Spojte se s námi


Chance Liga

Širší kádr pražské Slavie dozná změn. Pětice hráčů míří do Vlašimi, budoucnost Hronka se Stejskalem v jednání

Kádr pražské Slavie doznává prvních změn. Zanedlouho vyrazí svěřenci Jindřicha Trpišovského do Rakouska, kde zahájí letní přípravu. S kým aktuálně červenobílí nepočítají?

Publikováno

dne

Kádr pražské Slavie doznává prvních změn. Zanedlouho vyrazí svěřenci Jindřicha Trpišovského do Rakouska, kde zahájí letní přípravu. S kým aktuálně červenobílí nepočítají?

Pro nové hráče 200 Kč zdarma

K tomu vstupní bonus až 2 000 Kč

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Pětice hráčů míří do Vlašimi

Po konci hlavního trenéra Martina Hyského, který Vlašim dostal v uplynulém soutěžním ročníku na sedmou příčku, mužstvo přebírá Aleš Majer. Ten pracoval pro pražskou Duklu, kde vedl naposledy její rezervní tým.

Na startu přípravy se mu bude hlásit hned pět hráčů patřící pražské Slavii. Jde o Adama Dvořáka, který hostoval v Motorletu a Adama Pudila s bratrem Milošem (oba rezerva). Erik Biegon a Martin Šubert již ve Vlašimi hostovali v minulém soutěžním ročníku.

V rámci FNL by měl působit také Michal Hošek, který dosud hostoval v Příbrami. Třiadvacetiletý obránce začne přípravu v Jihlavě.

Tři hráči dostanou příležitost v nejvyšší soutěži

Přípravu v dresu Teplic odstartuje Filip Horský. Ten naposledy ze Slavie hostoval ve Slovanu Liberec, kde ve třiadvaceti zápasech vstřelil dvě branky a přidal také dvě asistence. Délka a forma jeho působení v Teplicích by měla být známa v nejbližších dnech.

Po návratu mezi prvoligovou elitu pokukuje po posilách také pražská Dukla. Její ofenzivu by měl rozšířit dvacetiletý nigerijský útočník Victor Osuagwu. V dresu Vlašimi, kde naposledy hostoval vstřelil ve dvanácti duelech dvě branky. Stejně jako v případě Filipa Horského, ani zde není forma působení zcela jasná.

V dalších dnech by mělo být jasno také o budoucnosti brankáře Matyáše Vágnera. Jeden z řady hráčů působících ve Vlašimi. V minulém ročníku vychytal pět čistých kont a nově by měl patřit do kádru některého z prvoligových celků. Konkrétní jméno klubu zatím nebylo zveřejněno.

Budoucnost ve Slavii v jednání

Vstříc novému angažmá nejspíš vyrazí dvojice Petr Hronek a Jan Stejskal. První jmenovaný přišel do Edenu z Bohemians 1905 v roce 2023. Vlivem velké hráčské konkurence se však ve Slavii vůbec neprosadil a v součtu s rezervou odehrál pouze čtrnáct zápasů. Od srpna roku 2023 hostuje v Teplicích.

Jan Stejskal se po přestupu do Slavie v roce 2021 také příliš neprosadil putoval po hostováních. Působil v Sigmě Olomouc, Liberci a naposledy v druholigovém Vyškově. Oběma zmíněným hráčům navíc končí smlouva. Klub potvrdil, že o budoucnosti obou hráčů jedná.

Potvrzené odchody

Ve Slávii už zcela jistě nebude působit Sheriff Sinyan. Pražané na sedmadvacetiletého obránce neuplatnili opci a dohodli se na ukončení vzájemné spolupráce. Jeho angažmá výrazně ovlivnily zdravotní problémy.

Svolení hledat si nové angažmá pak od klubu dostal sedmadvacetiletý Ewerton a třiadvacetiletý Muhamed Tijani. O případných přestupech obou hráčů jsme informovali v minulých dnech.

Zdroj: SK Slavia Praha , Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.