Spojte se s námi


Hokej

Úplně zbytečná tisková konference: Z nominace do Pekingu je guláš!

Komentář: Český hokej ve čtvrtek odpoledne na tiskové konferenci odkryl jména hráčů, kteří se zúčastní hokejového turnaje na olympijských hrách v Pekingu. Nebo lépe řečeno, takhle to asi mělo dopadnout. Místo toho sledovali fanoušci a novináři slepenec přímých otázek a nepřímých odpovědí, včetně zmíněné nominace.

Publikováno

dne

Komentář: Český hokej ve čtvrtek odpoledne na tiskové konferenci odkryl jména hráčů, kteří se zúčastní hokejového turnaje na olympijských hrách v Pekingu. Nebo lépe řečeno, takhle to asi mělo dopadnout. Místo toho sledovali fanoušci a novináři slepenec přímých otázek a nepřímých odpovědí, včetně zmíněné nominace.

Vězte, že člověk opravdu nemá v zájmu být neustále kritický, a že by se raději v textových projevech rozplýval nad úspěchy našeho hokeje. Jenomže žijeme v době, kdy to zkrátka není možné, přičemž koronavirová situace ve světě není zdaleka v tomto ohledu největším problémem.

Český hokej na čtvrteční odpoledne lákal. Dalo se to pochopit, jelikož olympiáda je velká událost, přestože ji tentokrát podruhé dala košem zásobárna nejlepších hráčů světa s názvem NHL. Následně si ale všichni fanoušci rozbalili jen hezky zabalený dárek s příšerným obsahem.

To, oč tu vlastně šlo, prakticky vůbec nezaznělo. Respektive zaznělo, ale tak nějak to nikomu k ničemu není. Svaz skutečně odkryl 24 jmen vyvolených. Následně však dodal, že mají na vedlejším stole položený ještě jeden balíček hráčských karet, a že oba balíčky si můžou libovolně do 24. ledna promíchávat dle libosti.

Hned po odhalení nekonkrétní soupisky zazněla první otázka od novinářů na kouče národního týmu Filipa Pešána: „Co říkáte na to, že máte podle slov Tomáše Krále před olympiádou nůž na krku?” Atmosféra jako víno! 

Další perličkou byly odpovědi generálního manažera reprezentace Petra Nedvěda. Na otázky konkrétních hráčů, kteří v základní nominaci chyběli, odpovídal jako přes kopírák: „Budu se opakovat. V nominaci není, ale klidně tam nakonec být může,“ reagoval Nedvěd na tiskové konferenci.

Pokud to byla taktika, jak vytočit novináře pokládající dotazy, tak byla nepochybně zcela úspěšná.

https://twitter.com/ramparobert15/status/1481619169812566018?s=21

Dokonce i samotní hokejisté před nominací netušili, jestli na seznamu jsou či nikoliv. Nikdo jim ani nezavolal. Snad jim tedy alespoň do e-mailu poslali odkaz, kde tohle divadlo mohou sledovat. 

Na druhou stranu, v dalších minutách by se stejně dozvěděli, že jejich šance jsou do 24. ledna tak 50/50. Snad kromě Červenky, Krejčího a možná ještě pár dalších. Zkrátka tisková konference, která kdyby se nekonala, bude nám všem teď alespoň trochu veseleji.

Nakonec vlastně po tom celém cirkusu nikoho nepřekvapí fakt, že na soupisce (té zveřejněné) chybí například nejproduktivnější hráč extraligy Filip Chlapík, nejproduktivnější hráč finské ligy Lukáš Jašek, nebo jeden ze tří nejlepších hráčů Channel One Cupu Milan Gulaš.

Pokud už byli termínově tlačeni Mezinárodním olympijským výborem, stačilo jim tenhle nekonkrétní seznam poslat do mailové schránky a netrápit všechny okolo. 

VYMĚNIT VŠECHNY!

Po dnešní tiskovce mám definitivně jasno. Kdyby záleželo na mně, tak tam příště nechci vidět už ani jednoho člověka z dnešní sestavy. Pokud se budu chtít koukat na komedii, postačí nabídka nějaké streamovací platformy.

Tak mě napadá, co je třeba ještě všechno pokazit, aby k tomu konečně došlo? Co je třeba ještě vidět a zažít, aby schopní lidé, kteří se o český hokej starat chtějí, převzali iniciativu do svých rukou?

To, co se v poslední době kolem naší oblíbené hry v tuzemsku děje, to je totiž hotová katastrofa. Co hůř, stále totiž asi nejsme ještě úplně na dně. Už dávno totiž nepozorujeme jen fiasko na ledě.

Zdroj: Český hokej 

Reklama

Hokej

Český hokejista Hrabík v AHL dostal stopku na 30 zápasů za rasismus. Stydím se za to, zkusím to odčinit, říká

Velký skandál v zámoří. Český hokejista Kryštof Hrabík rasistickými gesty urazil svého soupeře, za což vyfasoval dlouhodobou stopku. K situaci se však postavil čelem a pokusí se své chování odčinit.

Publikováno

dne

Velký skandál v zámoří. Český hokejista Kryštof Hrabík rasistickými gesty urazil svého soupeře, za což vyfasoval dlouhodobou stopku. K situaci se však postavil čelem a pokusí se své chování odčinit.

Dvaadvacetiletý kladenský odchovanec se minulý týden v utkání mezi San Jose Barracuda a Tucsonem Roudrunners dopustil rasistického chování, když vůči Boku Imamovi, hráči soupeře, imitoval pohyby opice.

AHL, tedy soutěž, v níž Kryštof Hrabík působí, se případem pochopitelně zabývala a došla k jasnému výsledku. Hrabík je vinen a bude pykat. V soutěži dostal stopku na dlouhých 30 zápasů.

Českého hokejistu pomohlo usvědčit video, které mělo vedení soutěže k dispozici.

Hrabík se však ke svému provinění staví čelem a trest přijímá. Odvolávat se tedy nehodlá. Naopak.

„Mrzí mě, co se stalo, nesu za to plnou zodpovědnost. Stydím se za to. Neměl jsem v úmyslu dělat cokoliv rasistického, nenapadlo mě, jak by gesto mohlo být vyloženo. Bylo to hrozné. Na nic se nevymlouvám. Poslal jsem Bokovi osobní omluvu, respektuji ho a je mi líto, že jsem ho vystavil takové situaci,“ stojí v prohlášení Hrabíka.

Kladenský odchovanec pochopitelně zaregistroval prohlášení svého soupeře, kterého urazil. Prý jej zděsilo, co mu způsobil. Upřímně tedy doufá, že mu bude odpuštěno.

Kromě svého soupeře se Hrabík omluvil AHL, San Jose Barracuda, Tucsonu Roudrunners i svým spoluhráčům.

Hrabík může po 12. březnu požádat o snížení svého trestu. To se ovšem bude odvíjet podle toho, jak si povede ve školícím programu o rasismu a inkluzi, který absolvuje pod vedením výboru NHL.

„Pokud dostanu příležitost, udělám vše, co je v mých silách, abych odčinil své činy a šel příkladem,“ vyjádřil se český hokejista.

Zdroj: SportsNet, AHL

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Třígólový Plekanec: Na hattrick jsem vůbec nemyslel, nejsem žádný střelec

Velezkušený útočník hokejového Kladna Tomáš Plekanec si proti Motoru České Budějovice připsal hattrick. Více než tři úspěšné trefy jej však potěšily tři body do tabulky.

Publikováno

dne

Velezkušený útočník hokejového Kladna Tomáš Plekanec si proti Motoru České Budějovice připsal hattrick. Více než tři úspěšné trefy jej však potěšily tři body do tabulky.

Kladno se rozhodně v sezóně 2021/22 nepohybuje v takových vodách, kde by být chtělo. Asi nikdo ze středočeského klubu nepředpokládal, že se Kladno bude bít o první čtyřku. Po postupu z Chance ligy se chtělo Kladno soustředit na to, aby bylo co nejdále sestupovým příčkám. To se mu nyní daří jen s vypětím všech sil.

I proto byla páteční výhra nad Motorem tak důležitá. Byť mají zlínští Berani zápas k dobru, jedenáctibodové manko na předposlední Kladno je již poměrně značné. I toho si byl vědom v dobré náladě vyprávějící Plekanec.

„Jsem hlavně rád za výhru a za to, že jsme posbírali nějaké body do tabulky. Góly jsou samozřejmě hezké, ale v naší situaci to je úplně jedno. Je potřeba, aby se kdokoliv prosadil a abychom měli body,“ uvedl v rozhovoru pro klubový web.

V odpovědi hráče, který po mnoho let oblékal dres Montrealu Canadiens, se značil týmový duch. Kdyby si měl Plekanec vybrat mezi třemi body a nulou v osobních statistikách či hattricku bez tří bodů pro Kladno na konci zápasu, okamžitě by sáhl po první variantě.

I tak ho zákonitě úspěšný střelecký večer potěšil: „Je to samozřejmě hezké. Já nejsem žádný střelec a soustředím se na spoustu jiných věcí než na góly. Když takový zápas vyjde, tak má každý hráč radost.“

V poslední minutě zápasu hrál Motor bez brankáře a zkoušel srovnat skóre na 4:4. Právě tehdy se Plekance u mantinelu v obranném pásmu Kladna dostal k puku. Přes tři čtvrtiny hřiště jej poslal do odkryté branky. Když se jej reportér ptal, zda to bylo ihned jeho cílem, dostalo se mu záporné odpovědi.

„Vůbec. Je to o gól, člověk na to nemůže koukat. Když tam byla prázdná brána, tak jsem to zkusil. Abych se přiznal, tak jsem ani moc nechtěl střílet. Spíš jsem to tam chtěl hodit, aby nebyl icing. To, že to tam dolétlo, je samozřejmě super.“

Že to je super, na tom se asi shodnou všichni fanoušci hokejového Kladna.

Zdroj: Rytíři Kladno

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Plekanec táhne Kladno k záchraně, Motor skolil hattrickem

Útočník Kladna Tomáš Plekanec si v pátečním zápase proti Motoru připsal hattrick a pomohl navýšit náskok Rytířů na poslední Zlín na 11 bodů.

Publikováno

dne

Devětatřicetiletý útočník Kladna Tomáš Plekanec si v pátečním zápase proti Motoru připsal hattrick a pomohl navýšit náskok Rytířů na poslední Zlín na 11 bodů.

Že bude boj o setrvání Kladna v nejvyšší soutěži tuhý, to se předpokládalo. Že se však budou nejspíše muset Rytíři z představy sestupu třást až do posledního kola, to si majitel klubu Jaromír Jágr, Tomáš Plekanec ani ostatní hráči pravděpodobně nepřipouštěli. Realita je však přesně taková. O udržení si to rozdají už jen nyní předposlední Kladno a poslední Zlín.

V utkání devětatřicátého kola Tipsport Extraligy ledního hokeje mezi Kladnem a Motorem České Budějovice šlo oběma týmům o hodně. Kladno si chtělo připsat cenné body do tabulky, aby navýšilo náskok na Berany. Motor zase bojuje o první čtyřku zajišťující přímý postup do čtvrtfinále play-off.

Hned po sedmi minutách se Motor dostal do vedení 2:0 a vypadalo to na dlouhý večer v podání domácího celku. Pokud by Kladno přísun branek nedokázalo zastavit, obdrželo by slušný příděl. To se nakonec nestalo a do první přestávky vstupovaly oba týmy do kabin za stavu 1:2 poté, co se ve 13. minutě prosadil po přihrávce kapitána Plekance Adam Kubík.

Po pauze už začal střelecky úřadovat (při absenci Jaromíra Jágra) nejzkušenější odchovanec Kladna v sestavě. Ve 27. minutě se Plekanec dostal do samostatného úniku a Hrachovinu prostřelil mezi betony – 2:2. O jedenáct minut později Kladno dokonalo obrat, když si svou první extraligovou trefu v životě připsal z Litoměřic hostující Martin Kadlec – 3:2.

V posledním klání srovnal ve 45. minutě českobudějovický Vondrka, Kladno se však vidiny zisku tří bodů vzdát nechtělo. V závěrečné pasáži utkání se v přesilovce podruhé prosadil Tomáš Plekanec střelou po břevno branky strážené Hrachovinou, při powerplay hostů se pak z obranného pásma trefil do odkryté klece a pojistil tak výhru 5:3.

Legendární útočník s dlouholetými zkušenostmi z NHL táhne svůj mateřský tým za záchranou. V dosud odehraných 39 zápasech letošního ročníku si devětatřicetiletý útočník přišel již na 39 bodů (11+28). Zajímavá souhra náhod.

Zdroj: Livesport, Rytíři Kladno

Pokračovat ve čtení

Oblíbené