Talenty i možné návraty! Kteří zápasníci z České republiky mají šanci dostat se do UFC?

Českou republiku v UFC aktuálně skvěle reprezentují Jiří Procházka, David Dvořák a Uzbek s českým srdcem Makhmud Muradov. Není však vyloučeno, že by se k nim mohl časem přidat někdo další. Kdo má největší šanci?

Zdroj: Oktagon MMA

Karlos Vémola, Viktor Pešta, Lucie Pudilová, Makhmud Muradov, David Dvořák a Jiří Procházka. Toť výčet reprezentantů České republiky, kteří hájili či stále hájí naše státní barvy v UFC.

O návratu Vémoly mezi světovou špičku by se již dalo velmi pochybovat, Pešta s Pudilovou však dveře stále zavřené mít nemusí.

Pešta má 30 let, přesouvá se do polotěžké váhy a v ní by mohl mít skvělé výsledky. V UFC se rval se absolutní špičkou a rozhodně si nevedl zle, třebaže jeho bilance není zrovna skvostná.

Pudilová je ještě mladší. Ve 26 letech může mít stále to nejlepší před sebou. Umí předvádět atraktivní zápasy, její jméno ve světě ženského MMA něco znamená a její návrat do nejlepší organizace rozhodně nemusí být pouhým snem.

Jsou tu však i jména, co ještě UFC neokusila, ale v budoucnu by mohla. Kdekdo by dával naděje Patriku Kinclovi, který ukazuje, že patří minimálně mezi evropskou špičku. Šanci by si jistě zasloužil, ovšem sám se k tomu neupíná.

Jinak už to má Tereza Bledá. Ta se chce stát nejmladší zápasnicí, která se do UFC dostala a nakročeno má skvěle. Má ještě stále na čem pracovat, ovšem takový talent se jen tak nevidí. Skvělé jméno si udělala zejména v sérii turnajů Oktagon Underground, kde porazila výše zmíněnou Pudilovou, Šormovou či Szabovou.

Velkým talentem oplývá i Jakub Tichota. Je velmi komplexní a je považován za jeden z největších talentů domácí scény. Právem. Navíc působí velmi skromně, stále na sobě pracuje, je cílevědomý a jeho zápasy jsou atraktivní. Rozhodně na to má!

Nejinak je na tom populární Leo Brichta, který předvádí jeden krásný zápas za druhým. Navíc se konečně dostal na vítěznou vlnu a zájem o něj začal být i v zahraničí, konkrétně v Rusku. Bude-li na sobě pracovat a bude dbát i na svou pověst, není důvod, proč by neměl v budoucnu od UFC dostat nabídku.

Posledním jménem, které musí být zmíněno, je Matěj Peňáz. Fantastický postojář, který do MMA teprve vstupuje, má rozhodně velký potenciál. O jeho postoji netřeba pochybovat, talent má ale také na zemi, kde se učí velmi rychle.

Leckdo jej srovnává s šampionem UFC Israelem Adesanyou, jenž měl podobnou cestu, když nejprve zápasil v postojářské organizaci Glory, aby se následně stal postrachem v UFC.

Zaručeno pochopitelně není nic, ovšem tato jména mají potenciál, který by mohl pomoci v cestě mezi absolutní světovou špičku.

Zdroj: Oktagon MMA, RCC, KSW, Sherdog

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

    • Kozmovi se zatím v zahraničí zrovna třikrát nedařilo. Nemluvě o tom, že se nedávno sám nechal slyšet, že se nikam do zahraničí nežene a že je v Oktagonu maximálně spokojen. Nedá se zrovna očekávat, že by se měl do UFC dostat, i když nadcházející zápas s Apollem by ho možná mohl posunout dál. Bylo by skvělé ho tam vidět, nicméně takovou šanci zkrátka nemá.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Plzeň chce být na přestupovém trhu aktivní! Zájem má o tři záložníky, brankáře a mladého stopera Karviné

Plzeňská Viktoria nechce být pozadu, a tak již jedná o posilách na ročník 2021/22. V současné době se v klubu hojně spekulují jména tří záložníků, brankáře a stopera. O kom je řeč?

10 nejstarších fotbalových klubů v České republice

Fotbal je nejrozšířenějším sportem na světě. Není tak divu, že kluby vznikaly již v 19. století i na území nynější České republiky. O jaké týmy jde? Valná část z nich existuje dodnes.

Rýsuje se další velký průlom? Ženám se umožní hrát mužský fotbal!

Nizozemská fotbalová federace se rozhodla od příští sezóny uskutečnit obrovský průlom. Ženám umožní hrát fotbal v dospělých mužských kategoriích. Začíná se rýsovat nová epocha fotbalu?