Spojte se s námi


Fortuna liga

V Dánsku berou Priskeho odchod ze Sparty za hotovou věc. Měl by podepsat do týdne a vzít si s sebou i asistenty

Pražská Sparta teprve v neděli oslavila double, jenže už teď mají fanoušci velké chmury. Začalo se totiž hovořit o odchodu trenéra Briana Priskeho, což vidí v Dánsku jako hotovou věc. Převzít by měl Feyenoord Rotterdam.

Publikováno

dne

Pražská Sparta teprve v neděli oslavila double, jenže už teď mají fanoušci velké chmury. Začalo se totiž hovořit o odchodu trenéra Briana Priskeho, což vidí v Dánsku jako hotovou věc. Převzít by měl Feyenoord Rotterdam.

Byla to velká neznámá, když Sparta v létě 2022 představila nového trenéra. Příchod dánského trenéra Briana Priskeho se povedlo utajit do poslední chvilky a jeho příchod byl velkým překvapením.

Začátek angažmá ve Spartě měl přitom Priske velice špatný. Nejprve ostudně vypadl z Konferenční ligy s Vikingem Stavanger, následně prohrál první kolo s Libercem na domácí půdě a poté přišla série pěti remíz. Jako završení nedobrého podzimu přišel výprask 0:4 v derby se Slavií v Edenu.

Jenže tam se lámal chleba. Od té doby Sparta našla svou tvář, na jaře došla k titulu a letos získala dokonce double. Brian Priske se stal pro sparťanské fanoušky bohem. Jenže na Letné možná moc dlouho nevydrží.

Hned v neděli večer po zisku sparťanského titulu totiž přišla nizozemská i dánská média s tím, že o Priskeho má velký zájem Feyenoord Rotterdam. Známý novinář Farzam Abolhosseini z předního dánského deníku Tipsbladet informoval, že obě strany jsou velice blízko dohodě.

Tyto spekulace teď navíc ještě posílily. „V Dánsku jsou o odchodu Briana Priskeho přesvědčeni dle jejich slov na 99 procent. Jeden dánský kolega se se mnou chtěl dokonce sázet,“ uvedl na síti X novinář Jakub Dvořák.

„Inside info z Holandska je, že pan Priske si dal jako podmínku oba asistenty a do konce týdne chtějí všechno dotáhnout a podepsat. Samozřejmě Sparta by dostala odstupné, ale … to by byl asi velký šok,“ sdělil své info trenér Dominik Rodinger.

Feyenoord právě opustil oblíbený kouč Arne Slot, kterého si vyhlédl Liverpool jako náhradu za Jürgena Kloppa. S týmem, kde nastupuje Ondřej Lingr, získal pohár a skončil na druhém místě Eredivisie za PSV.

Zdroj: X, Tipsbladet

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.