Reklama

Věděli jste, že Mario Balotelli byl na testech v Barceloně a nebyl daleko od podpisu?

Máme tady již čtvrtý článek z rubriky “Věděli jste, že…?”. V posledním článku jsme psali o Zlatanovi a o tom, jak v dětství ukradl kolo svému trenérovi, aby se dostal rychleji z tréninku domů. V tomto článku se podíváme na podobně silnou osobnost. Konkrétně na Maria Balotelliho a na příběh o tom, jak byl testován FC Barcelonou.

Mario Balotelli byl svěřen italským pěstounům ve věku dvou let a vyrůstal v malém městečku na severu Itálie. Jeho vášeň pro fotbal se brzy projevila a podle jeho bratra strávil hodiny sledováním videí předních světových hráčů ve snaze vylepšit svůj již tak ohromný talent.

“Mario byl neklidný, byl plný energie. Museli jste ho během celého dne udržovat aktivního, aby v noci spal,” řekl Giovanni Balotelli ve zvláštním programu Canalu Plus.

“Strávil hodiny a hodiny studiem videí velkých hráčů jako Marco Van Basten, Diego Maradona, Ronaldo či Michel Platini. Znal je všechny nazpaměť. Pak šel do garáže nebo do parku zkusit napodobit to, co viděl.”

A poté, co tehdy šestnáctiletý Balotelli udělal dojem v klubu FC Lumezzane VGZ, jenž působil v Serii C, odjel společně se svou rodinou v červnu 2006 do Barcelony na testy.

“Mysleli jsme si, že by bylo dobré, kdyby Mario měl zkušenost v zahraničí,” vysvětlil jeho bratr. “Navázali jsme kontakt a bylo nám řečeno, abychom přišli na dva nebo tři dny. Mario byl velkolepý. Byl to jeden z nejlepších časů, kdy jsem ho viděl hrát.“

Bývalý obránce Barcelony Jose Ramon Alexanko byl tehdy vedoucím dorostu. Na tehdejší testování Itala vzpomíná následovně. “Mario předváděl výjimečnou hru, dal pět branek. Byl dost dobrý a mohli jsme ho podepsat.”

Alexanko nicméně dodal následující. „Mario byl dítě s velkým přístupem, ale kromě toho byli do celé věci zapojeni agenti a dohoda se ukázala jako nemožná.“

“S jeho agentem nebylo možné dosáhnout dohody, ale naši trenéři si mysleli, že je dost dobrý,” řekl další trenér Barcelony z té doby Fran Sanchez.

Balotelliho bratr však tvrdí, že katalánský obr se raději zaměřil na místní talenty. “Nikdy nám nebyly vysvětleny důvody, ale asi se chtěli soustředit na španělské hráče. Škoda, že Mario není Španěl.”

Rodák z Parmy se tedy vrátil do Itálie a poté co byl téměř zpečetěn jeho přestup do nejmenovaného švýcarského klubu, byl skautován Interem Milán, kterému se nakonec i upsal a kde započal svou profesionální kariéru.

Během svého krátkého pobytu v Barce měl italský útočník pouhých 16 let a trenéři si ho pamatují jako tichého a nenáročného. Na internetu jdou stále lehce dohledat fotografie z Balotelliho působení v La Masii. Mimo jiné je na jedné z nich vidět i mladého Thiaga Alcantaru.

Každopádně je zajímavé se zapřemýšlet nad tím, kam by se ubírala kariéra Maria Balotelliho kdyby to tehdy vyšlo a upsal se Barceloně. Co myslíte vy, fungovalo by toto spojení?

Zdroj: Goal, Transfermart

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené