Spojte se s námi


Evropská liga

Reakce fanoušků Liverpoolu před zápasy se Spartou: Odkud jsou? Můžeme nasadit hráče z akademie

Sparta již zná svého soupeře pro osmifinále Evropské ligy. Na Letnou přijede slavný Liverpool, aktuální lídr anglické Premier League, který bude plnit roli jednoznačného favorita. Jak reagují fanoušci Reds na tento los?

Publikováno

dne

Sparta již zná svého soupeře pro osmifinále Evropské ligy. Na Letnou přijede slavný Liverpool, aktuální lídr anglické Premier League, který bude plnit roli jednoznačného favorita. Jak reagují fanoušci Reds na tento los?

V rámci šestnáctifinále Evropské ligy narazila pražská Sparta na Galatasaray Istanbul. V Turecku sice aktuální lídr Fortuna ligy prohrál 3:2, avšak v domácím prostředí i díky vyloučení obránce Ayhana vyhrál 4:1.

Zaslouženě se tedy mohl radovat z postupu do osmifinále Evropské ligy. V něm mohl výběr dánského trenéra Briana Priskeho narazit na Liverpool, Leverkusen, Villarreal či West Ham.

Los nakonec Spartě přisoudil nejtěžší možnou variantu, kterou je anglický Liverpool. Reds se v současné chvíli nachází v čele tabulky Premier League, přičemž na svého nejbližšího pronásledovatele mají čtyřbodový náskok.

V základní skupině Evropské ligy rozhodně nebyl výběr kouče Jürgena Kloppa bezchybný. Zapříčiněno to ale bylo i tím, že německý stratég dával příležitost i těm hráčům, kteří obvykle nedostávají tolik prostoru. Reds nakonec opanovali skupinu E se ziskem dvanácti bodů.

A jak reagují příznivci tradičního anglického celku na osmifinálový los? „Omlouvám se, kdo jsou? V jaké lize hrají?“ zní jeden z nejpopulárnějších komentářů na sociální síti Instagram.

„Proti nim můžeme nasadit hráče z akademie,“ přidává se další z fanoušků. Najdou se ale i takoví, kteří doporučují tým z hlavního města České republiky nepodceňovat. „Včera večer jsem Spartu viděl, byli skvělí. Nesmíme to brát na lehkou váhu,“ napsal jeden z nich.

Úvodní duel se odehraje 7. března na Letné, odveta odveta o týden později na Anfield Road. Sparta bude do tohoto dvojzápasu vstupovat v roli výrazného outsidera, což by jí mohlo pomoci.

Zdroj: UEFA, Instagram – Liverpool

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.