Spojte se s námi


Fotbal

Věděli jste o nich? Čeští fotbalisté, kteří působí na opačných stranách světa

Čeští fotbalisté nepůsobí pouze v evropských klubech. Pár bychom jich našli i na opačných stranách země. Podívejte se na výběr několika z nich.

Publikováno

dne

Čeští fotbalisté nepůsobí pouze v evropských klubech. Pár bychom jich našli i na opačných stranách země. Podívejte se na výběr několika z nich.

Pokud se fotbalisté z České republiky vydají na zahraniční angažmá, bývá to většinou do evropských klubů. Samozřejmě zde jsou i výjimky, jako třeba odchod Ondřeje Kúdely, nebo Michaela Krmenčíka do Indonésie.

Věděli jste ovšem, že Česká republika má zastoupení v korejské lize, americké MLS nebo v Austrálii?

Tomáš Ostrák (St. Louis City, MLS)

Velmi nevídaným směrem se vydala kariéra českého záložníka, který fotbalové vyrůstal v německém Kolíně. Zde se ovšem nedokázal prosadit do prvního mužstva. K tomu mu nepomohlo ani vydařené hostování v Karviné.

Po skončení smlouvy zvolil odvážný krok. Upsal se St. Louis City, které od aktuálního ročníku patří mezi kluby hrající MLS. A jak si Ostrák i jeho klub vedou? Nad očekávání skvěle.

St. Louis City vedou celou západní konferenci. Za sebou nechávají i Los Angeles FC, které vyhrálo minulý ročník MLS a český fotbalista prozatím naskočil do jednadvaceti utkání, ve kterých se dvakrát gólově prosadil.

Jassem Koleilat (Los Angeles FC II, MLS Next Pro)

Ač se podle jména nemusí zdát, Jassem je český brankář, který má kromě českého občanství ještě libanonské a kanadské. V úplných začátcích působil v akademii pražské Sparty, odkud se vydal do francouzského Stade Laval.

Následně působil několik let v univerzitních týmech, než byl draftován jako první volba do Los Angeles FC, kde zatím sbírá zkušenosti v rezervním mužstvu.

Martin Bejbl (Bay Olympic, Nový Zéland – Severní liga)

Třiadvacetiletý střední obránce je dalším z těch, kteří se vydali na velmi nečekané angažmá. Syn Radka Bejbla a odchovanec pražské Slavie to zkoušel i mládežnickém výběru Viktorie Žižkov a rezervním mužstvu Mladé Boleslavi.

V roce 2022 se vydal na Nový Zéland. V rozhovoru pro eFotbal uvedl, že tato myšlenka se zrodila poté, co dostal kontakt na trenéra právě ze Zélandu, který měl o něho zájem.

Kluby na Novém Zélandu působí spíše na poloprofesionální úrovni a dají se přirovnat k naší třetí lize. Někteří hrají fotbal jako přivýdělek k práci a někteří ho mají jako regulérní živobytí.

Své působení započal v klubu Manukau United FC a nyní působí v Bay Olympic. Jak se zdá, tak jeho novozélandská cesta skončí, neboť se plánuje vrátit zpět do Česka a dokončit školu.

Tomáš Petrášek (Jeonbuk, K League)

České zastoupení nalezneme i v korejské lize. Jednatřicetiletý fotbalista zde zamířil jako volný hráč před začátkem aktuálního ročníku nejvyšší ligy. Předtím působil v polském Rakówu, kam odchovanec Hradce Králové zamířil ze Žižkova.

Byl tak u vzestupu klubu, který se z třetí ligy vypracoval na samotný vrchol Polska. Jeonbuk je v Koreji velmi úspěšným klubem. Minulý rok skončili v tabulce na druhé pozici a předminulý se radovali dokonce z prvenství.

Marek Mádle (Rochedale Rovers, Národní Premier League Queensland)

Nyní dvaatřicetiletý fotbalista, který se v počátcích mihl v juniorce Jablonce se velmi brzy vydal do zahraničí. Nikdy však na zcela profesionální úrovni.

Působil například ve třech klubech skotské páté ligy, než se vydal opačný kout světa do Austrálie. I zde střídá kluby poměrně často. Nyní hraje již za čtvrtý klub a třetí v poloprofesionální lize.

V jeho současném působišti si nevede vůbec špatně. V letošních 19 utkáních vstřelil 10 branek.

Zdroj: Soccerway, eFotbal, Livesport, Transfermarket

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.