Spojte se s námi

eSport

Turnaj fanklubů se povedl, další ročník určitě uspořádáme, má jasno organizátor akce a předseda fanklubu Schwarz-Gelbe Bienen

Publikováno

dne

V době, kdy se nemohl hrát fotbal, jsme mohli být alespoň svědky turnaje fanklubů ve FIFA 20. Ten ve čtvrtek skončil a známe tak i jeho vítěze, kterým se stal fanklub Bayernu Mnichov, Red Dogs. Pořadatelé Schwarz-Gelbe Bienen se umístili třetí. Jak turnaj hodnotí organizátor a předseda fanklubu Borussie Dortmund Ondřej Vašek?

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2558118164427861&id=2231986797041001&__cft__[0]=AZUzNmd58q9a38a68e_aONK_PMu_nNSj8l3ei-SZLvVKjUY42fVA7sakjwEl3hvAfMNiRXqPmx4ECOqQbuogq90ysilMHBw7lVV7yfm_tVKAFq39aRkjMtPMFuyDjpJRn7gFiFGzrorvHtCCJSQsiMZrL5tPcAFzCjehSpw5u3DEzg&__tn__=%2CO%2CP-R

Ve čtvrtek se odehrály poslední zápasy turnaje. Jak jej hodnotíte z pozice organizátora?

Všichni jsme se shodli, že turnaj se povedl, až na pár malých chybek a detailů, které příště doladíme. Podobnou věc jsme před tím nikdy neorganizovali, takže jsme určitě spokojení.

Stíhal jste sledovat všechna utkání?

Samozřejmě jsem viděl všechny zápasy našeho fanklubu jak ve skupině, tak ve vyřazovací části. Pár zápasů ostatních fanklubů ve skupinách mi uteklo. Odhadem jsem viděl naživo přibližně tři čtvrtiny programu turnaje.

Před začátkem turnaje jste zmiňoval, že eSporty nesledujete. Jak vás to tedy bavilo jako diváka? Budete odteď eSport akce sledovat více?

Ani jsem nečekal, že mě to takhle chytne. Hlavně při našem čtvrtfinále a semifinále jsem to prožíval, jako by to byl normální zápas. Bylo to pěkné zpestření v této době, ale normální zápas to určitě nenahradí, takže eSporty v plánu sledovat nemám.

Rovněž jste tipoval, že vyhraje zástupce Red Dogs, což se také vyplnilo. Jak jste ovšem spokojen s výkony zástupce vašeho fanklubu, který skončil třetí?

Myslím, že s výkonem našeho hráče můžeme být extrémně spokojeni. Před turnajem jsme si za cíl dali semifinále, což jsme splnili. Ze 6 zápasů prohrál náš reprezentant pouze semifinále, byť tam se samozřejmě vždy láme chleba. Nezbývá nám než poděkovat Karlosovi za úžasné zápasy a více než úspěšnou reprezentaci našeho fanklubu.

Víme, že jeden den vypadly EA servery a na jedno utkání málem „nedorazil“ hráč. Byly i nějaké další technické či jiné potíže, které jste musel řešit? Jak jste to zvládal po psychické stránce?

Ještě jsme měli problém při jednom zápase, kdy ani jednomu hráči nešlo streamovat. Zápas sice začal s hodinovým zpožděním, ale důležité je, že se to odehrálo. Většina hráčů byla disciplinovaná a dorazila včas. Byli ale i tací, kteří se v naší interní facebookové skupině sháněli celý den po soupeři na přátelské utkání a pak minutu před začátkem duelu nebyli přihlášení ke streamu. Ale celkově se i po technické stránce turnaj vydařil.

Co říkáte na sledovanost? Živé přenosy sice tolik diváků nemívaly, ale záznamy utkání mají sledovanost v drtivé většině nad 200, některá utkání se blíží 1000.

Sledovanost živě se v průměru pohybovala okolo 50 lidí. S tímto jsme spokojeni, odhadovali jsme podobné číslo. Jak říkáte, hodně mě překvapila čísla zhlédnutí ze záznamu, s čísly 500+ jsme v žádném případě nepočítali. Samozřejmě táhly ty větší kluby – Arsenal a Manchester United. Živě se dívalo nejvíc lidí na naše čtvrtfinále s Manchesterem. Jsem rád, že máme tento rekord.

Jaké máte ohlasy? Ať už od hráčů, fanklubů či těch, co turnaj sledovali?

Většina byla spokojená. Samozřejmě se našli i tací, kteří spokojení nebyli. Tak je to ale vždy, nejde se zavděčit všem. Kdyby si z toho člověk dělal těžkou hlavu, nemohl by dělat nic.

V rozhovoru před turnajem jste tvrdil, že o dalším případném ročníku rozhodne, zdali naplníte očekávání z hlediska sledovanosti a spokojenosti účastníků. Jak to tedy vypadá?

Jak už jsem říkal, celkově jsme s organizací a průběhem turnaje spokojeni, takže ano, další ročník určitě uspořádáme. Zatím to vypadá někdy na letošní podzim a zimu. Chtěl bych tímto ještě jednou poděkovat všem lidem, kteří se na turnaji podíleli, případně se ho účastnili aktivně jako hráči. A speciální díky Vojtovi ze Schwarz-Gelbe Bienen, který celý turnaj připravoval grafiky na sociální sítě.

Na závěr bych rád poděkoval za rozhovor a popřál mnoho štěstí do budoucna!

Reklama

Oblíbené