Spojte se s námi


Hokej

Hughes, Makar či Josi: Kdo získá Norrisovu trofej?

NHL zveřejnila nominaci trojici finalistů na Norris Trophy, jenž je každoročně udělována nejlepším obránci základní části. V nominaci jsou i dva vítězové z minulých let Roman Josi z Nashvillu a Cale Makar z Colorada, které doplňuje Quinn Hughes z Vancouveru.

Publikováno

dne

NHL zveřejnila nominaci trojici finalistů na Norris Trophy, jenž je každoročně udělována nejlepším obránci základní části. V nominaci jsou i dva vítězové z minulých let Roman Josi z Nashvillu a Cale Makar z Colorada, které doplňuje Quinn Hughes z Vancouveru.

Hughes nejproduktivnějším obráncem

Quinn Hughes z Vancouveru Canucks zažil doposud svou nejlepší sezonu v kariéře. Ve 82 odehraných utkáních nastřádal skvělých 92 bodů a vyhrál bodování ligy mezi všemi zadáky. Právě po jeho boku pookřál český obránce Filip Hronek, který odehrál rovněž svou životní sezonu.

Hughes během sezony nastřílel 17 branek a s 75 nahrávkami byl rovněž nejlepším mezi všemi obránci. Své bodované maximum z loňské sezony vylepšil o plných 16 bodů a právem se dočkal první nominace na tuto prestižní cenu. Rekordmanem je legendární Bobby Orr, jenž vyhrál tuto cenu v 8 sezonách po sobě. V novodobé historii tuto cenu vyhrál například Ray Bourque v 5 případech a Nicklas Lidstrom v 7 sezonách.

Makar již ví, jaké to je obdržet Norris Trophy

Velmi produktivní obránce Colorada Avalanche Cale Makar sehrál o 5 utkání méně než Hughes a přesto s 89 body skončil druhý v bodování. Navíc i s 21 brankami a 68 nahrávkami byl rovněž v těchto statistikách na druhém místě.

Velmi se mu daří i v play off, kde se svým celkem vcelku snadno přešli do další fáze přes tragický Winnipeg a opět patří mezi nejproduktivnější hráče Avalanche. To, že se již jedná o ostříleného borce, svědčí o jeho čtvrté nominaci v řadě na tuto cenu.

V sezoně 2021-22 byl nejlepším obráncem zvolen právě Makar. Poté má na kontě jedno druhé a jedno třetí místo. Vykazuje tím v NHL konstantní výkonnost. Všem obráncům vládl s 39 body dosažených v početní výhodě a má na svém kontě i 148 zablokovaných střel.

Dalším nominovaným je Josi, který již také tuto cenu v minulosti obdržel

Třetím do party je rovněž velmi produktivní zadák Nashville predators Roman Josi. Ten s 23 brankami vládl mezi beky. A s 85 body skončil na třetí pozici v bodování. Ze všech zadáků vyslal nejvíce střel na branku (268). Za své výkon se dočkal již třetí nominace v kariéře.

V sezoně 2019-20 obdržel tuto cenu a v minulé sezoně byl lepší jen fenomén Erik Karlssson, kerý pokořil 100 bodovou hranici. Největší šance se asi dávají Quinn Hughesovi, který odehrál životní ročník. Ovšem Cale Makar má za poslední sezony již u hlasujících značný kredit a může to být nakonec velmi těsné. Navíc oběma borcům se i daří v play off.

Zdroj: NHL

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.