Reklama

Slavie před rokem koupila gólmana, ten odehrál 3 zápasy a nyní kupuje dalšího. Proč?

Dnes 12. července 2021 oznámila pražská Slavie příchod brankáře Aleše Mandouse ze Sigmy Olomouc. Výměnou jim na hostování poslala brankáře Jana Stejskala, kterého zakoupila z Mladé Boleslavi před necelým rokem. V tomto článku si rozebereme brankářské rošády pražského celku v poslední době.

Dne 9. srpna 2020 přišel na hostování s opcí do Slavie nyní čtyřiadvacetiletý brankář Jan Stejskal z Mladé Boleslavi. Byť do té doby neodehrál ani jedinou minutu v dresu pražského klubu, tak sešívaní 31. prosince 2020 uplatnili opci a přivedli rodáka z Pardubic nastálo.

V druhé polovině sezóny odehrál Stejskal, už jakožto kmenový hráč sešívaných, pouhá 3 utkání. Ano, v druhé polovině sezóny jej chvíli trápila zranění, ale i tak jsou 3 zápasy strašně málo.

Zvláště přihlédneme-li k tomu, že rovnou 2 zápasy byly v rámci Mol Cupu. Jeden proti třetiligovému celku Slavia Karlovy Vary a ten druhý proti druholigové Dukle.

V příští sezóně si ovšem Stejskal další starty v sešívaném dresu nepřidá, neboť se stal součástí brankářské rošády na trase Slavia Praha a Sigma Olomouc.

Do Prahy totiž zamířil na přestup devětadvacetiletý Mandous a opačným směrem míří na roční hostování bez opce právě Stejskal.

V pražské Slavii nadále zůstávají brankáři Ondřej Kolář a Přemysl Kovář. Druhý zmíněný ovšem už funguje spíše jako nějaký maskot klubu a motivátor v kabině než jakožto právoplatná součást kádru.

Mimo to je kmenovým hráčem pražské Slavie i talentovaný devatenáctiletý brankář Jakub Markovič, jenž byl pro nadcházející sezónu poslán na hostování do Pardubic.

Také nezapomeňme zmínit slovenského brankáře Martina Vantrubu, který byl považován za nejtalentovanějšího brankáře na Slovensku. Tohoto rodáka z Trnavy koupil český klub 4. ledna 2018 za 500 tisíc eur.

A kolik že tento Slovák odehrál zápasů v sešívaném dresu? Neodehrál ani jeden. Po většinu času jej Slavie posílala na hostování, ať už zpátky na Slovensko, v rámci české ligy či dokonce do Dánska.

Přesně před devíti dny skončila Vantrubova etapa v rámci Slavie, neboť byl prodán do slovenského celku Dunajská Streda. Během 3 a půl let mu tedy nebylo dopřáno ani jedno čestné utkání ve slávistickém dresu.

Kdybychom se měli zaměřit na podobné osudy hráčů z pole, tak by to vydalo na samotný článek a že by byl tedy pěkně dlouhý.

Co si myslíte vy o tom, že Slavie skupuje všechno co projeví v naší soutěži nějaký talent a potom tento hráč třeba jenom několik let bloudí po hostování, anebo nedostane pořádnou šanci?

Zdroj: Transfermarkt

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Zřejmě, že levá ruka neví co dělá ta pravá. A nebo to tam někdo tuneluje a v bordelu, který vždy šel za Luftjardou, na to (ne)přišli až teď.

 2. Tak Luftjarda má zřejmě provize z každého nákupu co udělají. Ty nákupy jsou často finančně přestřelené a určitě je tam prostor na malou domu. Až jednou udělají číňani audit tak Luftjarda doslova zmizí…

  • Článek je o současné brankářské situaci ve Slavii + o zamyšlení se nad tím, že Slavia zbytečně skupuje hráče a pak jim nedá ani šanci. Takže tento článek na rozdíl od vašeho komentáře nějakou přidanou hodnotu má 😉

 3. Mě připadá že kupujou hned každýho proto aby se jím dřív neposílila konkurence.Nezmar asi věděl proč ze stadionu u trati zdrhá.

 4. Dominiku, když píšeš o brankářské situaci, tak jsi vynechal Vágnera, ten má taky odchytaný zápas s Opavou, kousíček v Brně a chytal i po zranění Koláře v pohárové Evropě. Ale jinak souhlasím s Pepem, je to opravdu o hovně a je to hodně zaměřené proti Slávii. Osobně se našem klubu střídají hráči, ale pokud mají kvalitu, tak jim Trpiš příležitost dá, viz třeba Sima a přitom třeba dnes reprezentanti Provod, Masopust či Holeš, čekali dlouho na šanci, ale dočkali se jí. A jak vidíš, je zájem o Koláře, Stancia, Simu či Holeše. A logicky odejde Kolář, je tady Mandous, pokud by odešel Nico bylo by to při zranění Provoda velké oslabení, ale věřím, že Trpiš by si s tím poradil, je tady třeba Lingr či další, ale viděl bych to tak, že klub nechce ustoupit ze své náročnosti a tak hledá. Sice uznám ve velkém, ale zase nikdo nemůže říct, že by šanci nedostal, já jsem osobně více čekal o Matouška či právě Vantruby, bohužel neuspěli. A že je Trpiš náročný trenér víme, ale díky jemu se opět radujeme z titulů, hraje prim v Evropě a na to je hráčský pohyb je asi nutný. Ale je to pouze můj názor a o Slávce něco vím, na prvním zápase jsem byl v roce 1965.

  • Asi je to “úděl” premiantů. Když měla své úspěšné období Sparta, všichni ji vyčítali totéž. Něco podobného zažila SKS pod Jarolímem. Tehdy měla pod smlouvou x desítek hráčů. Potud tedy “vše v pořádku”. Pokud to ovšem nebudeme zobecňovat a zůstaneme u merita věci, pak souhlasím s autorem. Mj. se tu bavíme o týmu který vyhrává soutěž o nějakou tu koňskou délku, tak proč by (resp. kdy jindy) by měli hráči širšího kádru, tím spíše brankáři, dostat šanci? V pohárové soutěži jsou to 2, max. (při troše štěstí) 3 “lehcí” soupeři, tak se nabízí liga kterou válcuji. Až bude honit každý bod, postaví je těžko. A že jeden rok koupí brankáře, nedá mu čuchnout, vytáhne dalšího, další sezona a hostovačka jiného brankáře, po půl roce přestup a po dalším šup ven z klubu za dalšího? Pokud v tom hledáte logiku, pak já bych ji viděl pouze v případě kdy by se bavilo o prodeji OK. Pak by dávalo smysl na post jedničky pořídit (“zkušeného”) Mandouse a (“nezkušeného”) Stejskala poslat na hostovačku ana pozici dvojky, dejme tomu toho Vágnera. O odchodu OK se ovšem nemluví, takže smysl opravdu postrádám. Navíc problém je v tom, že brankáře, jak je známo, neupichnete na jinou pozici v týmu. Ten buď chytá nebo sedí.

  • Oskar máte pravdu, O Vágnerovi jsem věděl, ale rozhodl jsem se jej nezmínit, byť jsem mohl. Jak jste vypíchnul ta jména, tak z nich Holeš vyčnívá a hraje opravdu neskutečně. Ovšem nemuselo tomu tak být, neboť přicházel jakožto pravý bek a přes Coufala nedostal pořádně čuchnout. Už se mluvilo o tom, že je pro Slavii zbytečný a sama se jej chtěla zbavit, ale potom jej jednou z nouze (nedostatek jiných variant) poslal Trpišovský na pozici středního záložníka tam se ukázal ve velmi dobrém světle až tam nakonec zůstal. Každopádně kdyby nesehrály roli ty faktory zranění ostatních atd., tak už teď mohl být v jiném ligovém týmu či sedět ve Slavii na tribuně. Pokud jde o Koláře tak o něj byl jednu dobu velký zájem a za velké peníze jej chtěly koupit kluby z Francie. Ten zájem už docela opadl a řekněme si upřímně, uplynulá sezóna nebyla v jeho podání nic moc. V těch předchozích sezónách vždy udělal za čas nějakou velkou chybu, ale vynahradil to několika skvělými zákroky. Ovšem ta uplynulá sezóna nebyla v jeho podání nic moc, hodně chyboval, nebyl příliš jistý a těžil hlavně ze zabezpečené obrany a v naší lize byli tu minulou sezónu lepší brankáři. Zmínil jste jména jak je hezky zapracoval, ale co třeba jména jako Yusuf, Hellebrand, Beran, Zelený, Taras Kačaraba, Lukáš Pokorný, Ondřej Karafiát, Jan Sýkora, Jugas či ten již vámi zmiňovaný Matoušek. A toto jsou jména co mě napadla jen tak z patra bez přemýšlení a nějakého dohledávání, jinak by jich bylo ještě více. A vám Fido Hannibal Děkuji za podporu.

   • Mně na tom nepříjde nic zvláštního. Podobně to dělají všechny “velké” kluby, které na to mají peníze a prostě mají minimálně zdvojené všechny posty a musejí obstát v konkurenci. Jednak si tím pojistí, že neposílí konkurenci a za druhé je vidí na tréninku, přípravných soustředění, jak komunikují, jak pracují, jak trénují. Někdo svůj potenciál potvrdí a někdo bohužel ne, někdo potřebuje nějaký čas aby “uzrál”. Je to investice do budoucna. Případů jako Sima, že příjdou a ihned nastupují v základu je minimum. Častější je ten Holešův model, že si holt musí počkat, až jeho konkurent odejde.
    Hráči jako Yusuf, Kačaraba, Sýkora, Zelený si rozhodně nemůžou stěžovat na nedostatek příležitostí. Jiný mladí mají ještě čas se vyhrát. Samozřejmě je to i o hráčích. Fila šel radši do Boleslavi než aby absolvoval tyto hostovačky ve Slavii nebo Sparte.
    Je pravda, že těch brankářů je hodně. Navíc tam “zabírá” místo Kovář. Ale při spekulacích každých půl roku, jestli Kolář už odejde nebo ještě počká, se tomu ani nedivim.

   • Proč se nemohu zbavit dojmu, že Vám Slávia leží v žaludku. To, že klub, který pomýšlí na evropské soutěže koupí více hráčů a má je na hostováních je běžná záležitost. Spoustu hráčů má na hostování i Plzeň a zejména Sparta….Co se golmanů týče, mrzí mne situace kolem Vantruby. Markovič a Vágner jsou mladí brankáři, kteří se potřebují ohrát. A mluvit o Kolářovi jakožto o golmanovi, který je na ligu průměrný. Tak to je již k pousmání. Počet gólů obdržených budiž argumentem nejen pro Vás. A drobná poznámka nakonec k Vašemu trvzení o spoustě hráčů, co nedostalo šanci….Jak je psáno Alexem, šancí dostali dost, jen neodevzdali vše a nebo na to zkrátka nemají. Takže příště prosím při psaní sundat “rudé” brýle!

    • Jirkaskl tak to nevím proč máte takový pocit. Pokud jde o mě, tak proti Slavii jako takové nic nemám. Jsem rád za to, jaké jméno nám dělá v evropských soutěžích a každý takovýto zápas v Evropě sleduji. Jediné co mi vadí je to skupování hráčů ve stylu “hamty hamty, ať mám více než tamti.”. Anebo zahrál teď dobře, tak ho raději koupíme než aby si ho vzala třeba Sparta, Plzeň či jiný větší klub a to že nevíme co s ním, tak to už nevadí. A nevím jak jste si ten můj předchozí komentář četl, ale asi ne moc dobře, protože jsem nikde nepsal, že Kolář je na naši ligu průměrný. Naopak jsem psal, že v předchozích sezónách předváděl dobré výkony, byť občas udělal čas od času nějakou větší chybu a to i třeba v Evropě, ale pak zase předvedl několik skvělých zákroků. Ovšem psal jsem, že v uplynulé sezóně jeho výkony nebyly zrovna prvotřídní a to musí přiznat i slávističtí fanoušci. Tedy alespoň ti co jsou nezaujatí. Dělal spoustu chyb a to i proti klubům z nižších příček z naší ligy a hodně těžil ze zabezpečené obrany. Taky jsem napsal, že v uplynulé sezóně byli v naší lize lepší brankáři pokud jde o výkonnost a předvedené zákroky. A pokud jde o vaši poslední poznámku, tak já nejsem fanoušek ani jednoho z pražských S, takže to co jste napsal bylo naprosto bezpředmětné. Český fotbal je totiž i mimo Prahu. Takže příště si raději vy při komentování sundejte ty “sešívané” brýle 😉 A pokud jde o vás Oskare, tak musíte i vy uznat, že situace Karafiát x Kačaraba byla poněkud úsměvná. To, že koupí Karafiáta, ten za ně nic skoro neodehraje a potom ho pošlou hostovat zpět do Liberce a přivedou od nich Kačarabu. Pokud jde o Hellebranda, tak to jsem také moc nepochopil. Nicméně nyní jsem si vzpomněl na další jméno a tím je Tomáš Malinský. Ten předváděl v Liberci prvotřídní výkony, tak jej Slavia koupila, ale pořádnou šanci nedostal. Potom ho poslali na hostování do Boleslavi a nyní je v na hostování v Jablonci s opcí jako součást obchodu ohledně Schranze. Takže jemu se angažmá ve Slavii asi moc nelíbilo. Každopádně souhlasím s vámi, každý má svůj názor a pokud člověk komentuje rozumně a slušně, tak nemám nejmenší problém mu odepsat a klidně s ním na dané téma podebatovat.

 5. Souhlas s tím, že v době, kdy vedeme ligu o dvanáct bodů, čekal jsem, že se Stejskal dostane do branky, ovšem pak zase přišlo přání dohrát ligu bez porážky a tak to všechno odchytal Ondra. A kdo zná fotbal ten ví, že jasného kdy není nic jasného. Minulou sezonu také začal Cuf, přišel WHU a rychle se dělal Bah. Teď je situace, kdy kluby v současné době tolik financí nemají, ale může se stát, že než začne anglická, německá či francouzská liga odejdou dva, nebo tři hráči. A pokud by některý klub z Francie hledal brankáře a dal solidní nabídku, tak by Ondra zřejmě odešel. Je tady nyní liga, poháry a tak pro začátek Ondra s Mandousem a třeba Vágner jako trojka. A poté uvidíme, jak se bude v Lize mistrů, případně v dalších soutěžích. Ale každé rádoby “zamyšlení” o Slávce samozřejmě vyvolá reakce o tunelování, Tvrdíkovi, Číňanech atd.
  Jako příklad, když jsme v kvalifikaci MS prohráli ve Walesu, napadal se Schick, že zbytečně tým oslabil a po ME je za hvězdu, tady se zase všechno házelo na Bóřu a já, protože Bóřu dobře znám věřím, že nám nyní ještě ukáže zač je toho loket. Sice zastávám názor, že vítězná sestava se nemění, ale Šilhavému do hlav nevidím a Bóřa podle mého “dojel” na únavu, stačí si spočítat, kolik odehrál za sezonu utkání a vzhledem ke covidové situaci s minimálním volnem. Jako kovaný sešívka bych si samozřejmě přál, aby se kádr udržel pohromadě, ale bohužel to nejde a tak si myslím, že se budu muset smířit s odchodem Oliho, Simy, Nica a možná Koláře. Ale pokud by to nevyšlo, vůbec bych se nezlobil.

  • Vágner jde na hostování do Vlašimi, kde by snad měl chytat. Jako mladej golman nemůže sedět na lavce. Uvidime, co Markovič v Pardubicích. Předchozí hostování mu moc nevyšlo. Jestli by nebylo lepší zůstat ve 2.lize a mít větší šanci chytat. Ale třeba se mu to v Pardubkách povede

 6. Vágner jde na hostování do Vlašimi, kde by snad měl chytat. Jako mladej golman nemůže sedět na lavce. Uvidime, co Markovič v Pardubicích. Předchozí hostování mu moc nevyšlo. Jestli by nebylo lepší zůstat ve 2.lize a mít větší šanci chytat. Ale třeba se mu to v Pardubkách povede

 7. Ne každý nákup se povede. Vždycky je to trochu loterie a predikovat další výkonnostní růst ve velkoklubu, kde je hráč pod tlakem, někdy nevyjde. Důležité je, aby příjmy a výdaje tak nějak seděly. A když sedí, tak proč se tímto zaobirat?

 8. Co odešel Nezmar, nevidím jeden rozumný přestup směrem dovnitř. Uvidíme co ukáží na hřišti. Doufám, že dorazí ten Krmenčík, ať je co sledovat a komentovat. 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené