Spojte se s námi


Evropská liga

Sparta? Proti Galatasaray byla senzační, zápasy s ní pro nás budou velkou prověrkou, říká kouč Liverpoolu Jürgen Klopp

V pátek se losovalo další kolo vyřazovací fáze evropských pohárů a Sparta se Slavií před sebou mají nelehké bitvy. Zatímco sešívaní změří síly s AC Milán, letenské čeká Liverpool. Jak na dvojzápas s českým mistrem reaguje kouč Jürgen Klopp?

Publikováno

dne

V pátek se losovalo další kolo vyřazovací fáze evropských pohárů a Sparta se Slavií před sebou mají nelehké bitvy. Zatímco sešívaní změří síly s AC Milán, letenské čeká Liverpool. Jak na dvojzápas s českým mistrem reaguje kouč Jürgen Klopp?

Po senzačním obratu se dočkala pražská Sparta parádní odměny. Poté, co do osmifinále Evropské ligy postoupila díky tomu, že v odvetě naprosto přejela istanbulský Galatasaray, změří síly s evropským gigantem.

Nejenže si udělá výlet do Anglie, kde po dlouhých letech okusí slavný Anfield, ale také na Letné přivítá Liverpool FC. Anglický tým má v kádru mnoho hvězd, navíc jej vede charismatický Jürgen Klopp, který vede Reds v této sezoně naposledy.

Že je to v podstatě vysněný los pro českého mistra, o tom se netřeba dlouze bavit. O reakcích anglických fanoušků jsme vás již informovali. Co ale na dvojzápas se Spartou říká právě německý stratég ve službách jednoho z největších anglických klubů?

„První věc, kterou bych chtěl říct, je, že v této fázi evropských soutěží dává smysl, když očekáváte těžký test. Přesně toho se dočkáme,“ nechal se v reakci na los slyšet pro klubový web Jürgen Klopp.

Jürgen Klopp nehodlá Spartu podcenit

„Sparta si své místo v osmifinále zasloužila senzačním zápasem i výsledkem, kterým porazila Galatasaray. Nemám pochyb o tom, že to pro ni byla speciální noc. Teď na to bude chtít navázat proti nám,“ má jasno německý trenér.

„Nezbývá moc času, než se s ní utkáme, ale doufám, že budeme v dobré formě. Budeme to potřebovat. Tabulka české ligy nám napovídá, jak dobrou sezonu Sparta prožívá. Myslím, že je jednou prohrála. Musíme být připravení,“ říká Jürgen Klopp.

Celkově se tedy kouč Reds na dvojzápas těší. První duel se odehraje na Letné již 7. března. Odveta na Anfieldu proběhne 14. března.

Zdroj: Liverpool FC, UEFA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.