Živé výsledky
  • MAL
    MAL
    HIB
    HIB
  • ALA
    ALA
    CFR
    CFR
  • LIE
    LIE
    AUS
    AUS
  • PAN
    PAN
    TOB
    TOB
  • COR
    COR
    PAL
    PAL
  • CLB
    CLB
    NYC
    NYC
  • MIA
    MIA
    CHI
    CHI
  • PHI
    PHI
    NYR
    NYR
  • CIN
    CIN
    Van
    Van
  • NER
    NER
    TOR
    TOR
  • CLT
    CLT
    ATL
    ATL
  • INT
    INT
    CRU
    CRU
  • SAO
    SAO
    CAP
    CAP
  • CHA
    CHA
    FLA
    FLA
  • SKC
    SKC
    MIN
    MIN
  • HOU
    HOU
    DCU
    DCU
  • NSH
    NSH
    MTL
    MTL
  • AUS
    AUS
    SEA
    SEA
  • COL
    COL
    DIE
    DIE
  • LAF
    LAF
    RSL
    RSL

Slavia nabrala směr titul. Chorý srazil Spartu dvěma góly a dal sešívaným desetibodový náskok

Slavia nabrala směr titul. Chorý srazil Spartu dvěma góly a dal sešívaným desetibodový náskok
Foto: SK Slavia Praha

Pětadvacáté kolo Chance Ligy zakončilo pražské derby. Domácí Slavia díky výhře 3:1 zvýšila náskok na čele tabulky na deset bodů. Sparta sice šla do vedení na konci prvního poločasu po brance Vydry, po necelé hodině hry ale srovnal z pokutového kopu Chorý. Vítěznou branku trefil po asistenci Chorého jeho útočný kolega Chytil. Třetí gól přidal opět muž zápasu Chorý.

  • 316. derby pražských „S“ skončilo výhrou Slavie 3:1
  • Sparta vedla díky Vydrovi, domácí otočili góly Chorého a Chytila
  • Slavia má na čele ligy už desetibodový náskok

Jednalo se o klíčový zápas podzimu, ale oba aktéři do něj nastupovali ve zcela odlišné roli. Zatímco domácí Slavia mohla být díky sedmibodovému náskoku spokojená i s remízou, Sparta potřebovala nutně vyhrát. Pět kol před koncem základní části potřebovali Letenští na odvěkého soka zatlačit, což se jim ovšem nepodařilo ani trochu.

Červenobílí vyhráli po dvou trefách a jedné asistenci Tomáše Chorého 3:1. Jindřich Trpišovský, jak bývá jeho zvykem, při skládání základní sestavy překvapil. Čekalo se, že se mezi tři tyče už vrátí Jindřich Staněk, ale problémy se mu před zápasem vrátily a tak opět chytal Jakub Markovič.

Uzdravit se naopak stihli Lukáš Provod a Youssoupha Sanyang. Také na hostující straně chytal brankář číslo dvě, třiadvacetiletý Slovák Jakub Surovčík. Ve středu pole vyběhl překvapivě Sivert Mannsverk, na hrotu potom Matyáš Vojta.

Vydra poslal Spartu do vedení v nastaveném čase

Vyprodaný Eden viděl od prvních minut intenzivní a fyzicky velmi náročný fotbal. Aktivní byl na levé straně domácích David Jurásek, ale jeho centry správného adresáta nenašly. Na druhé straně zlobil Vojta, ale první opravdu zajímavá situace přišla až ve 27. minutě.

John Mercado šel do souboje s Michalem Sadílkem až příliš důrazně a navíc na středopolaře Slavie i šlápl. Sudí Volek tasil červenou kartu, ale po zhlédnutí videa udělil pouze žlutou. Hosté byli nebezpeční z centrovaných balonů. Ve 38. minutě jeden takový poslal Matěj Ryneš a zakončení Mercada vypadalo velmi nebezpečně.

První část se kvůli různým zdržením nastavovala o šest minut a v jejím závěru se dostala Sparta do vedení. Haraslín přetáhl míč z trestného kopu na zadní tyč, kde ho vracel před bránu Jaroslav Zelený. Balon se otřel o břevno a skončil u Patrika Vydry, který ho dopravil do sítě.

Slavia skórovala ze dvou rohů během tří minut

Sparta šla do druhého poločasu s vědomím, že aktuálně stáhla ztrátu na sešívané na čtyři body. Moc dobře to věděli i trenéři domácích a tak sáhli pro dvojnásobné střídání. Na hřiště se dostal uzdravený David Moses společně s Mojmírem Chytilem. Brian Priske sáhl zase pro Albiona Rrahmaniho.

Hned v úvodu druhé části nebezpečně hlavičkoval po rohovém kopu Štěpán Chaloupek. Průnik Mosese zase kvalitně nezakončil Chorý. Další klíčový okamžik duelu nabídla 56. minuta. Tomáš Chorý sice dostal po velkém závaru ve vápně Sparty míč do sítě, ale sudí Volek ještě před tím pískal ruku Mannsverka.

Nařízený pokutový kop s přehledem proměnil právě Chorý a svou patnáctou trefou sezony srovnal na 1:1. Sešívaní ožili a hnali se za vedoucí brankou. V 66. minutě musel odstoupit kvůli bolavému kotníku Vydra a v té samé chvíli nebezpečně zakončoval Chytil.

Deset minut před koncem základní hrací doby poslal Chytil většinu Edenu do velké euforie. Chorý prodloužil míč z rohového kopu a Chytil ho dostal z bezprostřední blízkosti do sítě. O pouhé tři minuty později navíc zahrával Sadílek další roh a propadlý balon uklidil do sítě svou druhou brankou v zápase Chorý. Slavia tak nabrala směr titul.

Zdroj: Autorský článek

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Nečekaný zvrat? Případ Chorý může vyřešit majitel Sparty Křetínský

Nečekaný zvrat? Případ Chorý může vyřešit majitel Sparty Křetínský

Sparta odhalila ceny lístků na Lyon. Fanoušci jsou v údivu: Chcete vydělat na posily?

Sparta odhalila ceny lístků na Lyon. Fanoušci jsou v údivu: Chcete vydělat na posily?

Zvrat na Letné! Sparta po nepovedené přípravě jedná, z Polska chce přivést gólové monstrum

Zvrat na Letné! Sparta po nepovedené přípravě jedná, z Polska chce přivést gólové monstrum

Erik Prekop proti světovým obráncům. Fanoušci v Polsku jsou plní smíšených pocitů

Erik Prekop proti světovým obráncům. Fanoušci v Polsku jsou plní smíšených pocitů

Proč neklapl trvalý návrat Vorlického do Brna? Vedení Zbrojovky prolomilo mlčení

Proč neklapl trvalý návrat Vorlického do Brna? Vedení Zbrojovky prolomilo mlčení