Spojte se s námi


Evropská liga

Galatasaray je pro něj vysněný soupeř? Preciado se prosadil i v odvetě, takto krásným dloubáčkem poslal Spartu do vedení

Pražská Sparta ve čtvrtek večer nastoupila k odvetě šestnáctifinále Evropské ligy proti Galatasaray. Na domácí půdě zahájila zápas nejlépe, jak mohla. Krásným gólem se blýskl obránce Angelo Preciado.

Publikováno

dne

Pražská Sparta ve čtvrtek večer nastoupila k odvetě šestnáctifinále Evropské ligy proti Galatasaray. Na domácí půdě zahájila zápas nejlépe, jak mohla. Krásným gólem se blýskl obránce Angelo Preciado.

Před týdnem to byla v Istanbulu velkolepá podívaná. Pražská Sparta hrála na půdě Galatasaray skvěle, na výhru ale nedosáhla. Místo toho jela domů s porážkou a pachutí toho, že si duel prohrála neproměněnými šancemi sama.

Turecká média pěla na letenské po utkání ódy. Stejně tak si chválu český mistr vysloužil také ve své vlasti. Nicméně to k postupu nestačí. Bylo potřeba se vrátit na vítěznou vlnu. To se podařilo. O víkendu si Sparta napravila chuť s Libercem (2:1).

Ve čtvrtek pak na Letnou dorazil istanbulský celek k odvetě s vedením 3:2. Už však věděl, že jej nečeká nic snadného. Naopak. Navíc domácí celek měla hnát zaplněná aréna, což se také stalo.

V první bitvě zazářil na sparťanské straně Angelo Preciado. Blýskl se gólem a asistencí. Hrál skvěle. Proti Liberci vůbec do utkání nenastoupil, aby byl proti Galatasaray fit. To se v úvodu odvety ukázalo být jako důležitý krok.

Angelo Preciado znovu udeřil

Jeho gól v prvním zápase s Galatasaray se zařadil mezi nejkrásnější v celém kole Evropské ligy. Dokonce byl zařazen do nominace nejkrásnějších tref. Skoro se zdálo, že mužstvo z Istanbulu bude jeho vysněným soupeřem.

V odvetě se to víceméně potvrdilo. V osmé minutě totiž znovu skóroval. Kaan Kairinen jej poslal do samostatného úniku a ofenzivně laděný krajní bek si poradil náramně. Povedeným dloubáčkem přehodil gólmana soupeře a poslal Spartu do vedení 1:0.

Angelo Preciado si tak vylepšil bilanci v této sezoně na 3 góly a 4 asistence v 17 soutěžních zápasech. Jenže v 16. minutě dokázal Galatasaray srovnat na 1:1.

Zdroj: UEFA, Transfermakrt, Twitter

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.