Spojte se s námi


Chance Liga

Sparta už zná jméno nového kapitána! Nástupcem Krejčího je stoper Panák, který v klubu začíná svou šestou sezonu

Filip Panák je novým kapitánem pražské Sparty. Hráč, jehož kariéra byla v určitý moment na vlásku, je nástupcem Ladislava Krejčího, který v létě zamířil do španělské Girony. K jeho nové roli se vyjádřil nejen on, ale také Tomáš Rosický s Larsem Friisem.

Publikováno

dne

Filip Panák je novým kapitánem pražské Sparty. Hráč, jehož kariéra byla v určitý moment na vlásku, je nástupcem Ladislava Krejčího, který v létě zamířil do španělské Girony. K jeho nové roli se vyjádřil nejen on, ale také Tomáš Rosický s Larsem Friisem.

  • Sparta po odchodu Krejčího hledala nového kapitána
  • Jasným kandidátem byl zástupce Filip Panák
  • Sparta nyní toto jméno potvrdila

Po odchodu Ladislava Krejčího musela Sparta hledat nového kapitána. Jeho zástupcem byl Filip Panák, tudíž se mělo za to, že se okamžitě stane jeho nástupcem.

V přípravě ale z pochopitelných důvodů měli pásku jiní, ale on nové sezony ji bude na své ruce nosit pravidelně už jen jeden hráč. Panák je oficiálně novým kapitánem Sparty.

Osmadvacetiletý stoper začíná na Letné svou šestou sezonu a jednu dobu se zdálo, že je jeho kariéra u konce a dokonce byl v ohrožení i jeho život. Fanoušci tedy tuto volbu vítají.

Panák a reakce

„Filip jde ostatním příkladem v tom, jak se nikdy a za žádných okolností nevzdává. Je ve Spartě respektovaný jako hráč i jako osobnost. Svěřit mu kapitánskou pásku proto byla přirozená volba,“ řekl pro klubový web sportovní ředitel Tomáš Rosický.

„Pany patří k oporám týmu a vůdčí roli měl už v posledních dvou sezonách. To, že volba padla právě na něj, je logickým krokem, a zachováváme díky tomu kontinuitu.

Jeho charakter a houževnatost jsou pro ostatní příkladem. Zároveň je díky svým zkušenostem a klidu na hřišti i mimo něj obrovským přínosem pro celou kabinu. Bude mít samozřejmě oporu i v ostatních zkušených hráčích,“ dodal hlavní trenér Lars Friis.

„Je to pro mě obrovská čest, ale zároveň i závazek. Cítím vůči fanouškům, zaměstnancům, realizačnímu týmu a kabině velkou odpovědnost.

Pro mě osobně se navzdory tomu všemu tolik nezmění, chci být na hřišti stále stejný. O kompetence se budeme tak jako v minulých sezonách dělit s dalšími zkušenými kluky. Určitě to není o mně samotném,“ řekl sám Panák.

Zdroj: AC Sparta Praha

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.