Evropská liga

Ve kterých pohárových předkolech začínají české týmy?

V evropských pohárech se v sezóně 2022/2023 objeví čtyři české týmy. Nebudou chybět obvyklí zástupci jako Sparta, Plzeň nebo Slavia. Možnost se dostat do základní skupiny má i tým z Uherského Hradiště, FC Slovácko.

Česká republika hájí v koeficientu šestnáctou pozici. Ta umožňuje mít čtyři týmy v evropských ligách. Číslo čtyři ale nemuselo být finální, pokud by Mol cup vyhrál tým, který se po konci sezony nenacházel na jedné ze čtyř předních příček. Vítězem Mol cupu se ale stalo Slovácko, které v lize skončilo na čtvrté příčce, český fotbal tedy bude mít v pohárech jen čtyři zástupce.

Viktoria Plzeň

Mistrovská Plzeň půjde jako nasazená do druhého předkola Ligy mistrů. To se Plzni povedlo naposledy před čtyřmi lety, plzeňská jízda tenkrát skončila ve třetím předkole Ligy mistrů. Tehdy Viktoria nepostoupila přes rumunskou FCSB. Pokud by se Plzeňský tým dostal do třetího předkola, tak by byl opět nasazený a zároveň by získal jistotu účasti v základní skupině Evropské konferenční ligy.

Pokud by Plzeň vypadla ve druhém předkole ligy mistrů, tak by se Bílkův výběr přesunul do třetího předkola Evropské ligy kde by narazil na soupeře, který vypadl také ve druhém předkole Ligy mistrů.

FC Viktoria Plzeň

Slavia Praha

Slavia bude hrát konferenční ligu, začne ve druhém předkole. Ve všech předkolech, kam by se sešívaní mohli dostat, by byly nasazení.

Slovácko

Slovácko si vítězstvím v Mol cupu zajistilo třetí předkolo Evropské konferenční ligy. Pokud však Feyenoord zvítězí ve finále Evropské ligy, tak se tým z Uherského Hradiště dostane až do třetího kola Evropské ligy.

Existuje však ještě jedna možnost, která by posunula Slovácko taktéž do třetího předkola Evropské ligy. Pokud by římské AS porazilo ve finále nizozemský Feyenoord, ale umístilo by se v Serii A na šesté pozici, tak by se uvolnilo místo právě pro tým z Uherského Hradiště.

Sparta Praha

Posledním zástupce českého fotbalu v pohárové Evropě je Sparta. Karabec a spol. by si měli zahrát druhé kolo Evropské konferenční ligy.

Zdroj: sportyzive, SK Slavia Praha, FC VIKTORIA Plzeň