Spojte se s námi


Evropská liga

Turci se zbláznili? Preciado zaujal Galatasaray, mluví se o prvních nabídkách. Proč by chodil do horšího týmu? ptají se fanoušci Sparty

Angelo Preciado za sebou má životní dvojzápas, když zazářil v šestnáctifinále Evropské ligy proti tureckému velkoklubu Galatasaray Istanbul. V tureckých médiích se ihned začalo mluvit o jeho přestupu právě do týmu, který pražská Sparta vyřadila. Co na to fanoušci?

Publikováno

dne

Angelo Preciado za sebou má životní dvojzápas, když zazářil v šestnáctifinále Evropské ligy proti tureckému velkoklubu Galatasaray Istanbul. V tureckých médiích se ihned začalo mluvit o jeho přestupu právě do týmu, který pražská Sparta vyřadila. Co na to fanoušci?

Časy, kdy se fanoušci pražské Sparty s nelibostí museli vypořádat s tím, jestli na pravém kraji nastoupí Tomáš Wiesner či Jan Mejdr, už jsou pryč. Aktuálně je jasnou jedničkou na tomto postu Angelo Preciado a to se zřejmě jen tak nezmění.

Letenští jej koupili na začátku sezonu za 2 miliony eur. Počítalo se s tím, že bude mít přínos zejména v ofenzivě, ale ekvádorský krajní bek prokazuje, že umí také skvěle bránit a poměrně rychle se stal klíčovým hráčem.

Brian Priske jej samozřejmě nenechává hrát neustále. Nechce riskovat, že by se jeden ze základních kamenů jeho sestavy zranil kvůli přílišnému vytížení. Jinak ale Preciado hraje tak často, jak jen to jde.

Fanoušci jsou z jeho výkonů nadšení, žasnou i experti. Post, kde měla Sparta dlouhodobě slabé místo, je nyní jedním z nejlépe obsazených. Šestadvacetiletý fotbalista navíc září i ve velkých a těžkých zápasech, což je stěžejní.

Naposledy se předvedl parádně v dvojzápase šestnáctifinále Evropské ligy proti istanbulskému Galatasaray. V prvním utkání se blýskl gólem a asistencí, v odvetě skóroval rovněž. V této sezoně již má na kontě 3 góly a 4 asistence v 17 soutěžních duelech.

Preciado údajně zaujal Galatasaray, co na to fanoušci?

Ihned poté, co Sparta dokázala Galatasaray vyřadit, došel jeden z tureckých novinářů přímo za hvězdou pražského klubu s otázkou týkající se možného přestupu. Angelo Preciado jej poměrně rychle odpálkoval s tím, že to je možné, ale spíše chtěl mít klid.

To turecký plátek Fanatik přišel s konkrétnějšími informacemi. Galatasaray se prý sejde s vedením Sparty a zvažuje nabídku ve výši 3,5 milionů eur. Už jen samotná suma je ale naprostý nesmysl. Za podobnou částku jej letenští rozhodně neprodají.

Mimo to však server Fanatik přinesl údajné vyjádření ekvádorského beka. „Bylo by pro mě ctí hrát za Galatasaray. Pokud se domluví s mým klubem, tak proč ne?“ měl reagovat na zvěsti o přestupu.

Turecká sportovní média je však nutné brát s rezervou. Spekulace o nejrůznějších přestupech přinášejí neustále, jen málokdy jsou ale skutečně pravdivé. Podle toho vypadají reakce fanoušků Sparty.

„Proč by chodil do horšího týmu, než v jakém je teď?“ zní jedna z reakcí na přestupové zvěsti. Pochopitelně padají vtípky i na hráčovo vyjádření.

Zdroj: Fanatik, Twitter, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.