příčce probíhajícího ročníku české nejvyšší soutěže. Za Slavií je desetibodová mezera na třetí Viktorii Plzeň.

Jurečka se vrací do sestavy. Pomůže nám, říká Kerbr

Pozitivní zprávou pro svěřence Jindřicha Trpišovského je, že se do sestavy vrací Václav Jurečka. Autor deseti ligových branek v této sezóně totiž v pohárové bitvě absentoval. Do nadcházejícího derby ale stále nemohou naskočit Matěj Jurásek a Jindřich Staněk.

„Jsme rádi, že je Václav zpátky. Variant do ofenzivy je víc, je to kvalitní hráč, který umí dávat góly, umí udržet balón. Věřím, že nám v neděli pomůže,“ uvedl Kerbr.

Sparta zase nemůže počítat s vykartovaným Jaroslavem Zeleným nebo Jakubem Peškem, trenér Brian Priske však může spoléhat na jiné alternativy. 310. derby odstartuje v neděli v 18:00 a jak už prohlásil Ladislav Krejčí, půjde o hodně.

Zdroj: Fortuna liga, SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.